• "öcalan, bütün bu kızları eğitim için çağırdığını söylüyordu. herkese sahip olmak istiyordu; ama kızların çoğunluğu cinsel tacizlere ve köleleştirme yaklaşımlarına boyun eğmediler. bu kızlara, 'fahişeler, ajanlar, önderliğe özel savaş açmışlar' diyerek suçlamalarda bulunurdu. küfür sağanağı altında bir-iki tetikçiye teslim edip sorgulama merkezi olan lübnan'ın bar elias kenti'ne gönderirdi. düzmece ifadeler imzalatır ve haklarındaki ölüm cezalarını onayladıktan sonra ya döverek ya boğarak ya da kurşuna dizerek öldürtürdü. irzına geçtiği kızların sayısını bilmediği gibi tecavüzünü reddeden kaç kızı ölüme gönderdiğini de bilemez. ama belki rıza altun kaç kızı öldürdüğünü bilir."

  şemdin sakık - imralı'da bir tiran

  ayrıca

  (bkz: http://www.rizgari.com/…news&file=article&sid=15233)

  (bkz: yoğunlaştırma evi)
 • * masumları öldürüyorlar ==> inandıkları şeyler uğruna savaşıyorlar!
  * kandırılmışlar ==> hepiniz faşist ve ayrımcısınız nereden anlayacaksınız ki?
  * örgütün ileri gelenlerinin seks köleleriler (bkz: şemdin sakık'ın ifadeleri ve hatırlayamadığım, fi tarihindeki bir kasette apo'nun kendi sözleri) ==> cinsiyetçi ataerkil faşistler sizi!

  e hocam biz o zaman hiç bi şeyi eleştirmeyelim, bir kaç tane tiranın maşası olup da yeri geldiğinde sivil asker demeden çatır çutur masum insan öldüren bu tiynetsizlerin dişilerine bir şey demeyelim. ne anladım ben her hareketine kulp bulunan bir terör örgütünü eleştirememekten?

  sonra da tartışmayı siktir edip seviyeye inmeyince de faşist oluyoruz mnskym.

  edit: daha doğrusu ekleme.

  * insan öldürüyor bunlar insan! ==> iyilik kötülük göreceli kavram, bunlar da insan.
  tartışma bu noktaya gelip insan öldürmenin görece iyi olabileceği anlatılıyorsa hiç bir kimse de bana gelip kazanılmaya çalışılan haklardan bahsetmesin. sen en temel hakkı zayi et, sonra nerede benim hakkım?

  nah sana hak...
 • kadın düşmanlığı ile kürt düşmanlığını birbirine katık edenlerin iğrenç saldırılarda bulunduğu kadın. diyorlar ki "bu kadınlar sikişmek için dağa çıkıyor" pkk bir terör örgütüdür diyebilirsiniz, pkk'lı kadın teröristtir diyebilirsiniz; lakin pkk'lı kadın sikişmek için dağa çıkmıştır demek ve bilmem kaç kez sikiş sözünü kullanmak, yıllardır yaşanan bu savaşı tahlildeki aymazlığınızı, bir bokun farkına varamadığınızı, ırkçı ve cinsiyetçi olduğunuzu gösterir. ve bir dipnot: derdi sikişmek olan (ki allah başka dert vermesin) bir kadın, bunun daha az meşakkatli ve tehlikesiz yollarını bulabilir, emin olun.
 • “mardinli rojin’in bir eli yoktu. hamile bırakıldı, üst düzey bir komutan tarafından. sonra da idam edildi. tecavüzcü ise şu an osman öcalan’ın partisinde. yedi aylık hamile ronahi’nin zele’de infaz edildiğini osman öcalan da cemil bayık da iyi biliyor. çünkü onlar karar verdi. 1991’den beri arkadaşımdı. suriye-kamışlılı’ydı. son isteğini sordular. "çocuğumun hayatını bağışlayın. o doğduktan sonra beni idam edin" dedi. suçu, biriyle ilişki kurmasıydı. babasına dokunmadılar. ronahi, karnını kuşakla bağlıyordu ama büyüyünce gizleyemedi. açığa çıktı. infaz manga komutanı, cemil bayık’a, ronahi’nin son isteğini söyledi. cemil bayık, "hayır, idam edin" dedi. karnında bebeğiyle öldürüldü.”

