şükela:  tümü | bugün
  • kurunun yanındaki yaştır.

derdi tasası komşusu gibi geçim derdidir. komşusu mu kim ya türk ya arnavut farketmez.

kürt faşistleri ve türk faşistleri sayesinde artık yeni yeni ona da kötü gözle bakılmaya başlanmıştır. artık o da komşusuna "öteki" gözüyle bakmaktadır.

aslında çoktur ama sesi diğerleri kadar çıkmaz, dedik ya geçim derdinde diye.

bu ülkeyi en az türkler kadar sever zaten çokta umurunda değildir kürt, türk.

kimsenin ölmesini istemez, kullanıldığının belki farkındadır belki değildir, ötekileştirme politikasının kurbanıdır.

filler yukarıda kavga ederken olan çimenlere olur hep.

çimenler mi kim?
    tek dertleri geçinmek, iş bulmak olan, beraber yaşamaktan gocunmayan türkler ve kürtler.
  • kürtlerin çoğunluğunu oluştururlar.
  • aslında ilginç bir şeydir.

pek çok vatandaş, "pkk sempatizanı olmayan kürtler de vardır, çoğunluktadır, bazı şeyler onlara mal edilmemelidir" düşüncesindeyken, bu düşünceye "siz hep böylesiniz, 'iyi kürt, kötü kürt' ayrımı yapıp sisteme entegre etme çalışmalarınız vs. vs." karşılığını verirler.

lakin, başka pek çok vatandaş, "pkk destekçisi olmayan kürt, kürt değildir" bakış açısına sahiptir.

velhasıl, o da bir insan evladıdır. herhangi bir tutarsızlık yaratmaz.
  • üstüne üstlük bir de liberal-demokrat-özgürlükçü ise kimseye yaranamaz. kürt statüko ona hain muamelesi yaparken, türk statüko ona terör-işbirlikçisi muamelesi yapmaktadır. tecrübeyle sabittir.
  • pkk'lı olmayan kürt kesinlikle yoktur ve hangi kürt bana keşke pkk olmasa ne güzel olur kardeş kardeş yaşarız desede or lafları söylerken bile kalbinde pkk'ya karşı sevgi atışlar mutlaka vardır
    futbolla örnek belki abes gelebilir ama '' fenerbahçe şampiyonlar liginde final maçına çıkacak ve galatasaray'lı taraftarlarda fener türkiyenin gururu'' diye sevinecek ben fanatik galatasaray'lıyım bunu söylerim ama içimdende derimki inşallah almaz.
    son zamanda facebook da çoğu arkadaşımı listemden silmişimdir nedeni ise gayet açık şehit haberleri geldikçe o ben pkk'yı sevmiyorum diyenler kürtçe müzik paylaşımlarını ardı arkasına paylaşmaya başlıyorlar.
    bu neye benzer benim abim mahallede komşunun karısının,kırzının ırzına geçmeye çalışır bende övüne övüne işde benim abim ya derim ve övünürüm.vatanda namustur.
    umarım anlatabilmişimdir.
  • dedem. anneannemin eşi ama doğduğumdan beri dedem. evet kürt. yıllar yılı sessiz kalmıştır kürt-türk ayrımına ya da karşıtlığına. haberlerde gördüğü ağlayan annelere eşlik ettiği görülmüştür bazen. gururlanılmıştır. torunu biraz kafa yormaya başlayıp sorguladığında onu:

'dedemler kurtuluş savaşında savaştılar. çok şehit verdik biz. kan döktük. türkiye için, vatan için, bayrak için. boynumuz eğilmesin diye. ama artık utanıyorum bu yaşananlardan. boynumu eğiyorum ve aslında beyaz araplardanız biz, diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyorum. memlekete gittiğimde ürküyorum kendi insanımdan...'

ve bir damla yaş dökülür gözünden. pkk' lı olmayan bir kürttün hisleri acıtır böylece bu gün karşıt gösterilen taraftakileri.
  • her insana baktığım gibi baktığım kürttür.gelsin bir yudum çayımı paylaşayım . nitekim milliyet çok da önemli değil.

madem her insana baktığım gibi diyorsun niye pkk'lı olmayan diye ayırıyorsun ? diye soranlara peşin yanıt;

pkk'lı kürt de olsa amerikan da olsa türk de olsa ittir it !