şükela:  tümü | bugün
  • hani herkes pkk terör, hdp terör, kürtler terör, hdp = pkk rörörö yapıyoruz ya.
    haklıyız pkk bir terör örgütü bunu inkar eden öncelikle siktirsin gitsin.
    ama kardeşim bu terör örgütü nerden ortaya çıktı ? bu insanlar canları sıkılıp birden ellerine silah alıp "wolleh höwal hayde biröz törör yapah" mı dedi ?.
    pkk nın doğmasına sebebiyet verenler baş terörist olmuyor mu ? bir suç varsa ortada suçu işleyen kadar suça azmettiren de suçludur.

ee bu devlet binlerce kürt köyünü yaktı,
    ee bu devlet binlerce kürtdü kürtçe konuştuğu için öldürdü,
    ee bu devlet kürtçe şarkı söyleyen insanları bile işkenceyle öldürdü,
    ee bu devlet kürdüm demeyi bile suç görüp onlarca faili mechul cinayete sebep oldu
    ee yine bu devlet beyaz toroslular, köy yakma taburları kurdu,
    cumartesi annelerini biliyor musunuz ? 27 mayıs 1995 yılından bu yana katledilen yakınlarının mezarını, kemiklerini isteyen annelerden bahsediyorum.

bu devlet öldürdüğü kürtlerin cesedini ailelerine bile vermedi.
    bugün daha ortada pkk diye bir örgüt bile yokken devlettin katlettiği kürt sayısı onbinlerce.
    katledilen kürt çocuklarının sayısı binlerce.

ee ben bu yazımla pkk'yı mı meşrulaştırıyorum hayır. pkk açık ve net terör örgütüdür. ama pkk'nın var olmasına sebebiyet veren zamanın siyasileri daha büyük terör örgütüdür. pkk'nın var olmasına sebebiyet veren kim varsa yargılanmalıdır.

kahvede oturup yav ameriga pkk'yı kurdu demekle gerçeklere sırt çevirmekle olmaz bu işler. uzun lafın kısası olaylara yüzeysel bakıp geçiyoruz neden sorusunu sormadan sonuca bakıyoruz.