şükela:  tümü | bugün
 • dogru ise sayet kurtarilmalari/kurtarma girisiminde bulunulmasi icin sayin basbakanimizin amerikadan izin almasini icab ettirir...
 • eğer doğruysa, sayın başbakanımızın 5 kasım'da "sayın başkan" ile yapacağı görüşmede kurtarılması için olumlu bir adım bekleyeceği askerlerimizdir.
 • 2 haftadır sıcak çatışmayı aynı zamanda psikolojik savas olarak da kullanan pkk'nın eger dogruysa elinde bulundurduğu buyuk koz. bir süre sonra askerlerin idam ve işkence resim ve videoları internette, haber ajanslarında yayınlanmaya baslarsa buna sasırmamak lazım. ama o zaman kamuoyundaki anti kurt hareketi, vandalizm, anarşi ve yagma nasıl engellenir bilinmez. bence öncelikli olarak kaçırılmış asker varsa onların bir şekilde -pazarlık veya operasyon aracılığı ile-, geri sag saglam alınması gerekiyor.
 • ne işkence edilecek ne de idam edilecek askerlerdir. muhtemelen, "operasyonların durdurulması ve pkk'nın diyalog için tanınması" karşılığında serbest bırakılacağı açıklanacaktır. ya da buna benzer şekilde "aslında pkk'nın nasıl da hümanist(?)" olduğunu dünyaya yaymaya çalışacak mesajlar ajanslara geçilecektir.
  ajanslar da öldürülen askerleri görmezden gelip, bu mesajları "direnişçilerin barışçıl istekleri" olarak yayınlayacaklardır.
  derken devreye apo, dtp, abd (hatta ab), talabani, barzani faktörlerinden biri veya bir kaçı girecek, askerlerin serbest bırakılmasını güç gösterisi haline dönüştürme çabaları görülecektir.
  maalesef askerlerimizin kışı orada geçirme ihtimaline hazırlıklı olmamız gerekiyor.

  not: bu entry, haberin gerçek olduğu varsayımı üzerine kurgulanmıştır.
 • hakkında genelkurmay tarafından resmi bir açıklama hazırlanan hadise,
  http://www.tsk.mil.tr/…aciklamalari/2007/ba_25.html

  açıklama şöyle,

  pkk terör örgütü mensuplarınca 21 ekim 2007 günü hakkari/dağlıca'daki bir birliğimize karşı girişilen silahlı saldırıyla başlayan çatışmalar, geçen süre boyunca aralıklarla devam etmektedir.

  çatışmalarda saat 13.00 itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34'e ulaşmıştır.

  birliğe silahlı saldırının başlamasından bir süre sonra kendileriyle irtibat kesilen 8 personelimizle, yapılan tüm aramalara rağmen halen irtibat kurulamamıştır.

  gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilmeye devam edilecektir.

  saygı ile duyurulur.
 • bu kadar aciz bir devletin vatandaşı ve eli kolu bağlı bir ordunun mensubu oldukları için utanç duyacak, esir tutuldukları her an hayatlarını bir daha sorgulayacak olan, ömürlerinin sonuna kadar bu durumu unutmayacak olan ve verilecek kurtarma ya da ölüm emrinin kendi vatandaşları ya da kendi politikacılarının değil yabancı orospu cocuklarının elinde olan ana kuzularıdır onlar. allah yardımcıları olsun.
 • dünden beri esir düştükleri reddedilen ama artık inkar edilemeyecek noktaya gelindiğinde genelkurmay tarafından "var olabilecekleri" açıklanan esirler.

  e tamam ortalık hassas, vatanseverlik duyguları had safhada, bu zamanlarda herkesin tek yürek olması falan tamam da arkadaşım :

  24 saatte bir basın toplantısı düzenleyemiyor mu bu genelkurmay?

  neden hala bir generalimiz yerli yabancı basını karşısına alıp uydu fotoğrafları, askeri istihbarat bilgileri falan da sağlayarak şu saldırının ve arkasından gelen operasyonun detaylarını anlatmıyor? neden biz ve dünya kamuoyu orda tam olarak ne olduğunu bilmiyor?

  birileri bizden gerçekleri saklamaya çalışırken dünyadan da saklamış oluyor.e sen generalini çıkarıp adam gibi basın toplantısını yapmazsan onlar da yazar tabi kürt asiler, özgürlük savaşçıları diye.biraz öğrense ya şu işleri artık o ülkeyi yönetenler.yapacağın bir tane basın toplantısı yahu.

  hatırlasanıza israil lübnan'a girdiğinde kaç tane brifing verdi generalleri dünya medyasına.iran bile akıl edip yaptı bunları ingiliz askerlerini esip aldığında, bir biz beceremiyoruz.sonra da neden silahlı kuvvetleri eleştiriyorsun oluyor.e eleştireceğiz tabi yapmıyorlar yapmaları gerekeni çünkü.nedir o web sitesindeki açıklamaların basitliği öyle? yahu neden adam gibi bir toplantı yapmıyorsunuz hala?

  kimden neyi saklıyorsunuz? neden yapmanız gerekeni hala yapmıyorsunuz?
 • eger pkk askerlerimizi sag salim teslim ederse, yurt icinde degil ama uluslararasi kamuoyunda sempati yaratacak, yok teslim etmeye yanasmazlarsa savasa davetiye cikaracaklar. ilk secenek esir askerlerin hayatlarini kurtaracagi icin tercihimdir, ikincisinde ise sadece onlar degil cok askerin cani yanacak. iki ucu boklu degnek. sanirim bu defa da calismadigimiz yerden soru geldi.
 • muhtemelen pazarlık konusu yapılacak askerlerdir. karşılığında kendilerince önemli gördükleri daha önce yakalanmış pkk'lılar istenebilir. ve yine muhtemelen böyle bir teslimat söz konusu olmayacağından sınır ötesi operasyonun adı konur artık. gel gel diyene gidilir. kaşı diyen kaşınır. uluslararası prestij dostluk mesajları vermekle olmuyor maalesef. iyi insan nasıl enayi diye algılanıp aşağlanıyorsa barışçı ülkeler de maymuna çeviriliyor. sen ne kadar yanaşmasan da iki gün sonra başka yeri uçurur, üç gün sonra devletin önemli kademesindeki birine suikast düzenler. eninde sonunda gidersin paşa paşa. kayıp artmadan girilirse yerinde olur. yahut pazarlık başka türlü yapılır. ekonomik yaptırımlar yapabilecek bir ülke değiliz. ama kapatılır incirlik. ırak'a ambargo uygulanır. tüm bunları yapacak götü olan devlet liderleri lazım gelir bu gibi şeyler için tabi.
 • bir israil kadar olamamışlıgımızın resmidir. siyasi ve askeri anlamda, basiretsizlik örnegidir.
  esir degillerdir. olsa olsa rehin tutuluyorlardır.