şükela:  tümü | bugün
  • pitbull'ların, kedi, koyun, arı, at, balina gibi alt türleri olduğu için icat edilmiş deyim... maksat kimse karıştırmasın hayvanları..

(bkz: gereksiz tamlama)
    (ara: pitbull* köp*)

ayrıca;
    (bkz: pit bull terrier)
  • bizim apartmanda da besleyen var bundan.
    birisi iyi bir özelliğini söylese şaşıracağım.
    hatta ve hatta geçenlerde sokakta başka birisinin sahipli evcil hayvanının kafasını ısırmış ve kafasına su döküp ağzını sopa ile açamamışlar, ben de bu olaydan sonra öğrendim cinsinin pitbull olduğunu.
    ısırdığı hayvancağızın kafasını kanatmış, diğer hayvancağız yaşıyor mu meçhul.
    kimler besliyor bu köpekleri, çenesi kitlenince çözümü de yok.
    kimse de şikayet etmiyor apartmandan hayret, halbuki bebeği olanlar da var apartmanda.

kimse şikayet etmezken direkt şikayetçi olmak da mesele, ya hayvanı üzerimize salsalar dönüşü yok.
    hayır varsa bu hayvanın iyiliği biri beni yeşillendirsin lütfen.
  • yansıtıldığı gibi vay efendim çok tehlikeli, vay efendim bilmem kimi yemiş falan cinsi bir hayvan değildir. vahşi ve saldırgan olması daha önceden de söylenildiği gibi yetiştirilmesi, eğitilmesiyle ilgilidir. 3 sene boyunca pitbull cinsi köpek baktık, bir kere bile hiçbir aile bireyimize saldırmaya çalışmadı.
  • beslenmesi yasak olan fakat yasakları çiğnemek ata sporumuz olduğundan dolayı çok fazla beslenen köpek cinsi.

besleyenler tarafından sürekli olarak "yanlış eğitiyorlar ondan saldırıyor" denilerek savunulmasına rağmen neden sadece bu ırkın bu kadar yanlış eğitildiğine anlam veremiyorum. neden kimse misal golden retriever yada collie leri yanlış eğitmiyor?

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
  • sahiplerinin sürekli şiddete yönlendirdiği köpek. bir golden'da bunu göremezsiniz, çünkü kimse golden'ı dövüş köpeği olarak kullanmaz. o kadar güçlü değildir. kimse onu sürekli şiddete yönlendirmez. bir golden kolay kolay sevgisiz, sosyal ilgisiz kalmaz. bu yüzden de sosyal yönü genellikle çok güçlüdür. collie bir çoban köpeğidir. bu yüzden biraz daha farklı ilgilenmek gerek. çok yakın bir arkadaşımın çok saldırgan bir collie'si var, çünkü kız çok panik. köpeğe liderlik yapamıyor ve köpek kendini güvensiz hissettiği için saldırganlaşıyor. özellikle başka köpeklerle iletişimi çok kötü. sevmeye çalışan insanlarıyla köpeğin ısırmaması için engelliyorlar. sonra millet "iyi amk iyi ki bi köpeğin var" diyor. ahahha

pitbull'lara da liderleri sürekli saldırmayı empoze ediyor, onlar da saldırıyor. bu kadar. hayvan çok güçlü olduğu için de bu saldırılar acı sonla bitebiliyor. devletin bunu kontrol altına alması gerek. bazı türleri sahiplenen insanlara köpek bakma ehliyetine tabi tutacaksın. sınava girecekler. ama devlet bizi bile koruyamıyor ki, köpekler kimin umurunda. pitbull'un da adı çıkmış zaten. millet ezbersever.
  • (bkz: pitbul teriyer)

pitbul'un iyi yanları:
    harika bir aile köpeğidir, çocuklarla çok iyi anlaşır.
    çok oyuncudur
    güçlü bir ırk olduğu için koruma görevlerinde kullanılmaya yatkındır.

insanların sokakta gördükleri örneklerinin çoğunluğu hayatını travma yaşayarak geçirmiş, dövülmüş ve acı çektirilmiş köpeklerdir. travma yaşamış bir köpek, eğitilmesi de zeki olduğu için pek zor olduğundan, eğitimcilerinin çok otoriter olması gerektiği ama aksine pitbul besleyen bir çok insanon aşağılık kompleksleri olduğu için çok büyük acılara sebep oluyor.