şükela:  tümü | bugün
 • gidiş yolu da sonucu gibi yanlıştır.

  (bkz: gidiş yolundan puan almak)
  (bkz: otur sıfır)
 • pkk, herkesin kullandığı bir terörist oluşumdur. devlet de kullanır, dış güçler de kullanır, hatta hdp bile kullanıyor. herkesin işine gelen böyle bir örgütü kim neden bitirmek istesin ki? bitirilmek istense seneler önce bitirmişlerdi. kontrollü darbeden sonra kontrollü terörü bize yaşatıyorlar şimdilerde. düşünün siz senelerdir terörü bitirememişsiniz; suriye'ye, libya'ya asker gönderiyorsunuz... dolayısı ile şunları söylüyorum diye bana hiç kızmayın; "pkk bir sonuçtur ama sonucu da açmamız lazım yalnız. bu şekliyle çok soyut bir açıklama olmuş. pkk, orospu çocukluğudur."
 • hdp'li bir vekilin pkk bir terör örgütü müdür sorusuna karşı kıvırmasıdır.

  bir verilen cevap yöneltilen sorunun cevabı değildir, iki sonuç olduğu analizi doğru kabul edilse bile bu pkk'nin terör örgütü olduğu gerçeğini değiştirmez.

  edit: sonuç kısmı tartışılabilir olsa da terör örgütü olduğunu kabul etmedikçe dediklerinin hiçbir önemi olmaz.
 • sonuç olarak terör örgütüdür.
 • pkk terör örgütüdür. pkk'ya terör örgütü dememek ahlaksızlıktır.
 • kürt siyasi hareketinin etnik milliyetçilik batağına saplandığı gerçeğiyle garo pavlan'ın açıklamalarında kızılacak bir durum yoktur. 12 eylül askeri darbesinin akabinde yalnızca anadilini konuşuyor diye insanlara eziyet edilmeseydi bugün yaşadığımız kürt sorununu bu yoğunlukta görmezdik. bir grup insan konuştukları dil için ceza gördü bu ülkede, kurtuluşu da dağa çıkmak olarak gördüler. evet, emperyalist devletler de bu durumu kullandı ve 40 yıllık "bitmeyen savaş" başladı.

  edit: bir entry girelim dedik mesaj kutumuz doldu... kürt sorununun bu kafayla çözülemeyeceği aşikar. "savaş" terimine takmış bazı arkadaşlar(!) terörle mücadele 40 bin insan kaybettik bu adı konulmamış bir savaştır. savaş ordular arasında olanlara da şu söylemek istiyorum: pkk 90'lı yıllarda ordu gibi davranmıştır, düzenli birlikler ile karakol baskınlarını bir araştırın öyle konuşalım. benim vatanseverliğimi sorgulamak kimsenin haddi değildir! acaba bana bu lafları eden arkadaşların kaç tanesini her bayram şehitlik ziyareti yapmış, şehit ailelerinin halini, hatırını sormuş? açılım döneminde yapılan yanlışları yüksek sesle siyasetçilerin yüzüne çarpmış!! kürt sorunu 12 eylül askeri darbesinin doğal sonucudur. pkk öncesi kürt anarşi hareketleri vardır fakat halk tarafından destekçi bulması evren'in faşizan diktatörlüğünün kabahatidir.
 • geri kalmışlığın bir sonucudur.
  1992 yılında kıbrısta yedek subay olarak görev yaptım. bulunduğum birlikte türkiyeyle görüşülebilen tek bir telefon vardı. askerler sıra bekleyerek ülkedeki yakınlarıyla görüşürlerdi. kürt asıllı askerler dede ve nineleriyle kürtçe konuşurlardı. özellikle ülkücü kökenli askerler neden kürtçe konuşuyorsunuz diye baskı yaptıklarını duyduğumda kürtçe konuşanlardan birisinin sözü bana çok önemli bir ders verdi. dedi ki '' ninem türkçe bilmiyor.''
  tabi bu bizim ayıbımız. pkk nın insan öldürmesi için bir gerekçe olamaz. yeterince uygarlaştığımızda tüm bu sorunları aşabileceğiz.
 • evet kürtlere yapılan zulmün sonucudur. o yüzden bu orospu çocukları kendisini desteklemeyen kürtleri adice öldürüyor devamlı.

  çıkın diyin ki, ben teröristim arkadaş. pkk yanlısıyım, ben buyum. yoook illa dansöz gibi kıvıracak.

  pkk ne sonuçtur ne odur ne budur. pkk emperyalist güçlerin kuklası, eskiden kullanışlı olan şimdi yüzüne bakılmayan orospu çocuğu bir terör örgütüdür. sonuçtur bilmemne analiz kasan herkes de bu hainliğin bir parçasıdır. şehitlerimizin kanı üzerinedir.
 • general niessel'in bu konu ile alakasını da bir söyleseymiş keşke garo paylan yani kurtuluş savaşı sırasında ingilizlerin orta doğu politikası neymiş, kimleri nasıl kullanmış, o günden bugüne ortak olan söylemler, kavramlar nelermiş bunlara falan bir baksaymış.

  sonuç falan değil bir terör örgütüdür.
 • dogrudur, sonuctur. orospu cocuklugunun boyle sonuclari olabilir