• şimdi buraya en iyilerini yazmayacağım ama benden öğrenebilirsiniz bu isimleri. daha önce de yazdım kullandığım bildiğim çok iyi 8-9 tane panel var.

panel ne demek önce onu anlatacağım size. ancak ona geçmeden önce de direkt isim verip uzak durmanız gerekenleri de yazacağım. ha benim kullandıklarımdan size önereceklerimden benim bi çıkarım var mı sorusu akıllara gelebilir, şu zamana kadar olmadı :) ilerde ne olur bilinmez demeyeceğim yani bir iptv'ciden ne gibi çıkarım olur allasen :)

ha şu olur bak bu da bizim iptv firması al 1 hafta izle bizi de önerebilirsin diyenler varsa denemekten çekinmem.

şimdi gelelim uzak durmanız gereken firmalar

işte o iptv'ciler!!!!

alfa ve ismine, uzantısına sahip tüm çakmaları. bunlar ağır dolandırıcıdır bilin.

guek, hera, koza, nero, merkez iptv, iptvboxpro, iptvserver, teos, kalite, kingdom => koşarak kaçın

atlas, anka, jurgen, albatros, joymax, germany iptv(germany server ile bağları var mı bilmiyorum ben farklı olarak ele aldım) => uzak durun

iptvmerkezim, santral, aylıkiptv, feediptv => reklamcılar uzak durun

zeus(bunda panel olarak çok sorun yoktu aslında ama birkaç kere bazı problemlere şahit oldum. müşteri ilişkilerinde biraz sıkıntı var sanki)

şimdi yukarda ismi geçenlerden bi kere uzak olun ve google'a iptv diye yazıp çıkan yerlerden alım yapmayın.

sonra bir tane discord grubu var, oradan da üzerinizden para kazanıyorlar bilginiz olsun. daha önce üyeleri toplayıp toplayıp grubu sattı telegramdan discord'a geçti şahıs. amacımız herkese kaliteli iptv seyrettirmek falan diye kaskallıyorlar ama yeterli üye geldikten sonra başka işlere geçiyor para kazanacağı. neyse sizden direkt para çıkmıyor nasıl olsa diye çok mevzu yapmıyordum ama geçenlerde gördüm ücretli üyelik falan satmaya başlamış dikkat edin siz.

şimdi gelelim bilgi kısmına. önce panel nedir ne işe yarar onu anlatayım.

panel, kaynağın sahibinin hazırladığı liste gibi düşünün. orda varsa kendi çıktığı kaynak ve lokal yayınlar hem de dışardan temin ettiği ithal kanallar, kanal grupları vs oluyor komple liste halinde işte sizin gördüğünüz.

tr spor
    tr sinema
    de sport
    de document

falan gibi işte. panelin olayı şu, x bi panele ait birçok bayi var ve bunların sattığı tüm içerik birebir aynı. noktanın yeri bile değişmez.

paneli vestel, samsung gibi düşünün, bayi de işte x elektronik, y beyaz eşya falan. bunlara gittiğinizde de x bayisinde de y bayisinde de ürün aynı yani. tv'ye bayinin eklediği çıkardığı bi özellik değişiklik var mı ? yok. burda da durum aynı. hatta bayilerin satış fiyatları da değişkenlik göstermez. kampanya varsa hepsinde aynıdır. eğer liste fiyatından daha ucuza verdiği öğrenilirse sıkıntı çıkartırlar.

bayinin tek olayı sizinle iletişimi nasıl; sorun olduğunda size yaklaşımı nasıl falan. hangi paneli almaya karar verdikten sonra birden çok bayisi varsa hangisinden alacağınızı bu kısımdan çıkartacaksınız.

bu arada ben bayiden değil de direkt panel sahibinden alayım arada aracı olmasın diye düşünebilirsiniz. düşünmeyin :) iki sebepten ötürü. birincisi panel sahibi genelde perakende satışta olmuyor pek. yani ben 1-2 istisna dışında görmedim. ikinci sebep de gerçekten bir satış ve teknik destek ağı yoksa panel sahibinin işi başından aşkın oluyor. öyle bir panel sahibinden destek görmek için baya bi beklemeniz gerekebilir. ama bayi ile iletişim daha hızlıdır çünkü onun tek işi satış ve müşteri ilişkileridir. panel sahibi ise çıktığı onlarca kanalın sorunları; maçlar öncesi ayarlar bilmem neler falan o gerginlikle size tavrı falan çirkinleşebilir.

