şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zamanında cemaat, nasılsa işi abdyle sağlam kazığa bağlamışız nasılsa hukumetle görece aynı mahalledeniz hükümet bize hayvanca bir şey yapamaz özgüveniyle açiktaan, sinsice iş yapıp duruyordu, şimdi alayı fitrelik, ibretlik halde.
    pkk/pyd nin afrindeki hareketleri tamamen aynı 72 milletten savaşçılar bunların yanında, abd ile ipler sağlam kazığa bağlanmış, bu ortamda savaşcılık oynuyorlar, rakkada, halepte, musulda olduğu gibi toptan yoketme girişimi olmayacağını adları gibi bildiklerinden şehri terketmeleri için açık tutulan koridoru kullanma secenegi akillarina bile gelmiyor. karşılarında haşdi şabi gibi katil sürüsü olsaydi bu şımarıklık olabilir miydi! ya da musulu(hala enkaz alanı olan şehir ceset kokuyormuş), rakkayı duz eden amerikan hayvanlığı, halepi yok eden rus barbarlığı olsaydi bu savaş fantezileri olabilir miydi?
    savaş sevişmek gibidir baştan hafif hafif sonra kontrolden çıkar ve fantezinin tadı kaçar bu hep böyledir.
    amerika ya da rusya için(çin de sazını almış geliyormuş) bu coğrafyada ki hiçbir insan evladının kiymeti yoktur. keşke bu çakallara bu ortamı vermeyecek bir seviyede toplumlar olsaydık diyorum diger taraftan bu dunyanin sahibi cakallar kardesi kardese kirdirma uzmani...
    vesselam şımarıklar her zaman kayberder.