şükela:  tümü | bugün
58 entry daha
 • insanı pizzadan soğutan gerçek. dana sucuklu yapsalar daha fazla ödemeye de razıyım.
  mesela kıymalı pidenin içini müşteri kendi hazırlayıp götürebiliyor. bildiğim kadarıyla pizzada öyle bir imkan da yok. bu fiyata ancak bu kadar denebilir ama ara sıra tükettiğimden ucuzluk değil kalite arıyorum. onun için hiç almamak en iyisi.
 • ne olacadı...
 • umarım tavuk etidir.
 • hakiki dana sucuk çok pahalı olduğundan dolayı daha ucuz olması sebebiyle tavuk etinin tercih edildiği durum. dana sucuğu yediğinizde dananın en mükemmel etinden yapıldığını mı sanıyorsunuz? sucuk, sosis, salam işi aslında bir çöpe gitmesin değerlendirelim sistemi...sucuk alırken gözümüze gelen et :) kaburgayı vs sıyırdıklarında kalan ufak parçaları sucuk olarak değerlendirmek çok mantıklı lakin bu işi layıkıyla yapacak bir yer bulmak kendiniz yapmadığınız müddetçe bence çok zor. hileye, katakulliye çok açık. düşün şu dönemde bile bir yıl önce bir firma koskoca süper market zincirinde dana sucuğa domuz eti karıştırıp satmış. aynı firma pazar günü 30.000 adet sucuğu tanesi 10 lira civarında kampanya ile satışa sunacaktı hepsi toplatıldı. firmanın domuz eti kullandığı cumartesi günü açıklanmıştı. domuz eti bir kırmızı et çeşidi lakin gelişmiş ülkelerde de dana ve domuz etleri farklı paketlenir üzerinde ne eti olduğu yazar fiyat olarak domuz eti daha ucuz olur.

  ne idüğü belirsiz yerlerde köfte, sucuk, lahmacun gibi içerisinde sahtekarlık yapılabilecek hiçbir şey bence yenmemeli.

  ne idüğü belirli sayılabilecek süper marketlerin birinin sucuğunda domuz eti çıkıyorsa bu ne demektir at eti de çıkabilirdi, ne idüğü belirli koca marketin sucuğunda tükürük bezi çıkıyorsa...

  10.000 mağazam var diye hava atan marketten bir bal alayım dedim, ne rengi bal gibi ne tadı bal gibi, ne kokusu bal gibi. almayın, tüketmeyin yoksa bu çark dönmeye devam eder bitmez. aynı marketten krema alayım dedim eve geldim açtım bildiğin margarin kokuyordu.

  son olarak bir süper marketin sucuğunda tükürük bezi tespit edilmişti. bu aşamadan sonrasını midesi kaldırmayacaklar okumasın. dil eti aslında yenebilen bir ettir, lakin bu et iyice kaynatılmalı bu sayede temizliğinden emin olunmalı ve dil üzerindeki deri soyulmalı. evet şimdi nereden baksan 1 kilogram et var bunda al bunu at sucuğun içine diyen adi herif sizce dili samanlı samanlı direkt olarak makineye atmış mıdır atmamış mıdır? bu arada sizce bu ürünlerde neden çok fazla baharat kullanılıyor? et tadı alan var mı? neyse bu kadar yeter.
2 entry daha