şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lezzetini de konseptini de cok basarili buldugum bir pizzaci. su anda sadece cukurcuma ve kadikoydeler, ancak bu konsept ile kisa surede baska yerlerde de rahatca yayilacaklarina inaniyorum.
 • kadiköy'de yeni şubesi açılmıştır.

  iki üç dilim yiyip doyan insanlar için muhtemelen iyi ama ye ye doymak bilmeyen insanlar için düz bir hesap yaparsak pek de ekonomik olmayan pizzacıdır.

  pizza vegasta; pizza dilimi + içecek = 5 tl'ye satılıyor.
  kendi en sevdiğim pizzacı olan papa john's'un (ki sanırım diğer pizzacılara oranla biraz daha pahalı) büyük boy en pahalı pizzası 34.5 tl. (35 tl diyelim). büyük boy pizza 10 dilim olsa, pizza vegas'ta 10 dilimi 50'tlye denk geliyor, 15 tl buradan kârdayız. bir alana ikinci büyük pizza +5tl'ye satılıyor. böylece 40 tl'ye 20 dilim pizzamız oluyor. pizza vegas'taki her dilimle verilen içeceği de 2,5 lt kola alarak hesaplayalım. kola 3 tl olsa, papa john's'tan pizza aldığımzda 43 tl'ye , 20 dilim pizza + 2,5 lt kola ; pizza vegas'ta 50'tlye 10 dilim pizza + epey lt. kola almış oluyoruz.

  dipnot: işbu entry kötülemek için yazılmamıştır. henüz pizza vegas'tan yeme fırsatım olmadı. umarım gerçekten de lezzetlidir ve lezzeti bu hesapları yaptırmadan yedirir.

  edit: kegums uyardı: buyuk boy pizza 8 kucuk, 6 buyuk dilim olurmuş.
 • gayet lezzetli dilim pizza yiyebileceğiniz ufacık bir mekan çukurcuma'daki şubesi. kapı önündeki taburelerde pizzanızı yerken, sıradaki pizzanın yapılışını rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. eminim asmalı mescit şubeleri de iyi iş yapacaktır. türkiye'deki bir eksiği görmüş akıllıca bir girişimde bulunmuşlar, yolları açık olsun.
 • konsept olarak iyi fakat kullandıkları yağ midemi deldi. bir daha yiyeceğimi sanmıyorum.
 • "kusana kadar tıksırana kadar" pizza yemek zorunda kalmak istemeyenler için mantıklı bir seçim. üç dilimle normal bir insan evladının doyacağını düşünürsek, farklı pizza seçebilme imkanı ile de uygun bir alternatif. kadıköydeki subesinden bahsedersek pizzalar lezzetli ve hafif.

  herşey iyi güzel de, bir sorun var ki bu ciddi bir sorun pizzaları hazırlayan arkadaşların bazıları eldivenleri ellerini korumak için kullanıyor galiba. hijyen açısından kullansalardı sanırım hesap alırken çıkarırlardı.
 • haftada iki gün gidip de birkaç dilim pizzalarını yediğimde mutlu hissettiğim kadıköy'ün en güzel pizzacısı. barbekü soslu olanın ayrıca hastasıyım.

  uzun zamandır yiyorum, şimdiye kadar midemi rahatsız eden herhangi bir durumla da karşılaşmadım.

  ha ama derseniz ki "pizzası ne kadar güzel olsa da ben kağıt tabakta yiyemeeeem" o zaman paket sipariş isteyin karton kutuda alın ve gidip istediğiniz yerde istediğiniz porselen tabağınızda çatal bıçakla falan yiyin. bir de italya'da pek çok meşhur pizzacı da benzer şekilde kağıt tabak kullanıyor. yiyorsunuz, çıkarken alıp tabağınızı siz çöpe atıyorsunuz. türk insanına ters tabii böyle şeyler, hep büyük hizmet bekliyoruz nedense.

  kısacası severek yiyoruz. yedikçe gençleşiyoruz.
 • akmari gecince solda kosede. calisanlar hafif espirili gibi.

  edit: benzer pizzacilar cogalmaya basladi genc girisimcilerin dikkatine.
 • marmara üniversitesi göztepe kampüsünün karşısına bugün yeni şubesini açacak pizzacı. daha önce hiç denemedim ama bir üniversite karşısına şube açmak tebrik edilesi bir iş. aynı bölgede simit sarayı tarzı vasat işletmelerin olduğunu düşününce.
 • kadıköydeki şubesi hem hızlıca yiyeyim, hem de leziz olsun diyenler için biçilmiş kaftan. ayrıca hayli acıkmış olsanız dahi üç dilim pizza doyuruyor. yalnız haftasonu gittim diye midir nedir, acayip bir sirkülasyon vardı pizzaların başında. lise kantini havası yakaladım bir an.

  bu arada ananaslı pizza var lan, deneyin onu.
 • eşimin dostumun kesinlikle yememesi için seferberlik ilan ettiğim yeryüzünün en berbat pizzasını yapan pizzacı dükkanı.

  pizza denildiğinde pizza hut veya domino's pizza'yı düşünenleri anlayışla karşılayabiliyorum ama ilk şubeni cihangir miss pizza ve galata pizza.it school italy'nin varolduğu bir bölgede açıp nasıl pastane pizzası satabilir bir insan. kendini fabrika üretim pizzacılarla yarıştıracağına nasıl esas kaliteli pizzacı dükkanlarına bir göz atmaz.