şükela:  tümü | bugün
  • flavioya gitmek için girdiğimiz sokakta flavio'yu açık göremeyince girdiğimiz italyan mutfağı. pizzaları hemen oturduğunuz yerin yanında açıp içerisinde yanlış görmesiysem odun kömürü olan fırına atıyorlar. gayet başarılıydı bence. yediğim roka salatası da güzeldi. sıcak bir ortam, dekorasyonu gayet hoş. ayrıca temiz görünüyordu. fiyatlar da normal seviyede. ortalama 20 lira pizza mesela. menüde farklı seçenekler vardı ama pek anlamadığım için bulaşmadım. zaten pizza yemek için gitmiştik.
  • istanbul'da şimdiye kadar yediğim en iyi pizza'yı yapmış mekan. malzeme ve hamurun kalitesi açısından zaten daha iyisini bulabileceğinizi sanmıyorum. pizza fırınını özel olarak italya'dan getirtmelerinin yanında düzenli olarak pizza malzemelerini de pizzanın ana vatanı italya'dan sipariş etmeleri beni şaşırttı.

işletme sahibinin ev yapımı vişne likörünü de denemenizi tavsiye ederim.
  • şu an bulunduğum mekan. kanımca ıstanbulun en iyi italyan pizzacısıdır. menüde yazmayan ancak mutlaka istemeniz gereken limoncellosu mükemmeldir.
  • yani istanbul'daki bütün pizzacıları denemedim ama, denediklerim arasında açık ara en iyisi burası. bir kaç defa gittim, her defasında farklı bir çeşit pizza denedim ve hepsi birbirinden lezzetliydi. favorim füme ve calzone oldu ama.

çalışanlar ve işletmecisi çok güler yüzlü, bir de acayip prensip sahibi insanlar. mesela asla ketçap mayonez gibi abukluklar bulunmuyor, ya burada adam gibi pizza ye, ya da bsg başka yerde pizzanı mundar et diyorlar yani ve ekstradan malzeme ekletebilmek mümkün olsa dahi, asla mısır eklemiyorlar, çünkü onun da pizzada yeri yok. yani damak zevkleri de yerinde adamların. tiramisu da mascarponeli bu arada. öyle saçma sapan labneli keki tiramisu diye getirmiyorlar yani önünüze. şarap var, pizzalar lezzetli, mekan keyifli, ee daha ne olsun?
  • pazarları kapalı ( en azından ben hangi pazar gittiysem kapalıydı).
  • açık ara istanbul'un en iyi italyan pizzacısı ve restoranıdır. diğer muadilleriyle kıyaslanmaz. özellikle gerçek quattro formaggi yemek için tek alternatifinizdir. ayrıca tiramusuları pizzaları kadar ünlüdür.

edit: birkaç tane mesaj geldi, herkes övmüş ama kimse nerede olduğunu yazmamış gibisinden... aslında mekan adresi adında taşıyor, adı üstünde pera'da! üşengeçler için şöyle yardımcı olabilirim https://goo.gl/maps/agn1cksk2n92