şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: he babo he)
  • pkk'yı terör örgütü yapan unsur hangi kurumların onu öyle kabul ettiği değil, eylemlerini yaptığı toğluluğun üzerinde bıraktığı duygulardır. binlerce örnek vermeye gerek yok, şahsen geçen hafta öldürülen polis ve eşinden ben "terör"ize oldum. korktum insanlığın indiği bu alçak seviyeden.

ellerde silahlar arabanın yollarını kesmek ve sonra propaganda yapmak, en hafif eylemi bile, korku unsuru barındırırken bir örgütü; o kabul etti bu kabul etmedi diyerek terör örgütü değil diyip salağa yatmak, yineliyim, salaklıktır. öyle görmek istiyorsan öyle gör. diyarbakır cezaevinde terör uygulayanlarda terörist değil derlerse sana onu da öyle kabul et e mi?
  • doğruluğu, pkk'nın avrupa'da eskiden beri ernk, kadek, konga-gel vs abuk subuk isimler uydurmak zorunda kalmasından kolayca anlaşılabilecek önermedir. evet, 3 tane kendilerince kurulmuş mezopotamya halk dansları derneği vs bu fikirde değildir, çok doğru.
  • bırakın bir ülkeyi, dünyada tek bir ülke bile kabul etmese de yalan olan önermedir. çoluk çocuk, sivil asker demeden ve en korkakça ve kaypakça yollarla adam öldüren bir grup asalak sürüsüne başka isim verilmez. bu tanımlar, onları sağda solda destekleyen karakter yoksunu türler için de geçerlidir.
  • - bu siktigimin dunyasinda ki;
    171 ülke...

kosovada ki cinayetleri gorememistir.
    amerika'nin sikine gore kan kusturdugu, yagmaladigi ulkeleri gormemistir.
    fransa'nin kahpeliklerine gozlerini kapatmistir.
    dunyanin en buyuk silah satan norvec'i insan haklari icin alkislamistir.
    lapon'larin kisirlastirilmasinda bas rol oynayan isvec.. insan haklarinin kalesidir.
    bu oneriler artirilabilir..
    hastalikli beyinli ergenlerin artik bu dunyanin 171 ulkesini birakip daha duzgun, daha akli basinda, daha kaliteli agrumanlar ve onermeler ureterek dertlerini anlatmalari gerekmektedir..
    pkk teror orgutu ya da degil..
    pkk sana zarar verdi mi?
    pkk nin siktigi kursunlar, katlettigi canlar, patlattigi bombalar sana zarar verdi mi?
    benim devletimin sana yaptigi haksizliklar bana zarar verdi..
    ben devletimi sorguluyorum..
    didik didik ediyorum..
    falanca ulkelerin dusunceleri ile dassak yalamak.. kan/nefret/irin/cesetten beslenmek..
    akbaba,
    sirtlan,
    gibi les yiyicilerin ici..
    insan olmak;
    kapi got, mangal gibi yurek, kol gibi yarrak gerektirir.. adam olmak zordur..
    hele ki..
    kafayi you tube videolari, sikindirik web sayfalari ile beslenmek.. kan ve nefretten nemalanmak.. insan onuru icin acidir..
    can yakar..
  • pek çok siyasi partinin görüşüymüş. hadep, dehap, dtp, bdp say say bitmiyor. 171 ülkeden söz sahibi 35'ini çıkar kaç tanesinin adını daha önce duyduk acaba? mikronezya federal devletleri diye bir ülke var belki onlar pkk'ya terör örgütü demiyorlardır. tabi bunun için önce pkk'dan haberdar olmaları lazım.
  • mozambik'in içinde bulunmadığı tartışmadır. bu bakımdan terör örgütü kabul etmeleriyle etmemeleri arasında da çok fark yoktur zaten. mesela tamil kaplanlarına bakarsanız onları da european union ve abd'nin dışında sadece bir kaç büyük ülke terör örgütü olarak kabul ediordu, toplam 30 civarında ülke. hani diğerleri demeye gerek yok ki, sanki bunların dışında kalan ülkelerin hangisi mozambikten farklı? şimdi mozambik tamil kaplanlarını terörist saymıyordu diye değiller miydi yani? yoo. sadece mozambik'in dünya politikasına dahli o kadardı, belki haberleri bile yoktu.
  • 17 yaşında daha hayatının baharındayken, o masum gülüşüyle sıradan bir istanbul sabahında lys sınavına giderken bindiği otobüste kahpe bir bomba ile paramparça olan buse sarıyağ' ın ailesinin yüzüne söylenmesi gereken iddia. yerse..