şükela:  tümü | bugün
  • pkk cephaneliğinde birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği logolu çuvalların bulunması *
    tsk’dan yapılan açıklamada, 09 ekim 2016 tarihinde 3’üncü piyade tümen k.lığı tarafından icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında hakkâri kovan tepe mevkiinde mağara içinde 624 adet 14.5 doçka, bin 500 adet 12.7 uçaksavar, 11 bin 80 adet kaleşnikof ve 952 adet 23 mm. top mühimmatıyla beraber, cephanelikte birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği logolu çuvallarda bulunmuş.

böyle birleşen milletlerin ben ta amına koyayım.
  • o çuvallar tsk ve ya mit üzerinden hükümet emriyle pkk'ya ulaştırılmış olmasın sakın ? aynı işid'e giden silahlar gibi !
  • "o çuvallarda un var un" diye savunmasalar bari.
  • şaşılacak bişey varmı bu yardımlar sayesinde var olan bir örgüt 40 yıldır üstlendiği maşalık görevini ab ve abd'nin desteğiyle gerçekleştiriyor bunu bilmeyen varmı

siz büyük resim falan diye devam edin.ab abd böyle bişey yapmazmış gibi bahaneler üretin.böyle de bir ülkeyiz işte
  • nasıl ki van depremindeki yardımlar bunlara ulaştıysa. suriye giden yardımlarda bunlara ulaşmıştır.
  • (bkz: suriye) ve ırak ' ın birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği logolu çuvallar dolu olduğunu bilmeyenler için süpriz olmuş anlaşılan.

yardım çuvalları onlar , zilyon tane dağıtıldı. herif almış içine bi şeyler doldurmuş. duyan bilmeyen de bm çuvalla cephane dağıtıyor sanır.

birileri illa kararlıysa bi şeylere saydırmaya pkk ya dağa taşa cephanelik kurma ve her yeri yüzlerce kiloluk bombalarla doldurma imkanını tanıyan sözde açılım süreci nı hayata geçirenlerle başlasın işe.

yiyorsa tabi .
  • bazı suserlerin bulunmamış gibi yapılmasını istediği ve bunu yorumlayanları çomarlıkla
    itham ettiği rezalet. o değil de az orospu evladı değilsiniz. eğer türkiye mühürlü, suriye'deki sivillere yollanmış bir çuval farklı bir örgütün eline geçseydi, yarım saat içinde hdp'li terörö abileriniz ile birlikte lahey'e, aihm'e kadar gitmiştiniz.

yüksek ihtimalle ypg'nin eline geçen yardım malzemelerinin ülkemize sokulması şeklinde cereyan etmiştir. silahlarla birlikte, diğer yaşamsal malzemeler de, ypg=pkk denkliğinde sadece yer değiştirmiştir. türkiye coğrafyası ve gündemi için çok fazla şaşırılacak bir haber değildir. istedikleri her malzemeyi oradan buraya nasıl sokabiliyorlar, sınır güvenliği neden sağlanamıyor diye 14 yıldır ülkeye hükmeden hükümetin "değerli" bakanlarına sorular sorabilecek gazeteciler olsa, ne güzel olurdu.
  • saçma sapan haber, yönlendirme, algı operasyonu.
    pkk cephaneliğinde akp, mhp veya chp amblemli torba, bayrak vs. kullanamaz mıydı? kullanabilirdi.
    aynı haber kaynağı bunu haber olarak verir miydi? partisine göre verebilirdi de veremezdi de.
    pkk fb/gs/bjk bayrağı kullansa spor kulübü yardım etmiş mi sayılacak?

bi siktirin gidin amk gerizekalıları... uluslararası hukuk ve işleyiş terörist mağarasından çıkan çuvala brandaya göre tanzim edilmez.

"ay sen bm'nin pkk'ya yardım ettiğini kabul etmiyor musun?" diyecek olan orta öğreniminde yeterli türkçe eğitimi almamış olan beyin yoksunu küçük sherlock'lara da peşinen cevap vereyim. "kimin kime yardım ettiğini veya etmediğini ben bilemem, işim o değil ancak mağaradan çıkan brandaya çuvala göre hüküm verilmeyeceğini bilirim."