• pizzacılarda pişmiş olarak ve marketlerde dondurulmuş olarak satılan pizzalardaki sucuğun tavuk etinden yapılması.

tavuktan sucuk yapmak bile zaten başlı başına bir rezaletken 25tl.'den aşağıya satılmayan ve içinde beş dilim sucuk bulunan pizzada tavuk eti kullanmak da neyin nesidir?

gözünüz doysun amk! yetmiyorsa 5tl. fazla yapın dana eti sucuk kullanın.
  • sadece sucukla kalmayan rezalet.

dominos: pizzalarımızda kullandığımız sosis, sucuk, küp sucuk, pepperoni, new york pepperoni, jambon, adana baharatlı kebap ürünleri piliç ve/veya hindi etinden üretilmiştir. (kaynak: sitelerinin en altındaki yazı)

little caesars: baharatlı kıyma ürünümüz %100 dana eti olup, diğer ürünlerimiz %100 piliçtir. (kaynak: email ile bilgi alınarak öğrenildi.)

edit1: pizzahut: http://www.pizzahut.com.tr/pizzalar/ adresinde en altta * ürünlerimizde kullanılan sucuk (ısıl işlem görmüş), salam, sosis ve pepperoni, piliç etinden üretilmiştir. yazmaktadır.
  • dominos, pizza hut, little caesars gibi yabancı menşeili firmalar en az %300 kar yapmıyorlarsa ben de birşey bilmiyorum. 26 liralık pizza maksimum 6-6,50 liraya maledilmiyorsa o adamlar bu işi yapmazlar zaten. mahalle esnafı (ayakkabıcısı, halıcısı vs) bile eşe dosta %100 karla satıyorken o adamlar öyle 18 liraya maledecekler pizzayı, 26 liraya satacaklar. komedimisiniz olm siz diye sorduran durumdur.

hemen analiz yapıyorum*

sucuk kilosu 40 lira denmiş üzerine koydukları 50 gramı geçmez(başlıkta adına yardırılan): 2 tl
    kaşarın kilosu 35 lira (sütaş o da, bunlar ne kullanıyor belli deği) üzerine koyduğu kaşar maksimum 20-30 gram : 1 tl
    sebzesi, mantarı, domatesi vs nasıl isteniyorsa: taş çatlasın 50 kuruş
    hamurunu sormuştum 470 gr dendi en büyüğüne, ekmek 1.25 tl direk ekmeğin satış fiyatı üzerinden 2,5 tl diyorum fazla fazla.

pizza'nın pişmesi için gereken enerjiye de fazla fazla yazcam: 50 kuruş

genel toplam: 6.5 tl

arkadaşın biri 5-6 mantar demiş entrysinde, hacı 5-6 mantarla 3 kişi doyacak yemek yapılır.
  • rezaletten çok alternatiftir. bu bilginin saklanması veya kasten, farkedilmesi zor bir şekilde yazılması rezalettir.

fotoğraflar, dev fontlu göreller, kampanyalar cayır cayır. moleküler boyutlardaki bir yazıyla 'tvk eti kllnyrz'.
  • pizzanın fiyatının 10 tl olduğunu zanneden malları gösteren rezalet.

pizza diye frizbi satan dominos'ta bile küçük boy pizzanın ortalama fiyatı 25 tl. "salak mısınız?" diye sormak istiyorum.
  • günaydın arkadaşlar. bugün bilinen bir çok zincir firma, çoğu şarküteri ürününde tavuk/hindi eti kullanıyor.

papa johns'u merak edenler olmuş; onlar da dahil.

dominos'ta kampanya kapsamına alınmayan(1+1 dışında promosyonlara dahil edilmeyen) bazı özel pizzalarda dana eti var. örneğin; mangal sucuklu pizza, turkish pizza, konyalım, kayseri ateşi ve etli mangal pizza.

büyük firmalardan bir tek sbarro bu konuda %100 dana eti şarküteri kullandığını ilan etti.

diğer firmalarda ise takip ettiğim kadarıyla, füme dana/füme dilli, kavurma, biftek ve pastırma gibi ürünler dana oluyor geriye kalan ürünler piliç veya tavuk oluyor.

butik pizzacıları denemekte fayda var.
  • kırk yılda bir pizza söyleyelim diyoruz, gece 12 den sonra sadece saçma sapan zincir restoranlar açık olduğu için vazgeçiyoruz.

ülkede düzgün pizza zinciri kesinlikle yok. etlerin ne olduğu belli değilken, peynirin ne halt olduğunu hiç bilemezsiniz.

dominos, little caesars, pizza hut yazılmış, buyrun buda papa johns'un sitesinde bulunan yazı:

"pizzalarımızda kullandığımız pepperoni,sosis,sucuk,salam,jambon piliç etinden,italyan köfte ve top köfte dana etinden üretilmiştir."

nasıl bir ülkede yaşıyoruz, ne tarafa baksak bir dandiklik var mutlaka. diğer ülkelerde papa johns'a bakıyorum, adam gibi et kullanıyorlar.. tek uyanık biziz her zamanki gibi. ne yediği kimsenin umurunda değil çünkü.

ne demişler, öyle g..e böyle y....k

edit: maliyet diye ağlamasın kimse. 150 tl 'lik pizzada kullanılan pepperoni veya sucuk piliç etinden. kullanılan miktar tartsanız 20 gram çıkmaz.
  • çok gıcık olduğum bir durum. yani iki katı para vermek istesen bile dana etli pizza yeme şansın yok malesef.
  • ben hep akdeniz pizza yediğim için bana koymayan rezalettir.
  • bu gercegi fark ettiğimden beri dondurulmuş dr oetker peynirli pizza alıp, içine evde bulunan sucuk, mantar, ekstra peynir ekleyerek firinliyorum. maliyet artıyor tabi ama zaten evde olan şeyler bahsettiğim şeyler.. ne eti yediğimi biliyorum en azindan, tavsiye ederim..
hesabın var mı? giriş yap