o yüzden muhatap olduğunuz kişiye önce hangi paneli sattığını sorun. sonra bayi misin diye sorun. yüzde 90 bayidir ama olsun siz yine sorun. sonra o panele ait test isteyin.

maç zamanları test vermiyoruz diyenleri direkt salın gitsin.

tüm maç dahil 24 saat test verenleri / tüm maç dahil 12 saat test verenleri bir kenara pozitif olarak not edin. 12/24 saat test kısmı panelden panele değişiyor. bazı paneller 24 saat test için bayiden ekstra kredi kesebiliyor o yüzden çok da şey yapmıyorum onları ama maç dahil olmak kaydıyla.

sadece ilk yarı / ikinci yarı test verenler; bunlar beleşçilere önlem olarak yapıyorlar. çünkü grup grup gezip her gün bir maça başka adamdan test alarak geçiren tipler var; empati yapmak gerekiyor.

burdaki test sonrası feed yayın kategorisi ya da kanalı olanlar varsa bu feed yayınların kendi lokal yayınları mı yoksa dışardan alma yayınlar mı olduğunu sorun.

burda feed yayın ne diye soracaksanız, bir spor müsabakasının canlı yayınını salon/stad dışında canlı yayın aracı merkeze gönderirken şifresi kırılarak ham olarak elde ediliyor. sonra bunu paneller çeşitli ayarlamalarla kendi kanal logosu, kendi skorboard'u vs ekleyerek yayına çıkıyor. bu yayınlarda devre arasında reklam girmez stad kamerasından sabit görüntü verilir.

bazen denk gelmişsinizdir skorboard kanal logosu vs olmayan dümdüz yayın. o yayın feed yayın işte. hatta bazen spiker bile olmayabilir ya da yabancı spiker olabilir.

bu yayının en temel özelliği gecikme süresidir. orijinal uydu yayınından önde bile olabilir aslında o yayın. ama o zaman internet hızı pek yetmiyor ve donma takılma sıklaşıyor ve sağlıklı olmuyor. o yüzden genelde 10-12 sn gibi bir buffer ile yayın veriyorlar. hatta panellerde bunlara alternatif 10mbit, 20mbit, ya da hd, fullhd, 4k, + plus bilmem ne gibi isimlerle alternatifler yaratılır. düşük hız ve kalitede izleyebilsinler diye.

ancak burda mal insan figürü ortaya çıkıyor ve 4k bilmem ne en üst yayını 10 mbit bile olmayan yayınıyla açmaya çalışıyor ve yok donuyor yok izlenmiyor diye zart zurt konuşuyorlar. bu durumda da "ban ve iyade" * mekanizması çalışıyor :)

neyse işte artık devir feed yayın devri olduğu için kendi listesinde feed yayınları olmayan panellere önceliğiniz maç yayınları ise hiç bulaşmayın. biss 2 şifreleme gelecek ve feed yayınlar bitecek diye söylentiler sürekli var bunlara çok takılmayın.

bazı paneller kendi lokal feed'leri olmasa da dışardan iyi denilen 2-3 ayrı feed ile çalışabiliyor bu da aslında başarılı bir strateji.

şu an zaten başarılı olarak diyebileceğimiz, 5 ya da 6 tane isim yapmış feed var. bunun 2-3 tanesini listesinde tutan paneller var.

bana merak ettiklerinizi, şu paneli alacağım nasıldır diye sorularınızı, çok sevmesem de hangi iptv'ciyi önerirsin şeklinde olan sorularınızı yazabilirsiniz. mutlaka cevap veririm.

benim derdim saçma sapan isimlerle, iptv gibi bir lükse küsmenizi sağlayacak kişilerle değil iyi hizmet alacağınız insanlarla iş yapmanız. dediğim gibi bi çıkarım olmadı hiç.

tabi bir de bu işin ben çok sevmesem de vod işi kısmı var. bazı panellerin istek grupları, film dizi ekleme info grupları falan oluyor. belgesel kanalları çeşitliliği vs. öneri isteğiniz sırasında mutlaka önceliğinizi belirtin.

baya uzun bir yazı oldu ama okumak isteyenler için ibret alınacak çok şey var :)

hadi allllaaaa emanet.
  • her kim ne kullanıyorsa, buradan yazmasın. yazmasın buradan, yazmasın buradan her kim ne kullanıyorsa.

yani yazmayın arkadaşlar, sevgiler.

