şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: ağzından çıkanı kulağın duysun)

fazlaca bekletilmiş ve iyice mayalanmış hamura ev yapımı kaliteli domates sosu, mozzarella/kaşar peyniri, ve taze fesleğeni koy, at bakalım fırına sonra pişman olacaksın
  • kral çıplak demeye cesaretim yoktu. ama başkası derse alkışlayabilirim. pizza meselesindede durum bu. hamurun üzerine domates peynir koymak ne aq. daha güzel dedikleride daha saçma karmakarışık oluyo
  • 5 liraya yesek mükemmel bir lezzet olabilirdi ama 50 liraya yiyince o kadar da mükemmel olmuyor haliyle.
  • abartılıyor diyor haha. biraz un, biraz tuz, su, 3 domates, peynir ve fırın bulunuyorsa, en az 12 saat aç kalmıyorsunuz. avrupada pizza yemeyen birisinin zırvalaması.
  • kendi pizza yapmayan böyle der, ya da güzel pizza yememiş olan...
  • bim'den aldığı pizzayı beğenmeyen yazar beyanı. parasını verip en kralından (dominos vs. demiyorum) yediğinde görürüm seni.
  • türkiye'deki pizza zincirlerinden yersen tabi abartı sanırsın yazık yavrum hiç güzel pizza yememiş daha.
  • bildiğin güzel ne varsa koymuşlar ortaya bi de ayıp olmasın diye fırına atmışlar ama gözümde margherita'nin yeri ayrıdır
  • gidip pizza diye dominos vb.. berbat firmaların pidelerini yersen tabi ki böyle düşünürsün. git bir napoli'de floransa'ya 'da ye pizzanın ne olduğunu öğren.
  • kastedilen her avm'de mantar gibi türeyen pizzacılar ise haklı düşünce.

daha iyisini önerebilmek için oldukça fakirim. bu nedenle "en iyisi evde yapılan pizzadır." demek istiyorum.