şükela:  tümü | bugün soru sor
 • flavioya gitmek için girdiğimiz sokakta flavio'yu açık göremeyince girdiğimiz italyan mutfağı. pizzaları hemen oturduğunuz yerin yanında açıp içerisinde yanlış görmesiysem odun kömürü olan fırına atıyorlar. gayet başarılıydı bence. yediğim roka salatası da güzeldi. sıcak bir ortam, dekorasyonu gayet hoş. ayrıca temiz görünüyordu. fiyatlar da normal seviyede. ortalama 20 lira pizza mesela. menüde farklı seçenekler vardı ama pek anlamadığım için bulaşmadım. zaten pizza yemek için gitmiştik.
 • istanbul'da şimdiye kadar yediğim en iyi pizza'yı yapmış mekan. malzeme ve hamurun kalitesi açısından zaten daha iyisini bulabileceğinizi sanmıyorum. pizza fırınını özel olarak italya'dan getirtmelerinin yanında düzenli olarak pizza malzemelerini de pizzanın ana vatanı italya'dan sipariş etmeleri beni şaşırttı.

  işletme sahibinin ev yapımı vişne likörünü de denemenizi tavsiye ederim.
 • şu an bulunduğum mekan. kanımca ıstanbulun en iyi italyan pizzacısıdır. menüde yazmayan ancak mutlaka istemeniz gereken limoncellosu mükemmeldir.
 • pazarları kapalı ( en azından ben hangi pazar gittiysem kapalıydı).
 • açık ara istanbul'un en iyi italyan pizzacısı ve restoranıdır. diğer muadilleriyle kıyaslanmaz. özellikle gerçek quattro formaggi yemek için tek alternatifinizdir. ayrıca tiramusuları pizzaları kadar ünlüdür.

  edit: birkaç tane mesaj geldi, herkes övmüş ama kimse nerede olduğunu yazmamış gibisinden... aslında mekan adresi adında taşıyor, adı üstünde pera'da! üşengeçler için şöyle yardımcı olabilirim https://goo.gl/maps/agn1cksk2n92
 • meşrutiyet caddesine yakın bir pizzacı. bugün kasada duran arkadasa neden barilla marka hazır pesto sos kullanıyorsunuz diye sordugumda ''hazır ama çok lezzetli'' cevabın aldım, mantalite buysa demekki
 • daha az önce dünya tatlısı ve beyefendi sahibi serdar beyle iki lak lak yaptığım, istanbulun en iyi pizzasını yapan butik, kaliteli, seçkin pizzacı. korkmayın fiyatlar da son derece makul, aldığınız hizmet, ilgi ve ambiansı düşününce.

  adam tiramisuya koyacağı peyniri italyanın köylerinde yerel üreticileri gezerek bulup getirtiyor. büyük bir emekle ve sevgiyle yapıyor işini. mutlaka deneyin; şiddetle tavsiye edilir.
 • istanbul’da yaşayıp burada tiramisu yememiş bir istanbul’da yaşıyorum demesin.

  (bkz: o neydi gız?)
 • floransa’da yediğim tiramisunun aynısını bulabildiğim mükemmel bir italyan restoranı. pizzalarını pişirdiği fırından tutun, mascarpone peynirine kadar tüm incelikli malzemelerini italya’dan getirtiyorlar. yerel şaraplar ve likörler cabası... fiyatlar, yaşanılan keyfi ikiye katlıyor. işletmeci serdar bey’in engin gurme tavsiyelerini dinlerken bir anda ahbap olabilirsiniz. merak edenler için; taksim/istiklal caddesi gönül sokak...