şükela:  tümü | bugün
 • google ın yeni çıkardığı kulaklık. simultene 40 dili çevirdiği belirtilmiş. anladığım kadarıyla android telefonlarla çalışacak ve google asisstant’a bağlanarak çeviri yapacak. konuşmalarınızı bir düğmeye basarak istediğiniz dile çevirecek.

  bknz

  bu arada biz bunları boşverelim bizim çok daha önemli işlerimiz var. imam hatip açıp dünyayı değiştireceğiz tankların egzozlarını gömleklerle kapatacağız.

  edit: bir de yabancı kaynaklardan da baktım da haber tamamen saçmalıkmış. ürün appleın airpods muadili kablosuz kulaklık olarak üretilmiş.

  ürünler incelemeden böyle haber yapan beyinler de müthiş.
 • (bkz: bir otostopçunun galaksi rehberi)
  (bkz: babel fish)

  başlangıç için güzel bir adım. gelişecektir. son zamanlarda insanlığa ve iletişime fayda sağlayan nadir buluşlardan birisi.

  airpods ile kıyaslamak pek doğru değil. kıyaslayabilmek için siriye kapsamlı bir simultane çeviri desteği verilmesi gerekli. google'ın bu konuda yıllardır uzmanlaştığı düşünülürse bu işten her türlü google karlı çıkar.

  türkçe için düşünürsek google translate mahsülü çevirilerden de anlaşılabileceği üzere biraz daha sabretmemiz gerekli orası ayrı konu.
 • google, dün gerçekleşen lansmanda pixel 2'nin yanı sıra clips adlı fotoğraf makinesiyle tanıttığı kulaklık. pixel buds'ın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri anında çeviri yapabiliyor olması. google translate kullanan kulaklık, ana dili farklı olan iki kişinin aynı anda sohbet edebilmesini sağlıyor. google'ın tanıttığı ikinci ürün ise clips adlı fotoğraf makinesiydi. clips'in en çok dikkat çeken özelliği ise fotoğraflanmaya değer anlara kendisi karar vererek fotoğrafçıyı daha pasif kılan bir makinesi olması. fotoğraflanmaya değer anları seçerken göz önünde bulundurduğu şeyler arasında gülen yüzler, iyi aydınlatma, ilginç kadraj gibi özellikler var. hatta uygun olduğunu düşündüğü zamanlarda sessizce video kaydı yapmaya bile başlıyor.
 • bakınız bu ürünün yaygınlaşıp, kullanılmasıyla yeni bir çağ başlayacaktır!
 • nasil calistigina dair kisa videoya buradan ulasabileceginiz, son donemin en iyi buluslarindan.
 • (bkz: icat edilmesi istenen aletler/#1250088)

  15 sene önce yazdığım entry hatrına bundan hediye ederler diye bekliyorum. haydi çocuklar yapın bir güzellik.
 • abd fiyatı 159 dolarmış. vay mk, iyiymiş.

  https://www.ntv.com.tr/…rrrw/uvgaaonrekcnw4fawet6qw
 • google'ın üzerinde daha çalışması gereken kulaklık;

  https://arstechnica.com/…-the-earbud-drawing-board/