• kullanım ihtiyacıma göre doğru yaptığıma inandığım eylem. 4 yıl önce çevremin baskısına inat aldığım 2005 model nissan almera'yı sorunsuz ve konforlu bir şekilde kullanmaktayım. renault' dan sonra içine bindiğimde uzay yolu setine konuk sandım kendimi. servise sadece yağ ve su değiştirmeye gidiyorum, parça bulamazsın, beklersin vs.. diyenler vardı. (bkz: pahalıya almışın adamları)
  • ikinci elini alırsanız zaten alırken ucuza alacağınız için staarken para etmemesi sorun teşkil etmez

edit : (bkz: arya stark)
  • bir anlık gaza geliş ve hüzün içeren eylem olabilir.

(bkz: nissan)
    (bkz: mazda)
    (bkz: daihatsu)
    (bkz: tata)
    (bkz: citroen)
    (bkz: kia)
  • (bkz: alfa romeo)

bu arabaya sahip insanlar birbirini yolda selamlar derler hep, nedenide tutulmaması ve az olan servislerde dostlukların başlaması geyiğini çevirirler hep. aslında canı sıkılıpta araba bakan herkesin yolu alfa romeo kategorisinden geçer ama yanındaki yavşak "abi piyasası yok yeaa" , "çok yakıyo yeaa" parçası yok yeaa" diye hevesi kursağında bırakır sonra gidip 80bintl bayılır alırsın bir golf.

buyurun bakın bu alfa 159 ;
    http://upload.wikimedia.org/…2/2c/alfa_159_grey.jpg

bu araba 2014 model değil, 2006'ı modelide böyle görünüyor.

şu an piyasadaki benim diyen arabanın eline verebilecek görünüşte bir tasarıma sahip. sadece tasarım mı , hayatınızda gaza bastığınızda duyabileceğiniz en hırslı sese de sahip.
    edit:imla. lotece tesekkurler
  • 2004 model citroen c3 almamla dahil olduğum olay.
    o modellerin içinde hangisinde dijital klima, abs, ebs, 4 tane hava yastığı ve intercooler var?
  • (bkz: saab) almayı düşünüyorum sonrasında da üzerini kestirip içini toprak doldurup çiçek ekmeyi planlıyorum. bu şekilde katılmayı planladığım grup oluyor kendileri.
  • citroen c3 e de piyasada tutulmayan otomobil muamelesi yapabilecek cesaretteki insanlari ortaya cikaran baslik
  • ülkemizin 2. el piyasasına göre çok yanlış eylem. adamda 15 bin vardır, taş gibi saab ya da volvo bakacağına gider teneke hyundai accent veya doğan alır, sonra da "ikinci eli kuvvetli abiiiiii!!!111"
  • eğer araba tüccarı değilseniz pek tabi ki yapılabilecek eylem. amına koyayım insanlarda öyle bir kafa var ki, adam daha arabayı almadan satmayı düşünüyor.

otomobil sahibi olmayı bir zevk olarak gören insanlar için geçersiz bir tanımdır bu. zira adam arabayı alırken binmek için, keyif almak için para sayar. böylece, herkesin altında olan arabalar yerine yolda görüldüğünde dikkat çeken, "aa bu x'in hangi modeli?" şeklinde tepkiler aldığınız arabanıza keyifle binersiniz.
  • (bkz: mazda 2)
hesabın var mı? giriş yap