• 2000 doğumlu ergenlerin beğenmemesi normal olan film. seksen kuşağını gayet eğlendirecek filmdir. babasından para alamayıp atari salonunda yancı olmayanlar, yada misafirlikte kendine sıra gelemeyeceğini bile bile ev sahibi çocuğunu pacman oynarken izlemeyenler zevk almaz.
    arada iki epsri duyduk güldük, bazılarına gülmedik saçma bulduk, eskileri yad ettik özetle iş çıkışı güzel bir akşam geçirdik. imax'da gidin izleyin. her filmde zeki demirkubuz tadı aranmaz. bazı filmler de geyik içindir. doğum tarihiniz 1990> ve paranız da varsa gidip izleyin. zevk alacaksınız.
  • adam sandler'in oynadigi filmler arasinda animasyonu ve efekti en fazla kullanilan filmdir.

--- spoiler ---

80'lerde atari oynayan her kisinin kesinlikle sevecegi film.
    80'lerde 2015 ve civari yillari ele alan filmleri izliyorduk.* 2015'te 80'leri ele alan filmleri izliyoruz.
    --- spoiler ---
  • acayip eğlendiğim film.

nuri bilge ceylan tarzı aramadığım içindir belki...

oyunların hepsi ile ayrı ayrı mazimiz olmasından da olabilir. yoksa zaten ben hep iran sineması polonya sineması takılıyorum...
  • bir zamanlar atari 800-xl, commodore 64 ya da benzeri 8-bit home computer kullanmış ya da tüm harçlığını oyun salonlarında harcayarak geçirmişseniz bu film tam ama tam size göre. hatta filmin baş karakteri ile de aranızda yakın bir bağ kurmanız mümkün. film, holywooddan beklenmeyecek şekilde dar bir alana hitap ediyor: 80'lerde çocuk olanlara ama dahası nerd olanlarına, 8-bit ne demek, sprite ne demek, z80 ne demek, kafa ayarı ne demek bilenlerine. kendinizi bu kuşaktan hissediyorsanız kesinlikle gidin, hissetmiyorsanız da gidin, öyle itin rektumuna sokulacak bir film değil. ha daha iyi bir cast seçilebilir miydi, evet. ama o zaman film iyice dar bir izleyici kitlesine hitap ederdi, iyi böyle...
  • şımarık şımarık atarilere para gömen esas neslin bir adım genç olanı olarak yazlıklarda ve daha çok evimiz de oynamış biri olarak karakterleri görünce oynadığım an ve zamanları anımsatarak tebessüm yaratan hafta sonu ev sineması filmi.
  • komplo teorileri ile ilgili kısımlarda güldüren, eğlendiren filmdir.

özellikle "jfk klonlanmış", "walt disney dondurulmuş" gibi gazete küpürlerine kamera göz kırptıktan sonra münzevi nerd'ün ilk kurşunu aslında jfk attı temalı konuşması hala akla geldikçe güldürüyor.

bizim gibi 30'lu yaşlarda halen bir yanı büyümemiş erişkinler için nostalji ile komediyi birleştiren bir film pixels. fazlaca dede muhabbeti yapsak da tevellüt 2000 ve üstü "kendi kraşçı, agaryocu" nesile de göz kırpan diyalogları barındırıyor.
  • bakmayın siz ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi'nin dediklerine. film gayet eğlencelidir ve komiktir. izlediğim salonda en az 20 sahnede kahkahalar kopmuştur. yer yer amerikan yönetimine, yer yer neo con'lara, bazen de ingilizlere güzel göndermeler vardır. animasyon sahneleri gözleri doyuruyor diyebilirim. yaşı 30'dan yukarı ve zamanında atari salonlarına takılmış herkes bu filmi seyrederken daha çok eğlenecektir. ben çok beğendim, imax'te izleseymişim keşke dedim.
  • piksellerin dunyayi ele gecirmesini konu alan guzel bir calisma. tetris, pinpon fikirleri super.

http://www.youtube.com/watch?v=qasf5den_c4
  • neden pac-man'i geliştiren profesör toru iwatani'nin atari salonundaki bir tamirciyi canlandırıp da esas kendisini denis akiyama isminde bir aktörün canlandırdığını anlamlandıramadığım film.

yani filmde;

tamirciyi canlandıran = toru iwatani
    toru iwatani'yi canlandıran = denis akiyama

bu adam neden direkt kendisini oynamamış?
    filmin jenerik kısmında aslında şöyle yazması gerekirdi: toru iwatani as himself
hesabın var mı? giriş yap