şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ankara yıldız'da açılmış küçük bir pizzacı. inanılmaz güzel bol malzemeli pizzalar yapıyorlar. bunun yanında özellikle sezar salatası da çok doyurucu ve gayet başarılı.

fırınları küçük olduğundan sizden önce gelen birkaç müşteri varsa bazen biraz beklemeniz gerekebiliyor ama sonunda (kalabalık bir grupsanız) gelen ikram nutellalı pizza beklemeye değiyor.
  • forno kelimesi ile dikkat çeken, gerçekten hoş görünen ürünlere sahip, küçük ve şirin pizzahane.
  • ankara'da fiyat-performans olarak pizzanın hakkını veren ender pizzacılardan biri. dün akşam resmen kapanma saatinde gittiğimiz halde, kendi adıma alışmadığım bi' ilgi gördüğümü, tadına baktığım 4 peynirli pizzanın tok olduğum halde beni mutlu ettiğini belirtmeden geçemem.
    işletmecisi (iş yeri sahibi) belli ki işini severek yapıyor ve bu da müşteriye çok güzel yansıyor. pizzalarının fiyatları gerçekten olması gerektiği gibi (dominosun berbat pizzalarını düşününce 18 liraya büyük boy 4 peynirli pizza sevindiriyor).
    yıldız, or-an ve birlik mahallesi sakinlerine paket servisleri varmış.
    dilerim hep kaliteden ödün vermeden, çizgisini koruyarak mutlulukla pizza yapmaya devam ederler.
  • ankara'da açık ara en iyi pizzaları yapan mekandır. küçük ve şirin ortamı, mekanın sahibinin sıcak ve samimi oluşuyla birleşerek mekanı sürekli gidilesi bir yer yapıyor. malzemeden kaçılmayan gerçek italyan lezzetleri tadarken fiyatlarının uygunluğuyla ankara'daki çoğu yerden ayrılıyor. belli bir favorim olmamakla birlikte genelde 4 peynirli pizza ve bbq tavuklu pizza yediğim bu tatlı yerde nutellalı pizzaları için ölebilirim.
  • burada yenilecek en kral pizzalardan biri de şarküteri pizzadır. et ve et ürünlerine doyumun ulaşıldığı bu ürün bazı bünyelerde gut hastalığını tetikleyebilir aman dikkat.
  • pizzasinin yaninda tiramisusunun da muazzam oldugu, yedigim en iyi pizzalardan birini yapan pizzaci. spor sonrasi gomdugum buyuk pizzalar ve tiramisular icin uzulmuyorsam sebebi burasidir.
  • şu hayatta aslında çok fazla beklentimiz yok yemek adına. küçük samimi bir mekan, güleryüzlü işletmeciler, lezzetli yemek ve kaliteli bir yemeği kotaracak uygunlukta bir fiyat. bunların hepsini birarada görmek kolay değil, birini bulsan diğeri eksik çıkıyor. bu mekan ise bu unsurların hepsini barındırmasından dolayı çok özeldir ankara'lılar için.
  • çok güzel küçücük bir mekan, hem salataları hem pizzaları hem de tiramisuları muhteşem.
    ayrıca pizzanız biter bitmez birer kupa çay ikramı da mutlu edici.
    bu dört peynirli pizza bir harika dostum..
  • kendi çapımda bir lezzet avcısı sayılırım aslında ama burayı yeni öğrendim. yemeksepetinde gezinirken adı dikkatimi çekti. adı pizza fırını olan bir yerin mamullerini denemeliyim dedim ve bir adet quattro formaggi sipariş ettim. bu italyan pizzası ayağına ne kadar bağlılar diyerek bir tane de ketçap istedim pizzanın yanında.

yarım saat sonra pizza geldi, ketçap gelmedi. restoranımızda ketçap kullanılmıyor bu nedenle size soslu zeytinyağı getirdik, dedi eleman ve pizza paketini uzattı. işte o an anladım çok acayip bişeyle karşılaşacağımı.

az önce tek başıma bitirdim koca pizzayı. öyle böyle değil. napoli'de "bu ne böyle bu kadar az malzemeli pizza mı olur, karışık pizza yok mu", diyen arkadaşlarım aklıma geldi.

işte bu pizza onlara hitap etmez. damak tadı olan herkese hitap eder ama..
  • burada okuyunca dur dedik bakalım tadına.

bir adet şarküteri bir adet de 4 formaggi denedik. tabii ki ince hamur. ikisi de süperdi. ama sanki sanki şu 4 formaggi daha bir süperdi. bir sonrakine başkasını deneyeceğiz. yazarım buraya.