şükela:  tümü | bugün
  • nodame cantabile'in tv dizisindeki komsularin zitti. adamlar sabah aksam demeden saatlerce calar, 1 tane bile komsu gelip sikayet bile etmezdi.

(bkz: dizilerdeki mantık hatalarını bulunca rahatlamak)

basligi acan yanlislikla entarisini silmis. (bkz: baslik basa giyilir)
  • eğer piyano çalarak beni rahatsız etmekte ısrar eden bir komşum olsa idi, ben mahkemelerde sürünmezdim.

zira onu bir güzel darp edip adliyeye gitmesini sağlarım.

eğer apartmanda oturuyorsan sikerler sanatı. ses yapmayacaksın.

ben gidip adliye'de onun ses yaparak beni rahatsız ettiğini ispatlamak için kendimi paralayacağıma, gider onun ağzını burnunu yamultur "meşru müdafa" hakkımı kullandım derim.

o uğraşsın ona saldırdığımı kanıtlamaya.

edit: imla
  • orta pedaldan haberi olmayan "beni rahatsız edersen darp ederim" diyen ortaçağ kafasında bir yazarca savunulan.

biraz araştırma yapılırsa duvar piyanosunda orta pedalın bütün sesi nasıl sikip attığı görülebilir.

ben millet rahatsız olmasın diye bütün tuşe kontrolünü ve alacağım hazzı gözardı edip pedala basarak çalışacağım, adam yine tatmin olmayıp şikayet edecek, darp edecek, yok arkadaş.

siz isteseniz de istemeseniz de bu ülkenin insanı sanatını da bilimini de yapacak. siz de ya şikayet edecek, ya da ucuz çözümlerle başınızı belaya sokup hiç birşey elde etmeyerek öyle kalacaksınız.

edit:imla

edit 2: evet kız düşürmek için yazdım. piyaniste direk veriyorlar çünkü. hava atıyorum bununlan. zar zor aldığım piyanoyla aristokratçılık oynuyorum evet. evvvet orta pedal!
  • ben piyano çalıyorum bikerem. hemide orda pedalan basaraktan. piyanom var benim. eved.
  • (bkz: komşu)

minimum 110 desibelle, evinde düğün salonu müzikleri çalan adamlarla uğraştım, derdiniz bu olsun diyorum.
  • şikayete giden değilim ama akşam 11'de de çalıyor ibine. kuyruklu piyanoysa sokacağım kuyruğunu bir tarafına.
    mutena bir semtte oturmanın zorlukları var derlerdi inanmazdım.
  • uzak durmanız gereken insan tiplerinden birisi bu karakterlerdir. piyano onlar için yüksek sanattır. evde piyano çalabilirsin, hatta pedalla çalarsın ses çıkmasın diye. ama o ses çıkıyor demek ki amk salağı seni, ki insanlar seni şikayet ediyor. evde teknik olarak zurna çalmak da serbest. ben de hafif tonda zurna çalayım o zaman. az ses çıkacak, yasal olarak da uygun.

bunlar gizli çomarlar işte. piyano çalınca arınmıyorsun. insanın içinde olacak incelik. öyle piyano çalınca beraberinde gelmiyor.

apartman dairesinde çomar kişiliği ile aristokratçılık oynamaya kalkan bir büllüğün hezeyanı. git önce müstakil bir ev al, kişisel alanını oluştur, ondan sonra çalmaya başla.

edit : gelen mesajlar ile ilgili editleme gereği duydum. öncelikle derdimiz apartman dairesinde piyano çalanlar ya da genel olarak piyano çalanlar ile ilgili değil. buradaki konu kendinde başkalarını rahatsız etme özgürlüğünü gören insanlarda ve bunu piyanoyu yüksek sanat olarak sınıflandırıp diğerlerini "sanattan anlamayan avamlar" olarak kategorize ederek kendini meşrulaştıran küçük burjuvalardır. apartmanda piyano çalmak piyano sahibiyle komşular arasındadır, komşu bundan rahatsız oluyorsa hiçbir saatte çalamazsın. ben nasıl müziğin sesini alt/üst komşumu rahatsız etmeyecek düzeyde dinliyorsan sen de aynı yükümlülüktesin. "piyano çalıyorum/ sanat yapıyorum/ sike sike çalacağım sen de dinleyeceksin " tavrı tam da bu özenti davranışın belirtisi zaten.
  • ne olursa olsun sanatımı yaparmışım. zaten şu dünyanın hiçbir yerinde görmediğim elitist tavırlara kıl oluyorum. hastası, çocuğu ve bilimum rahatsızlığı olan adam senin sanatını çekemez. ama binada piyanodan başka kavga, gürültü varsa ve sadece piyanoya tepki var ise sen de çalmaya devam et. hatta bir tavsiyem de şu ki orta pedalı kullanma.
  • piyano çalan adam korkak olur. biraz argolu sert çıkışla yola gelecektir.