şükela:  tümü | bugün
  • bu olaya satranç dilinde "şimdi ananı siktim" denir. kasparov'un da ağzı az bozuktur...
  • (bkz: #7967600)
  • iş ortamında kullanmış oldugum ve beni sonsuz derece rahatlatan (bkz: ego) cümle öbeği...

+offf yoruldum baya yaw
    -piyonu oldun olm kadının (bkz: kadın patronlar)
    +unutma piyon tahtanin sonunda vezir olur...
    -peki abi

(bkz: karizmatik cevaplar)
  • bu kurali bilmeyenle zor anlar yasatir, asagidaki diyalogun gecerken almada da yasanmasi olasidir.

o- iste simdi zittim ebeni.
    k- naapiyon la?!
    o- vezir yapiyom. *seytanca gulumser*
    k- ne veziri la?!
    o- nasil "ne veziri". vezir iste, bildigin vezir!
    k- beni mi utuyon la?!
    o- *sakince* olm piyon tahtanin sonuna gelince vezir olur.
    k- birah ulen, beni mi yiyon la, ziterim seni, boole kural mi olur? *agzini gevseterek* "piyon vezir olurmus"...
    o- olm valla...
    k- yemin etme kafana vururum tahtayi!
    o- *tirsakca* iyi peki, ama cidden oyle...
    k- yemisler olm seni. oyle kural mi olur, o zaman ben oyunun basindan beri 4-5 vezir yapardim la, hepsini tahtanin sonuna gotururdum.
    o- o kadar kolay mi?
    k- ne var la, amacim bu olsun yeter ki. essek sipasi!
    o- e ne olcak simdi benim o piyon?
    k- orada kalacak iste, yurutmeseydin o kadar, cek bakalim cezasini, sah cekiyorum bu arada.
    o- *agzini gevseterek* "sah cekiyomus". simdiye atlamistim ebene. kurallari da bilmiyon.
    k- tahtayi diyom, agzina carpacam diyom, "sah" diyom, akilli ol diyom.
    o- iyi iyi peki...
  • "siz beni bi de tahta çıktığımda görün"

meçhul piyon anıtı
  • bi kere kuralın doğrusu bu olmalı. o piyon oraya kadar gittiyse çocuğu kaleymiş filmiş bilmemneymiş yapmanın bi alemi yok. çocuk adım adım sebat etmiş, varını yoğunu bu amaca adamış te ebesinin amına tahtanın sonuna binbir badire atlata atlata gitmiş, ondan sonra kıçı kırık fil olacak at olacak ha? yerim öyle olayı be. o piyonun hakkı vezirliktir arkadaş.
  • - napiyon len sen ?
    - piyon tahtanın sonunda vezir olur aabi.
    - mermer lan bu..
    - ne farkeder aabi..
    - kafana geçirince anlarsın farkı..