şükela:  tümü | bugün
  • özet geç lan piç'ciler için: sokakta yavru kedi buldum. beyninde ödem var. ameliyat edilmezse ölecek. maddi&manevi yardıma ihtiyacım var.

biliyorum yardıma muhtaç bir sürü kedi, köpek, ve insan var. biliyorum ekşi sözlük bir "kutsal bilgi kaynağı," ilan sitesi değil. biliyorum para kolay kazanılmıyor. biliyorum şu zamanda insanları başka bir canlı için fedakarlık yapmaya ikna etmek çok zor. ama ben üstüme düşeni sonuna kadar yapmak zorundayım, yoksa nefret ettiğim her şeyin ta kendisi olurum.

bir-iki ay kadar önce sokakta bir kaç yavru kedi buldum. anneleriyle beraberlerdi her gün mama ve su veriyorduk. sonra yavrulardan bir tanesi garip davranmaya başladı. hiç bir şekilde sese veya harekete tepki vermiyor, (bir kediden bahsettiğimiz için bu olabilecek en anormal şeylerden biri) yemek vermemize rağmen yemek yemiyor, ve hep tek başına bir köşede oturuyordu. biz de kadıköy belediyesi'ni aradık, gelip aldılar yavruyu. 4 gün sonra geri aldıkları yere bıraktılar. o gün iyiydi ama sonra bahsettiğim semptomlar yine başladı. bu sefer biz evimize aldık, ve evdeki kedimizin veterinerine götürdük. miniğin adını da pi koyduk. beyninde ödem olabileceğini ve daha iyi anlaşılması için istanbul üniversitesi'nin avcılar'daki hayvan hastanesine götürmemiz gerektiğini söyledi. hastanedekiler mrı istedi, ki bu bile 900tl tuttu. mrı sonucu. görüştüğüm bütün veterinerler çözümün ameliyat olduğunu söyledi.

ameliyatta yapılacak olan da, beyninde sıvının oluştuğu yere bir şant takılarak (sadece şant 1800tl), fazla sıvının mide boşluğuna atılmasını sağlayacak. düzgün çalışması için de en az her iki günde bir kafa derisinin altında bulunacak olan düğmemsi bir yere hafifçe bastırmamız gerekecek. yani bu yavrucuk artık sokakta yaşayamaz.

biliyorum kime ne bir yavru kediden, dünyada bu kadar acı varken. ama yoluma şans eseri çıkmış yardıma muhtaç bir canlıya yardım etmezsem, o acıları var edenlerden ne farkım kalır? hep konuşarak, şikayet ederek ama hiç bir şey yapmayarak, harekete geçmeyerek neyi, nasıl değiştirebiliriz? bana maddi ve/veya manevi yardımcı olabilecek, yol gösterebilecek herkese kapım açık.
  • 10 ekim sabahı beynine şant takılacak kediciğe yardım kampanyamsı. ameliyat istanbul üniversitesi'nin avcılar'daki hayvan hastanesinde olacak. işte pi.

daha avucuma tam oturan minnacık kediciğe, bir gıdımlık olan yavruya şant takılacak. yoksa yavaş yavaş ölecek. öyle hızlı ve kolay değil. kısım kısım, gıdım gıdım ilerleyerek. yalan yok, şu anda param yok. borç harç bulduk bir şeyler. sırf param yok diye can çekişerek ölmesini izlemektense, hayatım boyunca eşek kadar çalışmayı yeğlerim.

benim gibi düşünen ama daha $$$ departmanında şanslı olanlarınız varsa, gelin bu yavruyu beraber kurtaralım.
  • (bkz: up)
  • destek verilmesi gereken girişimdir.
  • minik pi ameliyatını bugün oldu. hala yarı baygın ama doktorlar iyi geçtiğini söyledi. bir sürü de ilaç verdiler. bir sürü tüyünü kesmişler, kafasına kafasından büyük bandaj koymuşlar miniğin. hırıldıyor, zor nefes alıyor. buna benzer bir şey yaşayan varsa ne olur bana yol göstersin.

umarım bir sorun çıkmaz, güzel up uzun bir hayatı olur. umarım onun için iyi neyse onu yapmşımdır.

bana yardım edenlere, soranlara, merak edenlere çok teşekkür ederim. parasal açığım hala büyük o yüzden yardım etmek veya bilgi almak isteyen olursa bana mesaj atabilir.