• ulan girilen entryleri okudum da su ulkede ne kadar aptal adamın oldugunu tekrar anladım
    kopek lan bu kedi gordu mu kovalayacak tabi, köpeğin ne suçu var, doğasında var lan size birakilsa tum dogal dengenin anasını aglatirsiniz pollyanna lar sizi.
    suc oyle bir gerizekali ergene o kadar kuvvetli bir kopegi veren aptal oglu aptal ebeveynde. kopek ayrildiktan sonra hayvana tekme atan orospu evladi da potansiyel hayvan dusmani, hayvan zaten birakmis niye vuruyorsun.
  • canlı içgüdüsü diye bir şeyin varlığına inanırım vahşi doğada her canlı kendisini tehlikeye düşüreceğini düşündüğü canlıya zarar verir veyahut öldürür tıpkı insanların sivrisinekleri öldürmesi evine giren yılanı öldürmesi sırf korktuğu için fare kapanları kurması sinek ilacı fare zehri belki bazen aynı tür içinde haneye tecavüze kalkışan kişileri öldürmesi gibi gibi gibi bunun normal olduğuna da inanırım ama peki gelgelelim vahşi doğa ve insanoğlunun ve insanoğlunun dost gördüğü canlı medeniyetine; düşünen insanlar bir araya gelerek bir medeniyet kuruyor bu medeniyette bir masum ferde verilen sebepsiz zarar suç sayılıyor ve ceza veriliyor bu yasalar şu an maalesef sadece medeniyetin kurucusu insanı koruyor ama bu böyle olmamalı bir toplum belki sadece aynı türden oluşmamalı da komunite şeklinde o medeniyetin içerdiği , refah içinde yaşadığı,tüm farklı türleriyle birlikte oluşmalı kedisi köpeği atı eşeği ötesi berisi... kurduğumuz bu medeniyetin belki en önemli amacı hayatta kalmak yaşam hakkı dediğimiz kavram. şu an biz insanların yaşam hakkımızı elimizden alan canlılar cezalandırılıyor türümüz müebbet veya 24 yıla kadar, taksir varsa belki daha azıyla. şu an halihazırda yasalar, sahip olunan köpeğin saldırmasının suçunu sahiplenen kişiye kesiyor ( ama kimsesiz bir sokak canlısına saldıran sahipli köpek için ne yapılıyor bilmiyorum) kurduğumuz bu medeniyette insana zarar veren insanlar nasıl hapishaneye gidiyorsa canlıya zarar veren diğer canlılar da cezalandırılmalı bu hapishane barınak ile veya belki suçun işlenişine bağlı infaz ve uyutma işlemiyle yapılmalı (burası için kitap çıkar bu benim şu andaki düşüncem idama çok sıcak bakan bir insan da değilimdir aslında ) velhasılı bana göre toplumun fertlerinden birini öldürmüş diğer fertleri de tehlikeye sokan bu canlı ve aynı zamanda bu canlıyı medeniyete uygun değil de içgüdülerini besleyerek büyüten sahipleri karar verici olarak belirlediğimiz devlet cezalandırılmalı.
  • pitbull beslemek acilen yasaklanmalı özellikle böyle embesil kişiler için. aq malı elindeki poşeti bırakmadan ayırmaya çalışıyor bi de eve gidince göstercem sana diyo pitbull değil çocuk terbiye ediyo sanki sikik.
  • şu olay karşısında hala iti savunanları gördüğümüz video. ne çok it seven varmış.
  • hayvanlar da insanlar kadar yaşama hakkına sahiptir de, hayvanın kendisi insanlar tarafından oluşturulmuş tür, onu naapçaz? madem bu kadar doğacı/ evrenciyiz, bilmeliyiz ki evrime kalsa yoktu pitbullar, ayıdan kurttan da kaçıyorduk zaten.
  • hümanist olmanın yeri değil. pitbull köpekler itlaf edilmeli. bunlar tehlike saçan hayvanlar. boşuna ağlak mesajlar atmayın.
  • hala aynı saçmalıklarla savunuluyor pitbull. yok sahibine psikoteknik testler yapılmalıymış, yok sertifika verilmeliymiş. o zaman psikolijsi düzgün olanlara kaplan besleme ve sokakta gezdirme salahiyeti de verin. hatta düzgün ruh halindeki insanlara el bombası dağıtın. nasıl olsa gereksiz kullanmazlar.

arkadaşım binlerce köpek cinsi var. kimse pitbull beslemek zorunda değil. bir dönem gaddarlık gözüken sorumluluğu alarak, bu köpek cinsinin toplumda artmasını engelleyebiliriz. gerçek hayvan severlik, kendini savunamayan hayvanların bu köpek cinsinden emniyete alınmasını gerektirir.
  • pitbull'lara ruh hastası diyenlere;

https://www.youtube.com/watch?v=ixzy53z4i1y

eğitimsiz köpek değil insan vardır. agresif/saldırgan köpeklerde bunun bir sonucudur.

10 yaşında veledin eline kahve yanında dövülerek eğitilen(?) köpeği verirsen kedi yerine insan, çocukta parçalar o hayvan.
  • o köpeği sokakta gezdiren denyo ne kadar hatalıysa, köpeğe tekme atan da o derece hatalıdır. bu köpek vahşi ve oldukça güçlü bir cins. sen bunu bile bile sokakta hiçbir önlem almadan gezdiriyorsan yüzde yüz hatalısın. köpeğe tekme atan denyo ise ayrı bir konu. ulan köpeğin suçu ne? hayvan bu, içgüdüleriyle yaşıyor. onu fino köpeği gibi gezdiren hayvanı tekmele sen asıl.
  • videoyu izlemedim ancak yorumlarda pitbull besleyen alfa olacak, karakteri olacak falan denmiş.

böyle bir hayvanat bekçi köpekliği vs. gibi özel bir nedenle beslenmiyorsa, bu kadar güçlü ve agresif bir köpeği besleyen adamın ciddi derecede aşağılık kompleksi vardır. yanında güçlü bir köpek gezdirince o komplekslerini bir nebze yenmeye, ego tatmini yapmaya çalışıyordur. yani kendini ancak yanında güçlü bir it varken gerçek bir erkek gibi hissediyordur bu zavallı erkekcik.

tabii ben psikolog değilim, bilemem. belki de sadece pipisi çok küçüktür, onu kompleks yapıyordur, böyle salak salak hayvanlarla o durumu gizlemeye çalışıyordur, belli olmaz. ama ortada ağır bir kompleks var, bir eziklik duygusu var, o çok belli...
hesabın var mı? giriş yap