*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilindiği üzere türk silahlı kuvvetleri yaptığı operasyonlar sonuncunda öldürdüğü pkklıların leşlerini topluyor ve bunlar morglara götürülüyor. daha sonra bu teröristlerin aileleri veya yakınları (bazen hdp milletvekili denen teröristlerle) gelerek bu ölüleri teslim alıyorlar. bu öldürülenler terörist ve bunları öldürürken devlet belirli bir mühimmat harcıyor (mermi, bomba vs) bu bağlamda eğer bu teröristlerin yakınları bu ölüleri almak istiyorlarsa devlete belirlenmiş bir “harcanan mühimmat parası” ödemeli. devlet çıkaracağı yasa ile bir bedel belirler misal 300 tl, ölüyü almak isteyen gelir ya bu parayı verir yada devlet alır cesedi kimsesizler mezarlığına kafasına göre gömer. zaten bu adamlar terörist devlete zarardan başka verdikleri birşey yok, bir de hediye gibi cesetleri ailelerine teslim ediliyor. devlet bir düzenleme getirmeli bu faydasızların canlısı zarar iken bari ölüsü bir fayda getirsin. hem ülke bekası için ölmeleri hayırlı hem cesetlerinden de devlet kasasına para girmiş olur.

  edit: suçun şahsiliği ilkesi diye sallayanlar için, bir kere devlet hazinesini zarara uğratan gebertilen terörist ve uğrattığı zararın karşılığı da bu. ailesi veya tanıdıkları bu zararı karşılamamakta özgür. cesedi de alamaz bu kadar basit. ayrıca japonyada metronun önüne atlayıp intihar edenlerin ailesinden tazminat talep ediliyor. burda teröristleri savunmak için götünüzü yırtmayın. zaten faşistlik bu olmaz vs diyenlerin çoğunun profiline baktım alayı hdp seçmeni. ne bok oldukları ortada.

  edit 2: buraya gelip savaş hukuku insan hakları diye yazan pkk ya pekeke diyen ( terör destekçisi) tiplerin dediğin aksine, savaş hukukuna aykırı bir nokta yok. götlerinden sallayıp duruyorlar yıllardır tekrarladıkları bahaneleri. zaten insan haklarına savaş hukukuna önem verseler gidip bebek öldüren pkk şakşakçılığı yapmazlardı bu terörist artıkları. savaş hukuku düzenli ordulara karşı uygulanır. pkk bir terör örgütüdür. ek olarak terörle mücadelenin sadece silahli değil ekonomik ve psikolojik teknikleri de vardır. bir pkklı terörist geberince o bir kahraman değil ailesi için maddi anlamda bir yük ve utanç kaynağı haline getirilmelidir. devlet zaten maddi anlamda her türlü pozitif ayrımcılığı yaparken ( elektirik su vb faturası almama, yeşil kart vs) bu adamlar çıkıp pkkdan taraf oluyorsa, dağdaki geberen akrabaların cesetlerini alabiliyorlar diye devlete sevgi mi duyacaklar. asıl daha fazla bedel ödemeleri lazım ki rahat edemesinler. silaha sarıldıkça bunlara bu ülkede rahat yok anlasınlar
 • gayet mantıklı bir öneri
 • leş denmesi gereken başlık. ayrıca gayet mantıklı öneri.
 • ölüden şeytan vazgeçmiş derler, bazı şeylerin bokunu çıkarmamak lazım.

  edit: sığ yada toy insanların bu basit cümleyi anlaması beklenemez ancak hdpli, pkklı yakıştırmalarına cevap vermek elzem oldu. lise yılları itibarıyla kendini türk milliyetçisi olarak gören ve bu şekilde yaşamaya çalışan bir insanım, erken dönemlerde benim de bu tür saçma ve insanlık dışı önerilere destek verdiğim oldu ancak iki husus aşırılıklarımı törpüledi; öncelikle her şeyin üstünde insanlık onuru vardır diye düşünürüm. milliyetçilik yapayım derken insanlıktan çıkmanın bir anlamı var mı? belki de oğullarıyla aynı düşünmeyen anne babadan mermi parasını isteyecek kadar küçülmek insanlığa sığar mı? bir diğer konu türk milliyetçilerinin de kendi içinde tartışması gereken bir konu aslında. bizler türk milletinin yansıması olan türk askerini dünyanın en şerefli ve merhametli askeri olarak görüyoruz, saçma uygulamalarla bu asalete leke getirmeye gerek var mı? ölünün arkasından konuşulmaz diyebilen bir milletin evlatları, terörist annesinden mermi parası mı isteyecek?

  peki bunları neden tartışıyoruz, neden başlıkların altına sayfalarca yazı yazıyoruz onu da hatırlatalım. bu ülkede habur ve oslo rezaletleri yaşandı. kendi toprağımıza aylarca hakim olamadık maalesef. o dönem gerçek türk milliyetçileri terörle müzakere olmaz, bizi rezil etmeyin, gelecekte şehitlerin hesabını veremezsiniz derken malum kesim cevaben bize hain diyordu, bugün aynı kesim yine bize hain diyor. maalesef ülkede mantık yerini hamasete bırakıyor.

  takdir yüce türk milletinin...
 • gayet mantıklı öneri. şeytan diye bi şey yok.
 • mehmetçik niye leşleri toplayıp morga götürüyor. mehmetçik niye leş tasiyor. leş isteyene verin koordinatları götü yiyorsa gitsin alsin.

  ek: leşin kimlik tespiti, leşi almaya gelenlerin terörle bağlantısını araştırmak için toplandigi yönünde açıklamalar geldi. demek istediğim o kadar zorlu şartlarda mücadele eden askerlerin birde bu leşlerin taşınması, paketlenmesi için fazladan uğraşması.

  ek2: asker kendi toprağında ölü mu bıraksın diyen leş seviciler geldi. dağda ölen her it için mezar taşı mı dikelim. bunlarin leşi toprağa züldür.
 • katıldığım öneridir, meclis göreve.
 • sadece mühimmat degil israf ettikleri oksijen parası da alınsın.
 • bence kadavralari tip fakultelerine versinler. en azindan uzerlerinde otopsi yapilir bir ise yaratilmis olur. kesinlikle yasayan teroristlere teslim edilmemeli bu lesler.
 • türk askeri şerefli bir askerdir. düşmanına düşmanının cesedine bile kanun ve nizam çerçevesinde davranır. ülkesine göz diken teröriste de zira. o yüzden türk ordusu bir çok ülkede barış görevi yürütür. olmamış bir başlık.

  edit: okuduğunu anlamayan çok bilmişler için, düzenli ordu/terörist ayrımını siz daha doğmadan öğrendim gençler. entryi düzgün okuyun.