şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğruluğuna %100 katıldığın fikir beyanıdır. pkk kesinlikle hdp'nin geniş kitlelere ulaşmasını, türkiye geneli bir parti olup sorunların çatışma yoluyla değilde siyasi arenada çözülebileceği fikrini yaymasından son derece rahatsız çünkü kendisinin kürt sorunu için başvurulacak tek ve en yüksekteki son mercii olmasini istiyor.
  kısacasi bir ego meselesi diyebiliriz.hdp isminin pkk isminin önüne geçmesini istemiyor.
  bakış açıları şu, biz burda dağlarda 40 yıldır savaşıyoruz dünün çocukları geldi 4-5 yılda kendilerini bu davanın sahibi liderimi saniyor mantigindalar.
  diyarbakırdaki sur olaylari pkk ve akp hükümetinin bir win-win anlaşmasıdır. el birligiyle hdp'nin arkasına almış olduğu rüzgarı kesmek için yapılmıştır. bir yanda hdp türkiye genelinde topladığı sempatiyi kaybedecek ve baraj altına itilecek ( akp+60 vekil+milliyetçi oylari win), diğer yanda hdp isminin pkk isminin önüne geçmesi engellenecek (pkk muhattap benim win).
  peki diyecekseniz mâdem böyle pkk neden hdp'yi tamamiyle dagitmiyor?
  1-)halk tabanında çok büyük bir tepkiye neden olur
  2-ayarinda tutabildiği bi parti onun içinde faydalı, söylemek istediği söylemleri bazi vekiller aracılığıyla (medyada buna şahin kanadı diyorlar) meclis ve medya yoluyla kitlelere ulaştırıyor.
  hdp elbet zincirlerini kıracaktır bu da nasıl olacak derseniz tabanını türkiye geneline yaydıkça, türk soluyla işbirliği yaptıkça barajları yıktıkça kontrol artik halkın eline geçecektir, bundan sonra akp ve pkk gibi ego manyağı olmuş oluşumların yaptığı yıldırma politikalarıda hiçbir işe yaramaz hale gelecektir.

  edit 1: başlik başa kalmış.yazar topuklamiş
  edit 2: millet neresiyle okuyor anlamıyorum yazıda bütün eleştiriyi yaptığım örgüt belli terörist sevici yazan var
  git başka partiye falan ver diyen olmuş çok merak ediyorsan (bkz: chp) ben sadece gördüklerimi yazıyorum dostum bunu için hangi parti mensubu olduğun önemli değil bence.
  edit 3:mesaj atıp çok söyleyen olmuş kendilerine katılıyorum evet hdp'de net cümlelerle teröre ve örgüte karşı olduğunu belirtmeli ve arasındaki bağı koparmalıdır.
 • doğruysa gizli bir faşist olarak oyumu veririm.
 • bunu gel de anlat işte millete. sevse akp ile birleşip seloyu içeri attırmazlardı.

  selo parlementoya girdiğinde pkk’ya gerek kalmayacağını anlayanların oyunu ile şuan selo içeride. bi gün bunları anlayacaksınız ama umarım geç olmaz...

  s ı k ı l d ı m yeter herkese ayrı ayrı mesaj atmaktan. benim düşüncem şöyle arkadaşım.
  aktrollleri kızdırıldıysa ne mutlu, demek ki tespitler doğru. alın elli tane mesaja tek tek cevap verdim, ne siz yorulun, merak edin ne demek istediğimi, ne ben anlatırken yorulayım...

