şükela:  tümü | bugün
  • ben 2 senedir kullanıyorum donduğunu gittiğini görmedim diyenler vardı, nerede onlar ? ona göre biz de alalım
  • uyaniktv'nin premium bir aboneligi var. sadece yurtdisinda yasayanlara acik. icinde ne oldugunu merak ettim. belki aradiginiz temel seyler oradadir. bkz: yeni baslayanlar icin tr'den cektirip gitmek.

edit: normal abonelik 2-3$/ay iken premium icin 6-7$/ay civari istiyorlar diye duymustum
  • iyi bir tane bulabildiniz mi? diyerek 4. entry ile katıldığım ve bein medyanın bu fiyat politikası ve iş bilmezlik ile ileride buraların entry ile dolmasına sebep olacağını düşündüğüm başlık.
  • günümüzün an itibariyle en büyük derdi, milyonlar bu soruya bir cevap bekliyorlar.tecrübeli kişilerin önerilerine açığım.zira çıktığından beri kullandığım fakat bu sene ederi 100? etmeyecek süper lig paketine 660 tl isteyen digiturkplayle işim olmayacak.
  • kesinlikle nuhd iptv değil. (bkz: #80793189)
  • iptv satıcıları hakkındaki şikayeti yıllardır kullandığım ve en ufak sorun yaşamadığım arkadaşlara danıştım. burada kendileri hakkında yazmıştım. 10 yıla yakın süredir uzmanlıkları var.
    (bkz: #78956537)

verdikleri yanıtı aynen aktarıyorum. altına imzamı da atarım. o kadar güvendiğim bir yayıncı şirket.

....
    öncelikle iptv sistemi pahalı bir sistem. bizim gibi sunucu sahiplerine 1 yıllık yayının maliyeti 14 euro. döviz kurunun artmasıyla birlikte maliyet de doğal olarak önemli oranda arttı. dolayısıyla sunucu sahibi olan işin ehli kurumlar 1, 3, 6 ve 12 aylık paketler halinde satarlar. bu paketlerden daha yukarısı onlar için zarardır. +3 ay, +5 ay vermezler. 1 yıllık yayını en az 180 tlye satmak mecburiyetindedirler.

bu fiyatların altındaki tüm iptv satıcıları, kendi sunucularına sahip olmayan, panel ya da kanal kiralayan şahıslardır. kiralayarak işi ucuza yapabilirler. ama verdiğiniz paraya yazık olur. çünkü günü kurtarma peşindedirler. kiraladıkları panelin süresi dolunca ortada kalırsınız. birkaç ay çok düşük fiyatlardan satarak piyasada vurgunu yapar ve kaçarlar. 1 aylık kiralama yapıp 150 tlye 1 yıllık satışlar yapar ve 1 ayın sonunda ne topladılarsa ortadan kaybolurlar.

ayrıca ucuza sattıklarından diğer satıcılar trafından düşman olarak görülürler. her hafta siber saldırı alırlar. bu da yayınlarının sürekli kesilmesine neden olur. satın almış olduğun yayından verim alamazsınız. sunucu sürekli atak yediği için donar kalır. atak saldırıları engelleyecek sistemleri kuracak bilgileri ya da istekleri de yoktur. çünkü önemli olan vurgunu yapmaktır.

acemi olduklarından, sadece kısa sürede vurgun yapmak için girdiklerinden kullanıcı/sunucu dengesini de kuramazlar. kaç kişiye hangi özelliklerde sunucu gerektiğini bilmezler. hangi sunucunun hangi ülkelerde daha verimli olabileceğini vs. bilemezler. sunucu sahiplerinin büyük bir çoğunluğu, sunucu maliyeti yüksek olduğu için yeterli sunucu da alamazlar.

sunucu sahibi yayınların, yayıncı kaynaklı donmasının ve kesilmesinin temel nedenleri bunlar. sunucunun verimsiz çalışması, sürekli siber saldırı altında olması, uygun konfigürasyonda sunucu tanımlanamaması vs.

hepsinin de en kesin bahanesi her zaman "sizin internetizden kaynaklı"dır. ucuza aldığınızı zannederken paranızla rezil olursunuz. bir de üstüne fırça atarlar. tabii muhattap bulursanız.

ovh.net adresinden hız testinizi mutlaka yapın. 6 ve üstü çıkarsa, hızınız iptv izlemek için yeterlidir.
    https://api.whatsapp.com/send?phone=41795511592
  • iptv muhabbetine soğuk baktığım ama kuzenin isteğiyle ulan bunu da deneyeyim ucuzmuş dediğim ip tv serveri.. özel web portalı var.. bide referans üyeliği vs var..

birini üye yaparsan 1 ay ekleniyor.. sitelerinde canlı chat sürekli aktif..
    valla ben kullanıyorum.. memnunum.. referans kodum için yeşillendirilebilir.. ve sıfır donma şimdilik.. umarım böyle devam ederler.. ileride şikayetim olursa da editlerim

deli gibi pahalı beinsport dsmart dönemlerinde bana ilaç gibi geldi
    isteyen için adres bu..hııı bana da bir ay paslamayı unutmayın alırsanız :)
    http://alfaiptvserver.net/
  • eğer piyasadaki en iyi alfa, guek, hera, mgold gibi boklar sanıyorsanız fena dolandırılırsınız. ben bunlar tarafından dolandırıldım oradan biliyorum. aklım başıma geç geldi, düzgün insanlardan alıyorum artık.