şükela:  tümü | bugün
 • yok mahalle marketine kızalım, niye canımızı, malımızı korumadın diye.

  (bkz: akp'ye oy verenler şimdi neler düşünüyorlar)

  edit: başlık başa kalmış, başlığı açan yazar uçurulmuş.
 • can ve mal güvenliğimden dağda eşşeğe hallenen mekaplı hevaller değil, seçilmiş hükümet sorumlu olduğu için son derece normal karşıladığım harekettir.

  ak-kardeşimin beyni bunu alır mı bilmem... gerçi alır da işine gelmez. çıkar meselesi....
 • haklı tepkidir. terör örgütüne kızılmaz. terör örgütünden ahlaklı, duyarlı davranması beklenmez. çünkü terör örgütü her türlü insani duyarlılığını yitirmiş ve tek düşüncesi kaos ve panik yaratmak olan eylemler yapar. kimin öldüğüne bakmaz. öldürür, geçer. çünkü adı üstünde terör örgütüdür. bayramda yol tuzaklayan terör örgütüne kızılmaz. nefret edilir, küfür edilir. ama teröristten bayramına, örfüne adedine saygı bekleyene millet götüyle güler.

  oysa bizi yönetenler terörist değildir. devlettir. devletin terörle mücadelesinde bir yol haritası vardır. o yoldan ilerler. vatandaşını korumakla yükümlü olan devlettir ve o devleti aldığı oylarla yönetme erkine sahip olan siyasi partilerdir. işte onlara kızılır. çünkü onlar şeffaf olmak, eleştiriye açık olmak zorundadırlar. yöneteceği vaadiyle geldiği devletin başında, ülkenin her sokağında bomba patlıyorsa bunun hesabı devleti yönetenlere sorulur, patlatana değil. patlatan zaten ölümü göze almış, senin kutsal saydığın, değerli bildiğin ne varsa karşısına almış, umurunda değil. seni öldürmeye geliyor. sen, ona engel olamayan devlete kızarsın. çünkü teröristi muhattap alırsan suçlu duruma düşersin. terör örgütüne tepki duymak ile devleti eleştirmek arasında dağlar kadar fark vardır. yapmayın, mantıklı olun. hiç devletle örgüt bir tutulur mu? suç lan bu...
 • birini diğerinden ayrı tutmak yakışmaz bize.

  haklı serzeniştir.
 • parkta yürürken bir pitbull tarafından bacağı kolu parçalanınca sahibine değil köpeğe kızması gereken insan beyanı.

  hayvan hayvan olm işte sokağa çıkarıp başı boş bırakırsan ısırır. önemli olan onu başı boş bırakmamak, hatta ve hatta hiç yetiştirmemek.
 • gayet aklı başında insan davranışıdır. terörist,hain ,kötü yapması gerekeni kendisine yakışanı yaptı ama devlet yapması gerekeni yapamadı. vatandaşını başkentin orta yerinde üstelik son iki üç ayda üç kez öldürttü . (bkz: suçlu günahı işleyen değil karanlığı getirendir.)
 • doğru, haklısınız. 'çözüm süreci' adı altında davul zurna ile şehirlere indirdiniz, silah depolattınız. doğru haklsınız, hdp ve pkk sevicileri meclise akp almadı değil mi? doğru haklısınız. çünkü sizler insan değilsiniz!
 • 2002'deki terör seviyesine ve 2016'daki terör seviyesine baktığım zaman kime kızacam sayın amuğa koduğum.