şükela:  tümü | bugün
 • şunu da çatır çatır yazmam gerekir ki pkk yeni anayasaya karşıdır doğru.
  ama
  eski anayasaya da karşıdır.
  azıcık hafızanızı yoklarsanız yakalanan teröristlere yöneltilen savcılık suçlaması şu şekilde başlar.
  anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs.
  yarın öbür gün illaki farklı bir siyasi ortam oluşacak.yine eskisi gibi vatandaşın bir birinden farklı düşündüğü bir senaryoda en yüksek oy alan parti %30 larda kalırsa yeni sisteme göre ne olacak?eskisi en azından iyi kötü bir koalisyona izin veriyordu.
  yahu tek adam nedir?
  hz. allah büyük ve her yerde her şeyi yapabiliyor, kudretinden şüphemiz olamaz. peki neden melekleri yaratmış?bir kere şu soruyu azıcık islami forumlarda arasanız muhafazakar bir partinin destekçisi olarak referandumda vereceğiniz cevabı bulursunuz.
 • açıklaması çok basit bir durum. pkk terörle varabileceği noktaya varmış, kendine bir destek ve siyasal taban sağlamış sıradan bir terör örgütüdür. kuzey irlanda'da ira neyse, bask'ta eta neyse.pkk da güneydoğuda odur. şimdi pkk'nın hayatiyetini devam ettirmesi için ya da popüler terimle bekaası için özellikle avrupa'dan gelecek desteğe ihtiyacı vardır. evet çıkması halinde türkiye'de avrupa'ya da kendisine (türkiye'ye) de faydası olmayacak bir yönetim biçimi ortaya çıkacaktır. avrupa kendi değerleri açısından da bunu halklarına anlatamaz, zira hukuk, bilim, ticaret,diplomasi konularında türkiye ile uyum ihtimali çok azalacaktır. neticede evet çıkma durumu avrupa'nın pkk'ya desteğinin özgürlük savaşçılarına desteğe dönüşmesi sonucunu doğuracaktır.

  edit: yanlış anlaşılan bazı ifadeleri daha açık anlatma...
 • ohh ne güzel yahu. evetçiler hemen bununla ortalığı trolleyerek, hayır diyenleri pkklı yapar artık. düşünün ki hayır diyen hem pkklı hem fetöcü, hem darbeci hem de allahsız. bu hayırcılar ne olduğunu da bilmiyor, sadece pkklı olsalar hadi neyse de 3ü bir arada olmak zor zanaat. *
 • pkk'nın anasını sikeyim size bir şey olmasın!
 • ne duyduk su lafi be su son 1-2 ayda. hala zihnimizden cikmadi gitti.