• * masumları öldürüyorlar ==> inandıkları şeyler uğruna savaşıyorlar!
    * kandırılmışlar ==> hepiniz faşist ve ayrımcısınız nereden anlayacaksınız ki?
    * örgütün ileri gelenlerinin seks köleleriler (bkz: şemdin sakık'ın ifadeleri ve hatırlayamadığım, fi tarihindeki bir kasette apo'nun kendi sözleri) ==> cinsiyetçi ataerkil faşistler sizi!

e hocam biz o zaman hiç bi şeyi eleştirmeyelim, bir kaç tane tiranın maşası olup da yeri geldiğinde sivil asker demeden çatır çutur masum insan öldüren bu tiynetsizlerin dişilerine bir şey demeyelim. ne anladım ben her hareketine kulp bulunan bir terör örgütünü eleştirememekten?

sonra da tartışmayı siktir edip seviyeye inmeyince de faşist oluyoruz mnskym.

edit: daha doğrusu ekleme.

* insan öldürüyor bunlar insan! ==> iyilik kötülük göreceli kavram, bunlar da insan.
    tartışma bu noktaya gelip insan öldürmenin görece iyi olabileceği anlatılıyorsa hiç bir kimse de bana gelip kazanılmaya çalışılan haklardan bahsetmesin. sen en temel hakkı zayi et, sonra nerede benim hakkım?

nah sana hak...
  • “mardinli rojin’in bir eli yoktu. hamile bırakıldı, üst düzey bir komutan tarafından. sonra da idam edildi. tecavüzcü ise şu an osman öcalan’ın partisinde. yedi aylık hamile ronahi’nin zele’de infaz edildiğini osman öcalan da cemil bayık da iyi biliyor. çünkü onlar karar verdi. 1991’den beri arkadaşımdı. suriye-kamışlılı’ydı. son isteğini sordular. "çocuğumun hayatını bağışlayın. o doğduktan sonra beni idam edin" dedi. suçu, biriyle ilişki kurmasıydı. babasına dokunmadılar. ronahi, karnını kuşakla bağlıyordu ama büyüyünce gizleyemedi. açığa çıktı. infaz manga komutanı, cemil bayık’a, ronahi’nin son isteğini söyledi. cemil bayık, "hayır, idam edin" dedi. karnında bebeğiyle öldürüldü.”

1991'den 2003'e kadar pkk'da militanlık yapan dilaram kod adlı kadının özgürlüğe kaçış adlı kitabından..

ayrıca:
    (bkz: pkk’da kadın olmak)
  • "öcalan, bütün bu kızları eğitim için çağırdığını söylüyordu. herkese sahip olmak istiyordu; ama kızların çoğunluğu cinsel tacizlere ve köleleştirme yaklaşımlarına boyun eğmediler. bu kızlara, 'fahişeler, ajanlar, önderliğe özel savaş açmışlar' diyerek suçlamalarda bulunurdu. küfür sağanağı altında bir-iki tetikçiye teslim edip sorgulama merkezi olan lübnan'ın bar elias kenti'ne gönderirdi. düzmece ifadeler imzalatır ve haklarındaki ölüm cezalarını onayladıktan sonra ya döverek ya boğarak ya da kurşuna dizerek öldürtürdü. irzına geçtiği kızların sayısını bilmediği gibi tecavüzünü reddeden kaç kızı ölüme gönderdiğini de bilemez. ama belki rıza altun kaç kızı öldürdüğünü bilir."

şemdin sakık - imralı'da bir tiran

ayrıca

(bkz: http://www.rizgari.com/…news&file=article&sid=15233)

(bkz: yoğunlaştırma evi)
  • pkk' kadın;

ister kendi "özgür" iradesiyle dağa çıkmış olsun, ister kandırılmış,
    ister "özgürce" ve sınırsızca sevişme hakkını kullanıyor olsun, ister dağ ayıları tarafından "sikilmiş",
    ister bir içim su dağlar kızı reyhan olsun, ister götüm gibi kadın...

teröristtir, o kadar!

iki tane seksist lafı fırsata çevirerek özgürlük savaşçısına dönüştürülemeyecek kadar kan vardır elinde...
  • "korucu kızı hevidan, çok küçüktü, 12 yaşındaydı. baho ağa’nın aşiretindendi. apo’nun çıkardığı "korucu çocuklarını kaçırıp pkk’lı yapma" kanunuyla kaçırılıp getirilmişti. 1997 temmuz’unda 16 yaşına basmıştı. kaçma planları yaptı ama anlaşıldı, tutuklandı. beni en çok etkileyen, yargılanıp infaz kararı verildikten sonra yapılanlardır. hevidan’ın eline kazma kürek verip mezarını kazdırdılar. temmuz sıcağında çukur açarken söylediği türkü dağlarda yankılanıyordu. son isteği sorulduğunda af dilemedi. "kahrolsun apo" dedi, o köylü kızı. "ahım sizin boynunuzda kalacak!" infaz mangasında tek bacağı protezli siirtli rengin, hevidan’ı gözünü kırpmadan taradı. ölmüyordu bir türlü. kadınlar başını taşlarla ezerek öldürdüler. "

(bkz: özgürlüğe kaçış)

bu arada; "pkk'lı kadınların tecavüze uğraması, ahlakçılığın dayatması sayesinde kötü olarak algılanır" demek, tecavüzcülüktür.

burada tecavüz yok mesela. bekliyoruz takılacak kulpları.
  • “1994’te avrupa’da bir toplantıya katıldım. dağdan inmiş bir genç kız vardı. ‘neden dağa çıktın’ dedim. ‘çıkmasaydım 8’inci çocuğu doğurmuştum. köyde hayvandan farkım yok. dağda kendimi birey gibi hissediyorum’ dedi. cevap veremedim. kadın problemi sandığımızdan daha ciddi doğu’da.”

