şükela:  tümü | bugün
  • bu senaryo baş rolde bir köpek, sahibi, köpeğin paraladığı şahıs ve biz toplumun diğer bireylerinden oluşur her seferinde.
    ama yüzde seksen şöyle biter film:
    köpeğin sahibi suçlu, eğitim verememiş, it zaten bir melek, paralanan şahıs desen zaten ne işi var orada değil mi, hayvan oynamak istedi, korkunca saldırdı.
    ben köpeği insanın önüne koyan zihniyeti asla ve asla anlayamayacağım. ve yine hayvanlara eziyet eden pislikleri de anlayamayacağım. fakat gel gelelim düşünün ki o pitbull bebeğinizin yanağından bir parça kopardı ( nette var görülebilir) itsever bir sevgi pıtırcığına dönüşebilecek misiniz? bin bir boktan saldırısı olan şu köpeğinizi ağızlıksız başıboş bırakmayın şerefsizler. bir de saldırma, boğma diye abartmayacakmışız, sadece ısırırmış... ha yani öldürebilir de şükredelim? dayak ata ata saldırganlaştırdığınız hayvanınızla oynamak istemeyebilir herkes kapiş? zorunda da değil, hayvan sevgisini pitbull üzerinden gerçekleştirmeyiverin? başka köpek mi yok? tavşan, kedi, sevin? ama olmaz değil mi, hırlaya hırlaya sokakta gezdirirkenki havanıza uymaz bu dediklerim. nasıl bir psikolojiniz varsa bu hayvanı sevmekle iyi hissediyorsunuz.
    40 kiloluk tikinin çakma şehzade sakallı herifiyle zor zaptettiği o köpek arabayla gezdirilen çocuğa, bastonlu yaşlıya hırladıkça nasıl bir tatmin sağlıyorlar merak ediyorum. kaldı ki köpek sevgisi olan ve dolayısı ile bu köpeklere nasıl davranılması gerektiğini bilenler bile nasiplenebiliyor pitbull teröründen. köpek suçsuzmuş, eğitimi kötüymüş, üstünüze saldırıp bilmem kaç tonluk kuvvet uyguladığı çenesiyle bir yerinizi kaparsa bakalım ne düşünürsünüz eğitim adına. ve biri daha demişti sözlükte katılıyorum, bunun ağızlıklı olanına rastlamadım ben.

edit: pitbulları öldürün, yok edin demişim gibi abuk subuk örnekler vermeyin, ben olanları söylüyorum. psikopat köpek sahipleri varsa ve ben onların yaptıklarının ceremesini çekiyorsam konu hakkındaki fikirlerimi tabii ki söyleyeceğim. bunu da size soracak değilim. hayatım sizin deneyimlemelerinize göre şekillenmiyor. burada eleştirdiğim yüzde on köpekse yüzde doksan insan, onu bile anlamamışsınız.
    başlığı açarken koyduğum bir fazla t harfi tüm argümanı haksız çıkarıyor:))) terrier miş...bak bak bak...istersen bir de sir ünvanı verelim saygıda kusur olmasın.
  • pittbull terörü değil de, türkçe terörü olmuş dostum bu.
  • köpek bir hayvandır, kaplan da bir hayvandır. ikisinin de düşünme kabiliyeti sınırlıdır ve genelde içgüdüsel hareket ederler. kaplanların yaşadığı ülkelere baktığınız zaman, kaplanların doğal yaşam alanları korunur, insanlardan uzak tutulularlar ama uyutulmazlar (!). duruma böyle bakıldığı zaman diğer köpeklere oranla şiddet eğilimi çok yüksek olan pitbulllar da, gerekli önlemler alınarak barındırılmalıdır. çok basit yasal düzenlemelerle köpeği de insanları da koruyabilirsiniz. bundan sonra yaşanacaklardan ise köpeğin sahibi sorumlu olur. bu kadar basit.
  • hayvan terörü olmaz. hayvanı kendi kötü niyeti için kullanan piçlerin terörü olur karıştırmayalım.
  • şimdi mantıklı düşünmek lazım. insan her türlü terörü, kötülüğü, adiliği, kafası çalışmasına rağmen yapıp kendine hak görüyor. en azılı hayvan ise arada haddini aşıp yoldan çıkıyor. oranlayınca kötülükte insan ırkı ciddi önde.

2. entryde denildiği gibi körü körüne savunma değil bu. durum tespiti.
  • (bkz: mr worldwide)
  • her seferinde yok edilen doğal alanlar vs diye aynı damardan devam ediliyor bu konuda ama...
    doğada köpek diye bir canlı yoktur,köpekler binlerce yıl içinde seçici üretimle kurtlardan bugüne getirilerek bildiğimiz köpek türleri oluşturulmuştur. yani sokak köpekleri veya pitbull ırklarımın hiçbirinin doğada bir karşılığı veya yeri bulunmuyor. varlıkları da, millete saldırmaları da, davranışları da insanın eseridir.
  • bu fırsat sözlükteki yazarlar içerisinde en ama en sevimsiz olanlarını da görmemizi sağlayan olmayan terör..
    kendi ezikliğini, sağa sola köpek hırlatarak kapamaya çalışan,köpeklerin kulaklarını kesen ergenler yüzünden agresifleşen canlıları mı suçluyorsunuz?
    bebek olarak bana gelmiş olan pitbullu 4 sene besledim ellerimle ve ölene dek de bebek gibiydi,topuna sarılıp uyuyan bir bebek.. kimseye bir zararımız olmadı..
    bu zihniyetteki ön yargılı şerefsizler yüzünden sanayi sitesinde bir dükkanın çatısında bakılması için bıraktık her gün görme şartıyla..
    sonuç; aşağıda top görüp çatıdan atlamış..
    allah belanızı versin..
  • pitbull'un bir dönem dünyadaki tüm şarkıcılarla düet yapıp radyoyu her açtığımızda karşımıza çıkması olayıdır. beste yapmaktan korkuyorduk aradan bir yerden fırlar da kel kafası ve takım elbisesiyle kötü rap yapar diye.
  • ...