şükela:  tümü | bugün
 • pkk cephaneliğinde birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği logolu çuvalların bulunması *
  tsk’dan yapılan açıklamada, 09 ekim 2016 tarihinde 3’üncü piyade tümen k.lığı tarafından icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında hakkâri kovan tepe mevkiinde mağara içinde 624 adet 14.5 doçka, bin 500 adet 12.7 uçaksavar, 11 bin 80 adet kaleşnikof ve 952 adet 23 mm. top mühimmatıyla beraber, cephanelikte birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği logolu çuvallarda bulunmuş.

  böyle birleşen milletlerin ben ta amına koyayım.
 • o çuvallar tsk ve ya mit üzerinden hükümet emriyle pkk'ya ulaştırılmış olmasın sakın ? aynı işid'e giden silahlar gibi !
 • "o çuvallarda un var un" diye savunmasalar bari.
 • nasıl ki van depremindeki yardımlar bunlara ulaştıysa. suriye giden yardımlarda bunlara ulaşmıştır.
 • (bkz: suriye) ve ırak ' ın birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği logolu çuvallar dolu olduğunu bilmeyenler için süpriz olmuş anlaşılan.

  yardım çuvalları onlar , zilyon tane dağıtıldı. herif almış içine bi şeyler doldurmuş. duyan bilmeyen de bm çuvalla cephane dağıtıyor sanır.

  birileri illa kararlıysa bi şeylere saydırmaya pkk ya dağa taşa cephanelik kurma ve her yeri yüzlerce kiloluk bombalarla doldurma imkanını tanıyan sözde açılım süreci nı hayata geçirenlerle başlasın işe.

  yiyorsa tabi .
 • saçma sapan haber, yönlendirme, algı operasyonu.
  pkk cephaneliğinde akp, mhp veya chp amblemli torba, bayrak vs. kullanamaz mıydı? kullanabilirdi.
  aynı haber kaynağı bunu haber olarak verir miydi? partisine göre verebilirdi de veremezdi de.
  pkk fb/gs/bjk bayrağı kullansa spor kulübü yardım etmiş mi sayılacak?

  bi siktirin gidin amk gerizekalıları... uluslararası hukuk ve işleyiş terörist mağarasından çıkan çuvala brandaya göre tanzim edilmez.

  "ay sen bm'nin pkk'ya yardım ettiğini kabul etmiyor musun?" diyecek olan orta öğreniminde yeterli türkçe eğitimi almamış olan beyin yoksunu küçük sherlock'lara da peşinen cevap vereyim. "kimin kime yardım ettiğini veya etmediğini ben bilemem, işim o değil ancak mağaradan çıkan brandaya çuvala göre hüküm verilmeyeceğini bilirim."
 • bana çok saçma gelen durum.
  neden mi? böyle bir yardımın bm tarafından pkkya yapildiginin ortaya çıkması bm için prestij kaybı ve sıkıntıdan başka bir şey sağlamaz sanki. kaldı ki böyle bir yardım yapılsa bile bu kadar alani logo kullanılarak mı yapılır gerçekten?