şükela:  tümü | bugün
 • öldürmekle olmuyor, çözüm işlerine gelmiyor, bölünmek aklımızdan geçmiyor?

  o zaman nedir bu aq şeyi?

  40 yaşıma geldim hala pkk terörü var. çocukken de vardı. muhtemelen öldükten sonra da olacak..

  kalıcı barış için yapılması gereken tek şey nedir ağalar?

  edit: pkk terörünün başlangıcıyla ilgilenmiyorum, çözüm için açtım bu başlığı. şimdi bi aklı evvel çıkıp "devlet terörü re re rö" yazmasın.
 • van gölü canavarına yem edeceksin şöyle ki; sıkıntılı bölgelerdeki sivil halkı boşaltacaksın kalanları şu gösterdiğim taktikle van gölü'ne süreceksin.

  oldu da bitti maşallah
 • bütün halka soracaksın kürdistanı istiyormusun diye sonra o isteyenleri toplayıp paketlicen
 • mit'i operasyonunu devam ettirmemeye ikna edebilirsiniz belki?

  (bkz: pkk'yı mit kurdu)
 • para kaynaklarını kesmektir. destekleyen, finanse eden ne kadar köpek varsa tespit edilip (tabii burada tek işi cemaatçi fişlemek olan mit devreye giriyor) para damarları kesilecek.

  sonra şu bildiri zırvalarını imzalayan, destekleyen, sosyal medyadan ahkam kesen ne kadar terörist sevici öğretmen, öğrenci, "sanatçı", kamu personeli bilmemne haltı varsa önce işten sonra vatandaşlıktan çıkartılacak. akademisyenlerin ünvanları alınacak. sonra def olsunlar bayıldıkları, akşama kadar övdükleri avrupa'nın kapılarını aşındırsınlar bakalım.

  türkçe konuşmasınlar. türk pasaportu taşımasınlar. türk'ün verdiği maaşı almasınlar.
 • güvenlik gücü kullanmak değildir. çünkü onlar terörle mücadele değil teröristle mücadele ederler.

  çok kapsamlı bir şekilde planlanıp uygulanması gerekir. başlangıç olarak şu anda operasyon devam eden mahallelerin yıkılıp toki tarafından yepyeni bir alt yapıyla geniş yolları olan çok katlı siteler yapılabilir. bu hem teröristlerin işini imkansızlaştırır, hem yöre halkını temiz apartman dairelerine kavuşturur, hem kalan daireler satılarak bu terör işinin faturası biz vergi mükelleflerine kesilmemiş olur, hem de kaçağı bitirerek elektrik/su paralarını ödemelerini sağlar.
 • insanlara kaybetmekten korkacaklari maddi refah saglamak. hendeklerin kazildigi yerlerin ayni zamanda sehrin alt tabakasinda yer alan insanlarin yasadigi yerler olmasi aslinda herseyi anlatiyor.

  hendeklerin kazildigi sokaklardaki evlere bir bakin , hayvan baglasan durmayacak evler var. halk 3-5 kapkacagini alip gidebiliyor hepsi bu. butun malvarligi cuvala doldurup gidebildigi uc bes kap kacak olan insanlardan ne bekleyebilirsiniz?

  terorle mucadelede harcanilan paralari insanlara kaybetmekten korkacaklari imkanlar sunmak icin harcayin , onlara yasanabilecek evler yapin is saglayin.
 • çok basit, doğumu engelleyeceksin bir ailede 10 kişi doğuyor, bunu 2'ye indircen. haa tabi tayyip 3 çocuk dediği için sürekli bu da zor ihtimal.