  --- spoiler ---

  evet pkk terör örgütüdür dedi, apo bir alçaktır dedi, amerika desteklidir dedi.. bunu kime anlatacaksın? doğuda kaç sempatizan bunu anlayacak? peki bir anda aydınlanacaklarını mı düşünüyorsun?:) aaa evet pkk kötü mü diyecekler bir anda? mesela akp seçmenine gidip reyiz çalıyor desen ne cevap alırsın? söylediler de,ne dedi akp seçmeni? çalıyor ama çalışıyor da ;) oy vermekten vazgeçti mi? geçmedi.. bunlar zaman isteyen, dürüstçe masada müzakere ile çözülmesi gereken şeyler. çözüm sürecini çıkardıklarında o zaman güneydoğudan deli oy alıyordu akp. hdp ye parti kur gel dediler, parti kurdu geldi selo... halk oy verdi, bu iş masada çözülsün diye. 7 haziranda oy oranı yerlere düşünce masayı dağıttı erdoğan, seloyu içeri attı.neden? çünkü selo parlementoya 2/3 seçim daha girse ve akp ortak çalışıp hdp ile kürt halkının sorunları için ortak kararlar alırsa, bu sefer pkk ya gerek kalmayacaktı. devletlerin böyle pkk gibi bataklıklara ihtiyacı vardır. her sıkıştıklarında hortlattıkları, seçim geçince de rahat nefes alınca, hücrelerinize çekilin dediği;) pkk da bunlardan biri... halka bişeyleri öyle iki mitingle anlatamazsın. selo bunu bir adam. herşeyi düzeltecekti ki izin vermediler ve içeride bak şimdi;) anlatmak istediğimi anladın mı? eğer kürt halkına şuan senin söylediklerini söylersen yarısı hdpye oy vermez, boykot eder yarısı da akpye oy verir. sonra ne olur? hdp baraj altında kalır... hdp baraj altında kalırsa ne olur? 80 milletvekili akpye geçer. peki akpye geçerse ne olur? 301 çoğunluğu bırak, 401 i bile bulabilecek durumla karşılaşırız. işte o zaman ne yapacaksın güzel kardeşim? bi daha atatürk’ü rüyanda görürsün:) bi daha 19 mayıs, bi daha 29 ekim kutlayamazsın. 23 nisa’nda kimse anıtkabir’e gitmez. şuan bile mustafa kemal atatürk demiyor meclis başkanı, ileride sarıkla girerler meclis’e, baksana herkes molla gibi. bir bir bütün tarikatlar akpye oy vereceğini söylüyor. bu insanlar ders alan insanlar değil, fetöden ders almadılar.
  işlerine gelmediği için artık, tasfiye ediliyor fetönün önemli yerlerdeki tipleri. bağırdık yıllarca, anlatamadık. anladıklarında hepimiz bi sürü bedel ödemiştik. şuan ne oluyor peki? asıl fetöcüler dışarda, yine biz sıkıntı yaşıyoruz muhalifiz diye. halbuki bu halkın iyiliğini düşünmekten başka birşey istediğimiz yok. kandırıldık allah affetsin dedikten kısa bir süre sonra şimdi de başka tarikatlara aynı ayrıcalıkları veriyorlar. sağlık bakanlığı komple menzilci... daha da beteri olacak. seçim için açıldı hazinenin kapıları ama içinde beş kuruş yok. kalmadı. hadi git verme hdpye oy. geçmesin barajı, allah kürtlerin belasını versin. hepsi pkk lı terörist ya, verme bakalım oyunu hdpye vekil seçimlerinde, bakalım bu anlattıklarım yaşanacak mı yaşanmayacak mı? ben parlemento seçimlerinde hdpye oyumu vericem çünkü barajı geçmezlerse hiçbirşeyin önemi yok. muharrem ince ise cumhurbaşkanı seçimlerinde oy vereceğim aday. bir kez daha söylüyorum. bu seçim son. bir daha başka seçim olmayacak. takkeyi önünüze koyun ona göre karar verin. hdp eğer yıllar sonra chp’li bir adaya “2. turda destekleriz” diyorsa, arkadaşım kusura bakmayın da bizler de sizler de şapkayı önümüze koyup, gerekeni yapmalıyız. 2 kere 2 dört. seçim sizin...
  --- spoiler ---
 • doğru tespit. özellikle 7 kasım seçimlerinden sonra siyasi kanat çok güçlenmeye başladı dolayısıyla geri planda kalan dağ kanadı bunu çekemedi yoksa o seçimlerden sonra yaşanan sur olayları başka bir mantığa sığmıyor demirtaş her kesimin beğenesini kazanmaya başlamıştı.

  edit:arkadaşlar uyardı 7 haziran olacak. hafıza yamultucu google'a danışmak lazım.
 • hisleri karşılıklı değil demek ki, hdp'nin olayı platonik.
 • tam okuyacam dikkatlice bir gülme geliyor anlatamam, hele şu cümle "kısacasi bir ego meselesi diyebiliriz". ahahahaha oğlum bak böyle solculuk oynanmaz. böyle faşistlikde oynanmaz. gel kurtul şu hdpden ne biliyim, git dsp ye oy at, chp ye oy at. la olmadı git parti kur (kumar oynanmıyanlarından). ahahaaaa ciddi hdp - pkk analizi kasıyor ya
 • o nasıl şey lan?
 • sahsen ben tatmin oldum. ailecek oyumuz hdpye.