şükela:  tümü | bugün
  • yok mahalle marketine kızalım, niye canımızı, malımızı korumadın diye.

(bkz: akp'ye oy verenler şimdi neler düşünüyorlar)

edit: başlık başa kalmış, başlığı açan yazar uçurulmuş.
  • pkk bir terör örgütüdür ve yapacakları bellidir. esas sorun bombalar metropollere yığılırken ses çıkarmayıp öylece seyredenlerde.
  • haklı tepkidir. terör örgütüne kızılmaz. terör örgütünden ahlaklı, duyarlı davranması beklenmez. çünkü terör örgütü her türlü insani duyarlılığını yitirmiş ve tek düşüncesi kaos ve panik yaratmak olan eylemler yapar. kimin öldüğüne bakmaz. öldürür, geçer. çünkü adı üstünde terör örgütüdür. bayramda yol tuzaklayan terör örgütüne kızılmaz. nefret edilir, küfür edilir. ama teröristten bayramına, örfüne adedine saygı bekleyene millet götüyle güler.

oysa bizi yönetenler terörist değildir. devlettir. devletin terörle mücadelesinde bir yol haritası vardır. o yoldan ilerler. vatandaşını korumakla yükümlü olan devlettir ve o devleti aldığı oylarla yönetme erkine sahip olan siyasi partilerdir. işte onlara kızılır. çünkü onlar şeffaf olmak, eleştiriye açık olmak zorundadırlar. yöneteceği vaadiyle geldiği devletin başında, ülkenin her sokağında bomba patlıyorsa bunun hesabı devleti yönetenlere sorulur, patlatana değil. patlatan zaten ölümü göze almış, senin kutsal saydığın, değerli bildiğin ne varsa karşısına almış, umurunda değil. seni öldürmeye geliyor. sen, ona engel olamayan devlete kızarsın. çünkü teröristi muhattap alırsan suçlu duruma düşersin. terör örgütüne tepki duymak ile devleti eleştirmek arasında dağlar kadar fark vardır. yapmayın, mantıklı olun. hiç devletle örgüt bir tutulur mu? suç lan bu...
  • birini diğerinden ayrı tutmak yakışmaz bize.

haklı serzeniştir.
  • hep bunlar yapıyo ağğbi ya bize ne kızıyonuz
    (bkz: faiz lobisi) (bkz: yeni türkiyenin önünü kestiler)
  • parkta yürürken bir pitbull tarafından bacağı kolu parçalanınca sahibine değil köpeğe kızması gereken insan beyanı.

hayvan hayvan olm işte sokağa çıkarıp başı boş bırakırsan ısırır. önemli olan onu başı boş bırakmamak, hatta ve hatta hiç yetiştirmemek.
  • ben mesela akp ye kesinlikle kızmıyorum bu olaylar hakkında,bizim mahallede bi terzi var,ben ona kızıyorum,o bakkala kızıyor,bakkal manava,manav kasaba,sonra hepsi..neyse