  1991'den 2003'e kadar pkk'da militanlık yapan dilaram kod adlı kadının özgürlüğe kaçış adlı kitabından..

  ayrıca:
  (bkz: pkk’da kadın olmak)
 • kürtçülere göre bir kadının gelebileceği/varabileceği en ileri noktadır. hani hebe hübe cinsiyetçilik diye kafa sikiyor olabilirler lütfen kanmayın. mesela el kaide'nin de pkk kadar çok kadın militanı olsa, ve bu el kaide toplamda 15 bin civarı vatandaşımızı katletmiş olsa,benzer küfürlerin onlara da edileceğini bal gibi biliyorlar.biliyorlar bilmesine de ,ne yapsınlar,nasıl savunsunlar,nasıl polemik yaratsınlar...

  pkk'li kadına küfrettin cinsiyetçi faşistsin,pkk'ya küfrettin pkk'yı orospu çocuğu diye bitiremezsin,apo'ya küfrettin ama o milyonların lideri, pkk'lı erkeğe küfrettin gizli ibnesin vs.
 • "korucu kızı hevidan, çok küçüktü, 12 yaşındaydı. baho ağa’nın aşiretindendi. apo’nun çıkardığı "korucu çocuklarını kaçırıp pkk’lı yapma" kanunuyla kaçırılıp getirilmişti. 1997 temmuz’unda 16 yaşına basmıştı. kaçma planları yaptı ama anlaşıldı, tutuklandı. beni en çok etkileyen, yargılanıp infaz kararı verildikten sonra yapılanlardır. hevidan’ın eline kazma kürek verip mezarını kazdırdılar. temmuz sıcağında çukur açarken söylediği türkü dağlarda yankılanıyordu. son isteği sorulduğunda af dilemedi. "kahrolsun apo" dedi, o köylü kızı. "ahım sizin boynunuzda kalacak!" infaz mangasında tek bacağı protezli siirtli rengin, hevidan’ı gözünü kırpmadan taradı. ölmüyordu bir türlü. kadınlar başını taşlarla ezerek öldürdüler. "

  (bkz: özgürlüğe kaçış)

  bu arada; "pkk'lı kadınların tecavüze uğraması, ahlakçılığın dayatması sayesinde kötü olarak algılanır" demek, tecavüzcülüktür.

  burada tecavüz yok mesela. bekliyoruz takılacak kulpları.
 • bunları savunacağım diye dakika başı entry giren bünyeler,bi zahmet ufuk hocalarına, grup kurmasına yardım ettiği partinin eşbaşkanın,ölen kardeşinin karısını eş olarak almasına nasıl baktığını da sorsunlar.

  not: çok cinsiyetçi bir faşistim.
 • sanırsınız ki örgüt içinde kadınlar cinsiyetlerinden dolayı ezilmiyorlar dedik götüne koyayım. kadınlar her yerde bu başlık altında şahane örnekleri verilen cinsiyetçi yaklaşımlarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. kimse pkk'lı ya da kürt kadınların cinsiyetlerinden dolayı sorun yaşamadığını, özgür ve eşit bireyler olduğunu söylemedi. ayrıca kimse riyakarlık yapmasın, hele hele kadın düşmanlığını sözlüğe ilan etmiş adamlar şimdi onun aşkının savunucusu oluvermesin birden, yemezler.

  pkk'yı kürt halkı ile değil anzak halkı ile mi özdeşleştirmek lazım bilemiyorum. ama böyle bir tartışma içine de girmedim zaten. pkk'lı kadının kendi saikinden bahsederek yapılan bir tanımı pkk'yı meşrulaştırma çabası olarak okumak üstün bir zeka ister, evet.

  öncelikle götümüzle okumayalım, hani vardı ya ilkokulda okuduğumuzu anlayalım. hani türkçe kitaplarında. ne kadar gerekliymiş meğer.