şükela:  tümü | bugün
  • pizzacılarda pişmiş olarak ve marketlerde dondurulmuş olarak satılan pizzalardaki sucuğun tavuk etinden yapılması.

tavuktan sucuk yapmak bile zaten başlı başına bir rezaletken 25tl.'den aşağıya satılmayan ve içinde beş dilim sucuk bulunan pizzada tavuk eti kullanmak da neyin nesidir?

gözünüz doysun amk! yetmiyorsa 5tl. fazla yapın dana eti sucuk kullanın.
  • sadece sucukla kalmayan rezalet.

dominos: pizzalarımızda kullandığımız sosis, sucuk, küp sucuk, pepperoni, new york pepperoni, jambon, adana baharatlı kebap ürünleri piliç ve/veya hindi etinden üretilmiştir. (kaynak: sitelerinin en altındaki yazı)

little caesars: baharatlı kıyma ürünümüz %100 dana eti olup, diğer ürünlerimiz %100 piliçtir. (kaynak: email ile bilgi alınarak öğrenildi.)

edit1: pizzahut: http://www.pizzahut.com.tr/pizzalar/ adresinde en altta * ürünlerimizde kullanılan sucuk (ısıl işlem görmüş), salam, sosis ve pepperoni, piliç etinden üretilmiştir. yazmaktadır.
  • ne sandın? bazen evde pizza yapıyorum maliyeti satın aldığım durumdakinin 2-3 katı oluyor. adamlar ekmeğe salça sürüp üç beş bir şey serpiyorlar zaten, dana eti mi koysunlar bir de?

en ucuz dana sucuğun kilosu olmuş 40 tl, o da ısıl işlem görmüş deri/yağ püresi. yarım kangal koysan, diğer malzemelerle beraber al sana bir ortaboy pizza parası. off dertlendim yine hayat çok pahalı lan.
  • rezaletten çok alternatiftir. bu bilginin saklanması veya kasten, farkedilmesi zor bir şekilde yazılması rezalettir.

fotoğraflar, dev fontlu göreller, kampanyalar cayır cayır. moleküler boyutlardaki bir yazıyla 'tvk eti kllnyrz'.
  • dominos, pizza hut, little caesars gibi yabancı menşeili firmalar en az %300 kar yapmıyorlarsa ben de birşey bilmiyorum. 26 liralık pizza maksimum 6-6,50 liraya maledilmiyorsa o adamlar bu işi yapmazlar zaten. mahalle esnafı (ayakkabıcısı, halıcısı vs) bile eşe dosta %100 karla satıyorken o adamlar öyle 18 liraya maledecekler pizzayı, 26 liraya satacaklar. komedimisiniz olm siz diye sorduran durumdur.

hemen analiz yapıyorum*

sucuk kilosu 40 lira denmiş üzerine koydukları 50 gramı geçmez(başlıkta adına yardırılan): 2 tl
    kaşarın kilosu 35 lira (sütaş o da, bunlar ne kullanıyor belli deği) üzerine koyduğu kaşar maksimum 20-30 gram : 1 tl
    sebzesi, mantarı, domatesi vs nasıl isteniyorsa: taş çatlasın 50 kuruş
    hamurunu sormuştum 470 gr dendi en büyüğüne, ekmek 1.25 tl direk ekmeğin satış fiyatı üzerinden 2,5 tl diyorum fazla fazla.

pizza'nın pişmesi için gereken enerjiye de fazla fazla yazcam: 50 kuruş

genel toplam: 6.5 tl

arkadaşın biri 5-6 mantar demiş entrysinde, hacı 5-6 mantarla 3 kişi doyacak yemek yapılır.
  • aldığı pizzaya verdiği para 10 lira tavuk eti diye isyan ediyor. derdini şikeyim.
  • kapitalist sistemi yaşadığımız şu zor günlerde şaşırılmaması gereken hadise... ambalaj çünkü yediklerimiz, içtiklerimiz ve hatta dinlediklerimiz, konuştuklarımız... kimse içine bakmıyor direkt dışını tüketiyor gördüklerinin...
  • dr oetker dondurulmuş pizza 10-12 tl mi neydi yanlış hatırlamıyorsam e adamlar bundanda kar ediyorlar .
    nerde 25 nerde hadi 15 tl garip
    ek: maliyeti ne olabilir diye yazılmıştır .
  • ayda bir ürün çıkartan mutfağın maliyet muhasebesi vs ayda 3000+ pizza çıkartan mutfağın maliyet muhasebesi.
  • bu tarz gıda işletmelerindeki ürün maliyeti %25-30 arasında olmalı. aksi halde işletme zarar eder. yani 10 liraya satılan bir pizzanın maliyeti 2.5-3 lira olmalıdır. bu yüzden olabildiği kadar ucuz malzeme kullanılır bu tür mekanlarda.