şükela:  tümü | bugün
  • fetöcüler sorgusuz sualsiz tutuklanıyor diye sevmediği herkesi fetöcü diye şikayet edenlerin olduğu ülkede bir anda herkesin pkk sempatizanı olarak yaftalanıp öldürülmesine neden olacak önerme.
  • (bkz: iç savaş) (bkz: kaos)

    sayın cumhurbaşkanımız sayesinde(!) ülkenin %49unun terörist olduğunu öğrendikten sonra ülke nüfusunun yarıya düşmesine sebep olacak hareket.
  • pkk sempatizanlarından kastın ne olduğuna göre değişir. eğer erdoğan'ın tanımı kullanılacaksa eğer türkiye'nin %40'ının öldürülmesi gerekir. direk mümkün değildir iç savaş çıkartır. eğer eski tanımdan devam edilecekse türkiye'nin %5 ila %10'unu oluşturan bir kesimin öldürülmesi gerekir. bu da yaklaşık 6-8 milyon civarı insan demektir. muhtemelen bu öldürülme işlemi nazi soykırımıyla kıyaslanır ve nato müdahalesi doğurur. pratikte uygulanmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.

    tanım: türkiye'de kürt sorununun çözümü için uygulanabilecek yollardan insanî olmayanıdır. diğer yolu ise barıştan geçer; ama bu, savaşın her iki tarafı da karşısına nefret ile bilendiği için önümüzdeki 20-30 sene daha mümkün değildir. savaş bu hız ile devam ettiği taktirde de bu nefret azalmak yerine artacaktır. nitekim bir taraf tek amacı insanları eğitmek için orada olan birini kaçırıp öldürebilecek seviyededir. diğer taraf ise ortada bir sorun olduğunu kabul etmekte 30-40 yıl gecikmiştir.

    d.n: savaşın türk tarafında olan seküler seçmen. pkklı falan diyeceklere peşin olarak söyleyeyim.
  • barzani ile el ele türkü söyleyenleri, teröristleri davulla zurnayla karşılayanları, teröristbaşı ike toprak pazarlığı yapanları da kapsayacaksa daha geniş bir tabanda destek bulacak düşünce.