şükela:  tümü | bugün
  • izmir bostanlı'da yeni açılan, başarılı bir pizzacı. fiyat performans dengesi iyi.
  • bozmazlarsa baya iyiler. bozmasınlar. bozmayın tamam mı?
  • 2014 yılında bisikletim ile moskova'dan danimarka'ya bisikletim ile seyahat ediyorum. yolumun üzerinde finlandiya da vardı. porvoo isimli küçük bir şehirde cemil abi ile tanıştım. ardından beni ve hikayemi facebookta paylaşınca ülkede yaşayan türklerden epey bir mesaj almıştım. mesaj atanlardan biride levent abi idi. çayımı içmeye beklerim dedi. helsinki'ye varınca doğruca dükkanına gittim. yemeklerini yedim, çaylarını içtim, misafirleri oldum. gideceğim son gün geyik etli bir pizza yaptılar. buralarda meşhur dediler. levent abi aradan geçen yıllardan sonra ülke özlemine daha fazla dayanamayarak izmir'e geldi ve şu an işlettiği pizza rucola'yı açtı. muhtemelen türkiye'de yiyebileceğiniz en güzel pizzayı yapan işletmedir. çünkü finlandiya pizza konusunda italya'nın elinden bile ödül almış bir ülkedir. izmir de yaşayan vatandaşlar gidip denesinler, kız arkadaşınızı götürebileceğiniz kaliteli bir mekan öğrenmiş olursunuz. levent abi ve hidayet abiye de buradan selam olsun.

bu da geriye kalan hatıra link
  • füme kaburga, helsinki ve dört peynirli büyük üç pizzayı sekiz kişiye ikram ettik. herkes memnundu, biz de açıkçası pizza locale den daha çok beğendik.