şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kadıköy moda'da konuşlanmış, italyan bir şefin hünerlerini döktürdüğü harika bir pizzacı. anadolu yakasında daha iyi pizza yapan yer görmedim, duymadım, bilmiyorum. hatta gaza geldim kendimi tutamıyorum; napoli de bile böylesini yemedim.
  magnifico!
 • tam olarak belirtmek gerekirse kadıköy anadolu lisesinin hemen karşı sokağının içinde bulunan; italyan bir aşçının ellerinden çıkan, incecik hamurlu ama doyurucu ve ziyadesiyle lezzetli pizzaları olan pizzacı.

  butik bir yer ancak genellikle yer bulunuyor. take away kültürüyle ziyan edilmemesi gereken pizzalar imal ediyorlar, kesinlikle oturup keyfini çıkara çıkara yenilmesi gerek.

  çalışanları çok hoş insanlar.* ancak liseye çok yakın olması sebebiyle alkol ruhsatı alamamıştır ve alamayacaktır.

  dışarıya da servisleri vardır, elektrikli bir motorsiklet ile servis yaparlar, çevre dostudurlar yani aynı zamanda.* ancak muhtemelen çalışan sayısının az olması sebebiyle arada yemeksepetinden kayboluyorlar, her zaman servis yapamıyorlar dışarıya.`::(`
 • cuma akşamı, hava çılgın esiyor, ne yesek diye düşünürken kadıköy anadolu'nun oradan geçiyor fakat nereye gideceğimizi pek de bilmiyoruz.

  - ya aslında benim canım güzel bir pizza istiyor.
  - hm o zaman moda'ya doğru yürümemiz lazım. ya da cadde falan, bilemedim şimdi tam...
  - sipariş verelim?
  - o değil de bak şurada pizzeria il bişey yazıyor, tam göremiyorum, moda'da çok açıldı böyle ufak tefek yerler, fena olmayabilir.
  - hadi gidelim bakalım.

  ya biz buraya gerçekten "öylesine" girdik. hava soğuk ve rüzgarlı, açız, canımız pizza istiyor ama bunun için bir yerlere gitmemiz şart. ya moda'ya yürüyüp beppe'ye gideceksin - ki bin yıldır önünden geçtiğim beppe'yi bana hatırlatan bitutam'a ayrıca teşekkürler, ya üşenmeyip cadde'ye uzayacaksın. yani "güzel bir pizza" dediğimiz aslında o kadar olmayacak bir şeydi ki o an.

  o an önümüzde beliren ilk seçeneğe dalıverdik, mekanı duyup bildiğimizden değil yani.

  sonuç: şimdiye kadar yediğim en iyi pizzalardan biri olduğu kesin, en iyisi de olabilir bunu düşünmem lazım.

  ben jambon ve mantarlı yedim, sevgilim dört peynirli yedi. ince, çıtır, malzemesi hem çok bol hem güzel, kesinlikle ağır değil, yağı domates sosu katiyen "baymıyor."

  pizzaları yapan abi zaten italyan. ha mesela her adanalı iyi kebap yapar mı yapamaz, elbette her italyan da iyi pizza yapamayacaktır. ama bu abi yapıyor. çok teyitli bilgi.

  biz çok beğendik. iyi ki öylecene girivermişiz, bir dahakine özellikle gider veya üşenirsem sipariş veririm. gerçi ben pek pizza yiyen insan değilim şimdi yalan olmasın, bir daha buradan ne zaman yerim bilmiyorum ama yerim yani o kesin.
 • uğradığımız her günü özel gün yapan, nefis italyan pizzalarının tadına doyulmayan nadide yer. ancak pazartesi günleri kapalı olması ağzınız sulanmış ve aşırı iştahla gidip üzülerek geri dönmenize neden olabilir.
 • benim gibi pizza severler için haftada bir kere uğranılmazsa olmaz, eksiklik hissedilen, aşçısı italyan olan bir dönem mükemmel pizzalar üreten pizzacıdır. ilk önce yerini tarif edeyim: moda’ya çıktıktan sonra, sola dönüyorsunuz saint joseph lisesi tarafına. fransız lisesi’ni geçtikten 100 metre sonra, solda kalıyor.

  pizzaları salvador isimli napolili italyan bir aşçı yapıyor.ayrıca kendisi türk biriyle evlidir ve eşi ile birlikte çalışıyorlardı. ancak eşi hamile kalıp, çocukları doğunca artık çalışmıyor eşi. bu adam çok lezzetli pizzalar yapardı. 2 yıl önce ilk defe yedim pizzasını, gerçekten çok güzel pizzalar yapardı. ama son 3-4 aydır baya zam yapmasına rağmen pizzaları baya kötü yapıyor. ayrıca malzemeleri de baya az kullanıyor. insan düşünüyor tabi, eskiden bu adam mı yapıyordu öbür pizzaları. gerçekten üzülüyorum böyle pizzalar yaptığını görünce artık işim olmaz burayla. bir de dükkan baya küçük, insanda huzursuzluk yaratıyor. sanki tüm konuştuklarınızı duyuyorlar gibi hissediyorsunuz.

  edit: pizzaları bozdukları için entry yeniden düzenlenmiştir. kesinlikle tavsiye etmediğim bir pizzacıdır, paranıza yazık.
 • istanbul'daki en iyi pizzacılardan biri. bana göre en iyisi, fiyat/performans olarak bakarsak. üstelik baya şans eseri, aç sefil eve dönmek için dolmuşu kolaçan ederek aşağı yürürken keşfetmiş, gömdüğüm pizzalar sonrası dolmuşu sallayıp, eve yürümeye karar vermiştim.

  ne zaman gitsem yer buluyorum dükkan küçük olmasına rağmen, sanırım paket istiyor herkes. önerim dükkana gidilmesi olur.