şükela:  tümü | bugün
 • satırların arasını okumak

  philips'in akıllı teknolojisi küçük ekrana daha net görüntüler getiriyor.bu teknoloji, dijital yayın, vcr ve dvd-video dahil olmak üzere her tür kaynaktan alınan sinyallerle çalışmak üzere tasarlanmıştır.
 • philipsin plazma,lcd ve 100hz bazı tüplü televizyonlarında satır sayısını %33, bir satırdaki toplam piksel sayısını %100 arttırarak görüntüdeki ayrıntıların çok daha hassas biçimde gösterilmesini sağlamak için kullandığı teknoloji
 • bir de yeni versiyonu pixel plus 2var
 • ağırlıklı olarak garanti bankası kredi kartları ile çalışan web tasarım evi
 • eskiden etiler'de bulunan, şimdi ise levent'e taşınan, çalışan kadrosunda türkiye'de alanında sayılı isimleri barındıran web tasarım evi.
 • buranın tüm çalışanları, işten ayrıldıktan sonra gittikleri yerlerde " -aa biz villada çalışıyorduk, havuzumuz da vardı, hah" oluyorlar.
 • eski bir çalışanın tüm sektör çalışanlarını kendisini boykota çağırdığı şirket.

  --- boykot çağrısı ---
  sevgili meslektaşlarım,

  sizlerle, meseleğimizi ve bu mesleğin prestijini; sizlerin maddi ve manevi değerlerinizi düşünerek, bireysel tecrübelerimi aktararak gelecekte zarar görmemeniz adına sizlere elimden geldiğince yardımcı olmak amacıyla bu mesajı iletiyorum.

  aralık 2010 - mayıs 2011 dönemimde hizmet vermiş olduğum pixelplus tecrübesi boyunca bireysel olarak firma yöneticilerinin tavır ve politikalarına ancak dayanabilmiş ve bir meslektaşımı haksız yere işten kovmaları sonucunda ben de orada daha fazla emek veremeyecek bir duruma düşerek istifa etmiştim.

  orada bulunan ve benden daha fazla emek sarfeden yaşları 30 a gelmiş, görebileceğiniz en iyi, en çalışkan insanlarına bu politika, günümüze kadar büyük bir vurdumduymazlık ve inatla ve şiddeti artarak uygulanması sürdürülmüştür.

  emeğe saygısızlık, sosyal haklardan men, çalışma ortamında ciddi kısıtlamalar, "mesai ücretlendirmesi yapıyoruz" adı altında geceli gündüzlü harcanan emeklerin karşılığında çalışanlarının gözünün içine baka baka kesilen ücretler, insani ve mesleki iletişimde neredeyse köle-köle sahibi ilişkisini aratmayacak seviyesiz yaklaşımlarla pixelplus yeni yerinde sadece çalışanlarının daha fazla işe boğulmasını ve daha fazla kontrol altında kalmalarını sağlayarak bu meseleye, bu meseleği icra eden değerli insanlara karşı saygısızlığını sürdürmektedir.

  yukarıda saymaya çalıştığım başlıklar listenin bir kısmıdır. ssk ödemesinin dahi günümüzde asgari ücretten yatırıldığı bu işletmeye emeğinizi ve zamanınızı ayırmanız sizleri maddi ve manevi olarak üzeceğini öngörüyor ve hem şahsınızı hem de mesleki prestijinizi bu işletmede zarara uğratmamanızı öneriyorum.

  yukarıda özet olarak bahsettiğim konularla ilgili çevrenize yine de danışmanızı elbette isterim. orada çalışmış olan meslektaşlarınızla da görüşünüz. ve bu konuyu mümkün olduğunca yayarak tepkimizi, emek boykotumuzla terbiye gücümüzü kullanmamıza yardımcı olunuz.

  burak özdelice

  --- boykot çağrısı ---
 • ajans dünyasında kurumsal gibi takılıp, yaratıcılıktan uzak fabrikasyon işler yapan yer. yeni genel müdür yardımcıları profesyonel gibi görünmek için her şeyi yapar, ancak gelin görün ki yaptığı tek şey sadece kendini ve ailesini kurtarmak içindir. yoksa çalışanların maaşı düşük sigortadan yatmış, çalışanlar teker teker işten çıkmış kimin umurunda? her şey burnu bir karış havada gezen ajans başkanına iyi görünmek içindir.

  burada istifa verdiğinizde, tamam hayırlı olsun diyen yöneticiler var. verdiğiniz emekleri bir kalemde çöpe atarlar. eğer buraya iş başvurusu yapacaksanız kesinlikle yüksek fiyat isteyin. hala düşük fiyat veriyorlarsa uğraşmayın hiç. çünkü burada çalışana değer verilmiyor. kendi değerinizin farkında olun ve boş insanlarla vakit kaybetmeyin.
 • rdp'nin anlamını bilmeyen proje yöneticilerine sahip ajans.

  edit: imla...
 • çoğu reklam ajansı gibi ucuz işçilik ile maksimum kazanç sağlamaya çalışan, baştan savma iş yapan bir reklam ajansı. tüvtürk muayene randevusu web sitesini yapmışlar, rezillik resmen, neresinden tutsan elinde kalır.