• bir tek benim zoruma gidiyor olamaz bu durum. bugün artık enginlere sığamadım taştım. ulan bu kadar fahiş fiyatlarla satılamaz pizzalar insanın zoruna gider. fiyatlara baktıkça yemek yeme hevesim kaçıyor.

cidden ederi kadar var mıdır bilmiyorum, bu işin içinde olan biri varsa yazsın malzemeleri şunlar, yakacağı bu ederi bu kadardır falan diye ben de tamam demek ki ondan bu kadar pahalı diyeyim.

küçük boy pizza(4 dilim) nasıl 26 liraya satılabilir mantıklı bir açıklaması olmalı. isyanım var lan!
  • su götürmez gerçek.

üstelik 50 liraya pizza satan dominos, ürünlerinde tavuk eti kullanıyor.

şaka gibi değil mi?

ek:

çaylak hazreti splinter'ın mesajı ile amme hizmeti:

"ankara batıkent gimsa'da büyük boy pizza 9,95 tl. tadı lastik gibi ama yine de yeniyor."
  • kesinlikle ederi yoktur. hamur uretimi maliyeti tahmin edilebilir. ıcerisinde maliyeti yuksek olan tek malzeme mozzarella. o da her pizzacida bulamayacaginiz bir tur peynir. daha ucuz oldugu icin genelde kaşar kullanılıyor.
    pizza, statü olarak yuksek bir yiyecekmis gibi nitelendirildigi icin yuksek fiyatlara satılıyor. alan kisi de cogu zaman bir besine degil, "pizza yedim" cumlesine para veriyor.
    ozet, evet pizza gereginden fazla pahali bir yiyecektir.
  • kardeşim, sadece pizza mı; dışarıda yiyip içmek artık gerçekten de çok pahalı. bulunduğum iş yeri çevresinde semtin de etkisiyle kazıklar iyice yontulmuş durumda. 20 liraya tost ayran bile yiyemiyorsunuz artık. pizza pahalı olsa ne olur.
    edit- abartıyorsun diyenler. izmir alsancak ın merkezinde gelin beraber bakalım en ucuz tost 12 ila 15 lira arasında değişiyor. içecek bir şeyler içelim derseniz 20 lira.
    2.edit: bugün bir dürüm ve bir ayrana 27 lira hesap veren arkadaşımız oldu. sadece ayrana 4-5 lira yazıyorlar. abartıyorsun diyenlere duyuruyorum tekrar.
  • küçük boy pizzanın (4dilim) 26 liraya yendiğini gördüm başlıkta.

daha 2-3 gün önce ortaboy dominos pizzayı 20 tl ye yedim. arkadaş siz nerede yaşıyorsunuz ya kaç paralık ürünü kaç liraya yiyorsunuz.

(bkz: izmit)

ha bu arada, ülkede enflasyon %50-60 larda seyrediyor herşeye %100 zam gelmiş, pizzacılar napsın amk taş mı yesin zararına satış mı yapsın ?

pizzacı değilim yanlış anlaşılmasın *
  • pizza yerine daha lezzetli, besleyici, sağlıklı, yerli ve milli pidelerimizi tercih ederek üstesinden geldiğim durum.
  • altı üstü hamur ve üzerine de cüzi miktarda malzeme al sana pizza. kaç tl? 50 tl. harika. italyada geçen hafta 7 euro'ya yemiştim siz hesap edin türkiyedeki fiyatı.
  • bırak restoranları donmuşları bile pahalı satılıyor artık , dr oetker'in tekli pizzasını 16 tl'ye gördüm geçen migrosta bu nedir arkadaş
  • fiyat ve performans açısından pizza her zaman pahalı bir tüketim malzemesi
hesabın var mı? giriş yap