unutulmamalıdır ki, piyasadaki en iyi ıptv satıcısının bile garantisi yoktur.
  • ip tv satıcıları sözlükte olumlu yorum yapanlara 1 aylık üyelik veriyor. o yüzden çok da ciddiye almayın bu başlığa yazılanları.
  • android tv box olayına tapan bir adam olarak, kodi'nin her şeyi çözdüğünü düşünüyorum. turkvod eklentisi ile izleyemeyeceğiniz şey yok. evet, hiçbir şey yok. bir de alternatifli olduğu için bir yayında sıkıntı varsa, diğer yayında olmuyor. yani kastım aynı kanalın farklı vericileri o eklentide oluyor ve illaki düzgün çalışanını buluyorsun. evet, maç kanallarından bahsediyorum.

iptv denen olay, yüklemeyle şununla bununla uğraşmak istemeyen adamın olayı. her şey halihazır olsun, ben sadece kumandadan değiştireyim. bu da tabii ki anlaşılabilir bir şey. ama biraz bilgisayar işlerinden anlıyorsanız, ki kastım basic düzey, kod yazmak falan değil, next, next, next'ten bahsediyorum; kodi'yi de çözersiniz. eskiden vavoo.tv stabilken buna da ihtiyacınız yoktu ama maalesef vavoo'yu patlattılar.

gerçi çok bir para değil aylık 20 lira civarı bir şey de, ne bileyim işte... kodi her şeyi çözüyor. ha ama yok illaki ben iptv alacağım diyorsan, xdiablo var. bir ay deneme vermişlerdi ve beni tatmin etmişti o ay boyunca. sonrasında dediğim gibi, araştırınca olayını çözdüm ve iptv'ye gerek olmadığını gördüm.

edit: bir de size bir öneri, kalkıp kendinize öyle 6 aylık, hele hele 1 yıllık üyelik -sakın ola ki- kasmayın. en fazla 3 aylık olsun üyeliğiniz. patlama olayı çok fazla çünkü. donar kalır görüntü, sinirden kendini sikersin sonra. bu iptv olayları hatta kodi falan, uzun soluklu bir süreç değil. kısa vadelerle işinizi görün. bu önemli. stabillik arayıyorsan araplara para bayılıp legal yayın izleyeceksin. o da amacın maç yayınıysa yani. iptv'de müzik namına da çok iyi kanallar var. gerçi bu devirde youtube diye bir şey var ama, tv olayı bir başka yahu... ben mezzo'da esbjorn svensson'a denk gelince misal, çok mutlu oluyorum lan.
  • görsel
    böyle bir rezalete konu olan sözlük reklamıyla parlatılmaya çalışan illegal yayıncılar var. düşmeyin bu tuzaklara.
  • reklam amaçlı yazanı anlarım.
    kendi kullandığı yayıncıyı yazanı anlarım.
    dolandırıcı çok, dikkat etmek gerek diyeni anlarım.

"kullanıyorum ama buraya yazmıyorum" nedir yahu? bu entry'nin sözlüğe, bize faydası nedir amk?

tanım: kullanan birinden tecrübelerini öğrenip ona göre karar verilmesi gereken satıcıdır.
  • bir üst entryde bahsedilen satıcı hangisi ise o değildir zira kendileri, sözlükte entrysine edit yapmadan "edit: ayh çok soran oldu herkes de bizi merak ediyor cınım, alın madem size link" tarzında edit bilgisi giren kişilere reklam yaptıracak kadar vizyonsuz bir firmadır.

alın size sıkrinşat

gerçek edit: olm ben dalgasını geçtiğim web sayfasına bakmamıştım keşke hiç bakmasaydım adamlar karl frederick'ten bayburtlu vedat yıldırım yapmış bi de onun adına iptv yorumu girmişler asdhjkfhjksdfhds
  • 5g iptv den uzak durun. murat5g diye bir pezevenk var sahibi midir nedir havasindan gecilmiyor yavsagin. sanirsin digiturk ceo su pezevenk.
  • 1 aylık abonelikler'le dolandırılamazsınız. yıllık almayın, zaten oldukça ucuza hayvan tane kanal izliyorsunuz . tanımadığınız adamlara yarın kesilebilecek bir yayın için 200 tl verip yıllık abone olmayın .
  • tek geçerim.

2 yıldan fazladır sorunsuz izliyorum!!!

universal ıptv
hesabın var mı? giriş yap