şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: mhp'nin neden böyle olması) veya (bkz: mhp'nin biraz şey olması)
  ben artık bu adamların siyasetteki yerini, karşılığını ve amacını anlayamaz oldum. milliyetçi olma iddiasındaki bir partinin, ümmetçilerin peşine takılmasındaki mantık hatasını birisi lütfen izah etsin, şu başlıklar altında.
 • türkiye için en büyük tehdidin türk sağı olduğunu gösteren açıklamadır.
 • siyasette seviye klozete düştü
 • sen adama baston yakıştırması yaparsan o da sana bu karşılığı verir.

  aha başlık da geliyore,

  (bkz: pkk'lıya da gittik dhkp-c'liye de gittik)
 • siyasetin geldiği iğrençliği gösterir nitelikte bir açıklama.

  ismet büyükataman'a yakıştı mı? pek tabii yakıştı şaşırmadım, söyler, kankisi de kendi camiası için "nesebi gayri sahih" demişken, ismet büyükataman'ın başka bir güruh için böyle demesini pek yadırgamadım.

  chp'nin bazı üyelerinin ne yazık ki pkk ile el ele olduğu yadsınamaz bir gerçektir. bunun eleştirilmesini sonuna kadar destekliyorum, ama sen köy kahvesinde değilsin adam. sen kamuoyu önünde açıklama yapıyorsun. lafa gelince birlik olalım, tek yumruk olalım, ayrışmayı bitirelim şeklinde tatava yapıyorsunuz, icraata gelince tabanlarda meydana gelebilecek ayrışmaları hiç göz önüne almıyorsunuz.

  derdiniz ne sizin kardeşim, ne halt etmeye böyle açıklamalar yapıyorsunuz, üslubunu öptüklerim. chp bu tür bir açıklamayı haketmiş dahi olsa, bunu belirli üslup çerçevesinde yapacaksın ki, ben senin bu açıklamanı gördüğüm zaman daha beter laflar etmeyeyim. tayyip erdoğan'ın mhp'ye yavru muhalefet dediği günleri çabuk unuttunuz, baktınız yeterli ve gerekli politikalar üretemiyorsunuz, akp'yi eleştirmeyi bıraktınız. siz önce akp'yi de chp'yi de boşverin, pkk'nın gerisinde kalmanızın hesabını kendi vicdanınıza verin, tabi vicdanınız varsa.
 • mhp yi her fırsatta akp yanlılarının savunması herşeyi anlatıyor aslında
 • mhp'nin açıklamalarını bu şekilde değerlendiren chp'ye az bile söylenen laf.

  özetle:
  mhp; halka soralım, halk istemiyorsa çenenizi kapatın dedi akp'ye, ama chp lafı götünden anlayıp baston maston dedi.

  chp'nin yapması gerekeni mhp yaptı. gelsin şu şey meclise; yoksa bu başkanlık tartışması 10 yıl daha sürer, fiili olarak da başkanlık devam eder...
 • dünya'yı bu hızla tüketmeye devam edersek bir gün yok olacağız. benim çevreci bir önerim var!

  mhp'yi kapatıp tamamen ak parti'ye katalım. böylelikle bundan sonraki seçimlerde mhp'nin simgesini de basmak için ekstra olarak 5 cm'lik kağıt harcamayalım. oy verecek olan doğrudan gitsin ak parti'ye versin işte, ne gerek var ki mhp'ye falan? 5 cm size az gelmiş olabilir ama milyonlarca seçmenin her pusulasından 5 cm'lik kazanç, ciddi bir çevresel yarar sağlayacaktır diye düşünüyorum. aynı zamanda bahçeli'nin gereksiz sesini de bir dünya enerji harcayarak duymuş olmayacağız! bitti mi? tabi ki hayır! partileri olmadığı için parti bayrağı basıp şehri donatmayacaklar ve küçük kurtçuklar tofaşlarına atlayıp konvoy düzenleyerek terör protestosu yapmayacak!

  not: nobel bekliyorum bu öneriyle.