-mahir kaynak.
  • çoğu cehennemin dibindedir. yaşayanları da cehennem ile müjdelenmiştir.
  • kendisi hem pkkli hem de kadın olunca nefret söyleminin en baş köşesine yerleşmiş. normal bir ölüm bile değil tecavüz ve işkence planlanıyor onun için.

niye? kadın olmalarına rağmen pkkli oldukları için mi? ne düşünüyorsunuz siz kadınların aklının olmadığını ya da kadınların varoluş nedenlerinin erkeklerin altına yatmak olduğunu mu?

hem ırkçı hem cinsiyetçi söylemler birleştiğinde ortaya oldukça mide bulandırıcı bir görüntü çıkıyormuş, bu başlıktan bunu öğrenmiş olduk.
  • özgürlük ve hak savaşçıları tarafından o kadar korunurlar ki, kendi sözleri dahi dikkate alınmaz.. pkk'yı savunacağım derken, tecavüzlere, kadın istismarına ve önderliğin seks kölesi yapılmalarına; birer karşı argüman olarak "seksist , ayırımcı, sokup-çıkarmacı , faşist" sloganları üretmek, tüm bu yapılanlara çanak tutmaktır.

burada kadının pkk'daki yerini tartışmaktayız. bu da demek oluyor ki, tartışmalar "kadınlar" üzerinden gidecek. çünkü konu bu. pkk'lı erkekleri tartışmak için bulunmuyoruz burada. sosyolojik bir tespit yapıyoruz.

gözünüzü öylesine sıkı yummuşsunuz ki, bizzat pkk'lıların ağzından çıkan ifadeleri dahi yalanlar hale gelmişsiniz. üstelik bunu, savunmaya çalıştığınız kadınların ifadelerini gözardı ederek yapıyorsunuz. daha ifadesine inanmadığın, değer vermediğin ve duymamazlıktan geldiğin bir kadını nasıl savunabilirsin?

slogan atmak kolaycılıktır. attınız sloganlarınızı. kadınların pkk içerisindeki rolleri ve başlarına gelenleri söylediğimizde, "seksist, ayırımcı" dediniz. slogan faslı sona erdi artık. şimdi bizzat kendi başlarından geçen olayları anlatan kişilerin söylediklerini dinlemenin ve bunlar üzerinden konuşmanın vakti geldi.

12-13 yaşında kaçırılan korucu kızları, yoğunlaştırma evi , tecavüz edilen, istismar edilen ve infaz edilen kadınlar hakkında konuşalım artık.

ek olarak; o bölgede kendi isteği doğrultusunda pkk'ya katılan kızların; yine bölgedeki sosyolojik etkenler sebebi ile bunu yaptığını biliyoruz. öyle ki, ailesinden şiddet gören ve birey hakları bizzat bölgenin kültürel yapısı tarafından alınan bir kadın veya kız; o veya bu şekilde kendisine bir peygambermiş gibi anlatılan abdullah öcalan'ın sözde ordusuna katılmayı hiç düşünmeden kabul edebiliyor.

bakın ne diyor eski bir kadın militan;

"beyni yıkanmış gibiydim. babam heder olacaksın dağlarda, dedi. 15 gün sonra halamın, amcalarımın oğullarını topladım, altı akrabamı yanıma alıp tekrar dağa gittim. sonraları ölen bir doktor vardı, kendal. başkanın abdullah öcalan olduğunu söyledi. anlattı şöyle böyle, peygamber diye. kafamda hayal ettim öcalan’ı. elini uzatsa güneşi tutabiliyordu. ayağa kalktığında dağlar, ayaklarının dibinde olacaktı. ilk aylarımda kafamda apo’yu uçan mitolojik bir karakter olarak çizdim. mantıklı düşünecek yaşta değildim. köyden çıkmış, ilkokul mezunu bir kızdım. ancak böyle hayal edebildim. 13 yıl boyunca hep önderlik gerçeğini yani apo’nun çocukluğunu, babasına isyanını, hayatını öğrettiler."
  • tartışmaya değmeyecek canlılardır.

zorla, tehditle olanı da vardır elbet hatta erkeklere göre bu oran daha çok olabilir. fakat kendi isteği ile dağa çıkmış olanları cinsiyetçilik vs. üzerinden savunmak peh yani. silah alıp dağa çıkmış yani insanlığını bırakıp gitmiş, yok erkek egemenler, hakeret etmeyin yok sizi pis iftiracılar, bik bik bik...

bir de partiden ihraç falan denmiş hiç boşa kandırmayın kendinizi orada olan anca törenin yeniden yorumudur, düzenlemesidir. en başta ahmet türk gibi örnek varken kime ne anlatıyorsun? öyle ihraç ceza ile değil eğitim ile kurtulunur karanlıktan ama onu da istemezsiniz siz. eşini şehit veren eğitimci bir kadın için bile demediğini bırakmamış köpeklere ne anlatıyorsam.
hesabın var mı? giriş yap