şükela:  tümü | bugün
 • ortaköy eskibahçe sokak'ta bulunan, görünüm ve tarz itibarıyla italya'daki sokak arası pizzacılarını anımsatan, sevimli mi sevimli bir pizzacı. pötikareli masa örtüleri, güler yüzlü çalışanları ve taş fırında pişen leziz pizzaları ile hem aklınızda, hem de midenizde hemen yer ediyor.

  aynı lezizlikte pizza yiyebileceğiniz diğer mekanlardan farkı ise menüde makarna, et gibi yiyeceklerin bulunmaması. yalnızca pizza pişiriyorlar. bu minicik dükkanın tek eksiği henüz alkollü içki ruhsatı olmaması. eğer alamazlarsa bunun çok büyük bir eksik olacağını düşünüyorum, zira o pizzalar ne kadar leziz olsa da, yanında güzel şaraplar olmadan nereye kadar...

  not: adı niye pizzeria pizano değil de, pizano pizzeria olmuş onu hiç bilemedim.
 • evimin dibinde olmasına rağmen aylaaar sonra keşfedebildiğim, ve şimdiye kadar yediğim tek lezzetli pizzayı yapan yerdir.
  ortaköy dereboyu caddesinde merkez büfe isimli dönercinin arkasındaki sokakta ikamet etmektedir kendisi.

  ayrıca sarmısaklı domates sos, cherry domates, köz patlıcan ve taze fesleğenden oluşan primavera pizzasını tavsiye ederim, inanılmaz lezzetli.
 • menüsünde kokoreçli pizza bulunan pizzacı.
 • bugün itibariyle gidip leziz, muazzam, enfes, güzide pizzalarını tattığım ve mekan sahibinin sıcak yaklaşımıyla mest olduğum yer. pizzaları acı zeytinyağıyla mükkemel bir uyum içeresine girip her ısırışınızda size "of çok güzel", "of çok iyi" dedirtiyor. küçük mekan, güzel masa örtüleri, güzel müzikler, sıcak ortam ve lezzetli pizzalar&tatlılar ile en yakın zamanda tekrar ziyaret edeceğim mekandır ayrıca. ve evet vedat milör tanıttıktan sonra böyle bir yer olduğunu öğrendim. hay yaşa.
 • son dönemde önünden geçerken yoğunluğu görünce, "hadi ya burası da keşfedildi, artık yer falan bulamayız" diye düşünüp üzülürken, bir yandan da "ne güzel lan işte, pizza diye hamur satan sözüm ona pizzacılar kazanacağına burası kazansın" diyerek sevindiğim mekan. meğer vedat milör geçmiş buradan, keşfedilmesinin sebebi anlaşıldı.
  istanbul'da yediğim en güzel pizzayı yapan mekan.
 • ortaköyde bulunan şirin ve lezzetli pizzalar pişiren pizzacı.
 • şimdiye kadar yediğim en güzel pizzaları yapan mekan. hatta bana pizzanın hızlı ve basit şekilde yenen, karnı doyurmaya yönelik bir şey olmadığını öğretti diyebilirim. burada pizza yiyen insanın bir daha pizza hut, dominos gibi yerlerden pizza yemesi zor, yese de o yediğine pizza demesi zor. rosa ve cipro favorilerim, aynı zamanda kendi adlarını taşıyan pizano da et severler için ideal. dışarıya servisi olmayan, sadece mekanda yiyebileceğiniz fagotto da muhteşem ötesi. ortaköy'ün kumpiri meşhur diye geliyor insanlar, iki adım ötelerinde böyle harika bir mekan var. bundan yıllar sonra "ortaköy'ün pizzası meşhur" denilirse pizano sayesinde olacaktır.
 • pizzalarının yanı sıra, baskı sonucu tiramisu yedirilip "ekmeğinden de ye daldır kaşığı" şeklinde uyarılabileceğiniz güzel mekan.

  pizano'ya uğradıktan sonra pizza top 3 üm aşağıdaki gibi şekillendi.

  pizano *****
  (bkz: pizza days) ***
  (bkz: la fontana di trevi) ** (bozdular)

  domino's, pizza bulls, papa johns gibi çöpleri dr oetker'in donmuş pizzasıyla bile karşılaştırmıyorum.
 • dünya tatlısı karı-kocanın işlettiği, italya'dan özel fırın getirttikleri, arada kızlarının gelip ortalığı kahkahaya boğan butik pizzacı.

  neden bilmem, hayalimdeki işi yaptıkları için mi? yoksa çok şirin bi çift oldukları için mi bir çok arkadaşımı oraya götürüp besliyorum.

  ben özellikle "pesto soslu pizza"larına bayıldığım için, diğer pizzalarla ilgili çok da fikir yürütmek istemiyorum. ayrıca tatlı sevmeyen bünyemin "tiramisu"suna kafamın üstünde kalp çıkan baloncuk eşliğinde kaşık daldırdığım mekan.
 • galatasaray üniversitesi öğrencileri tarafından rağbet gören pizzacı.