şükela:  tümü | bugün
  • pkk'nın propaganda için sistematik olarak yaydığı, "iyi niyetli, araştırmacı, nesnel" yazarlar tarafından da sağır sultana kadar ulaştırılan görüntülerdir.

kendileri video bağlantısının hemen arkasına "bakın şehit yok diyorlardı ama onlarca şehit var.", "bakın teknik kaza diyorlardı ama pkk helikopteri nasıl da vurmuş." gibisinden yorumlar yazarlar. şüphesiz pkk'nın istediği tam da budur. psikolojik savaş için yayılan görüntüler amacına ulaşmaktadır.

örneğin "kendileri sarayda kalıyor, askerimizi naylon çadırda yatırıyorlar." tümcesi kimin işine yarar? naylon çadır dediği kenarı kum çuvallarıyla örülmüş duvardan oluşan geçici bir siper. yani bir karakol değil. bu tümceyi okuyan insanın orduya güveni ne olur?

"bakın teknik kaza diyorlardı ama helikopteri pkk düşürmüş."
    tsk şöyle mi deseydi: "helikopterimiz gerilla tarafından roketle vurularak düşürülmüştür. biz de nasıl olduğunu anlamadık."

"bakın kirpi nasıl da havaya uçmuş, paramparça olmuş."
    patlattıkları bomba yerde krater oluşturuyor. uzaktan kameraya çeken bile yamuluyor. üstünde ne olsa parçalanır. saldırıyı kınamak yerine tsk'yı kınamak kimin işidir?

bu örnekler çoğalır gider. pkk'nın nasıl aciz durumda olduğunu görmeyen, her gün onlarca kayıp verdiğini görmeyen, yönetim kadrosundaki telaşı ve kavgayı görmeyen, kaçacak yeri kalmayanların teslim olduğunu görmeyen yazarlarımız pkk'nın pusu görüntüleriyle şahlanırlar. ellerindeki silahların, roketlerin, tonlarca bombanın nereden geldiğini asla sorgulamazlar. şehir savaşının ne denli zor olduğunu, mehmetçik'in gerilla savaşını bilen sayılı ordulardan olduğunu, bu kadar az sivil kayıpla operasyon yapmasının diğer ordular tarafından hayranlık uyandırdığını, sivil halkın tsk'ya desteğini ve kendini siper ettiğini, pkk'nın özerklik ilan ettiği yerlerde binlerce vatandaşın şehit cenazelerinde pkk'yı lanetlediğini bilmezler. abd askerlerinin pkk ile birlikte savaştığını görmezler. varsa yoksa tsk'yı ve tsk'nın mücadelesini karalama derdindedirler.
  • operasyonlar başarıya ulaştığı taktirde ak partiye oy olarak döneceğini bilmenin ironikliğinden kaynaklanan istemsiz muhalifliğin sonucudur. şahsen ben pkk'nın cehennemin dibine gitmesini arzu eden bir insan olarak içimden şunları geçirmiyor değilim:

"bu adamlar yıllarca öcalan'ı tepemize çıkarmadı mı? osloda bunlarla anlaşmadı mı? davul zurnayla haburda karşılayıp mobil mahkeme götürmedi mi? pkk yerel polis kuvvetini kutlamayla kurarken bunların gazeteleri hiç haber yaptı mı? sağırı dilsizi oynamadılar mı? aksine bunlara ses çıkaran mhp'ye kafatasçı demedi mi? kan üzerinden siyaset yapıyor demedi mi? biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık demedi mi?"

işte bütün bunları yapan adamlar, bugün türk evladının kanıyla teriyle yürütülen operasyonlardan yarın ekmek yiyecekler adım gibi eminim. işlerine gelmeyince politika değiştirdiler. ne yazık ki bir yandan sosyal-askeri alanda bu terör belasıyla mücadele ederken bir yandan "kendi irademizle değil, akp istedi diye yapıyoruz bu operasyonları" düşüncesi insanı bu mücadeleden soğutuyor.
  • kahpe terör örgütü pkk'nın askerlerimize yaptığı saldırının görüntüleridir. rahatı yerinde olup her fırsatta "asarız keseriz" "1 gecede fethederiz" diyenler, alınmayacağını bildiği halde sırf prim yapmak için askerlik şubesine gidip askere alınmak için dilekçe yazarak boş milliyetçilik yapan şovmenler izlesin bunu. izlesinler ve düşünsünler; orada olmak isterler miydi veya bir yakınlarının orada olmalarını isterler miydi?

şehitlerimizin ruhları şad olsun.

edit: whitetroll'ün biri bana "gizli terörist orospu çocuğu" demiş. bak dostum ben ne 15 temmuz sonrası geçmişin günahını çıkartırcasına fetöcü olmadığını ispatlamak için vilayet meydanlarında selfie çekenlerden oldum; ne de çözüm sürecini eline yüzüne bulaştırıp pkk'ya her türlü tavizi verenleri destekleyenlerden. ülkede benim için kullandığın tabire uygun insan arıyorsan çok fazla etrafına bakınmana gerek yok. fetoyu özleyenlere, şehitlerimize kelle diyenlere, çözüm diyerek pkk'nın şehirlerde yapılanmasına göz yumanlara gidebilirsin.

ek olarak: özel yetkili mahkeme kurup, başına şimdilerde terörist oldukları ayyuka çıkan savcıları ve hakimleri koyan; şerefli türk subaylarını, türkiye'nin eski genelkurmay başkanını yargılatanlar da olabilir bu tabire uygun olanlar.
  • yazık bir insanı bir insana bunu yaptıracak hale getirene. yazık orada hiçbir şeyden habersiz ölene. yazık elini kulağına götürerek kendini savunmaya çalışan o çocuğa ve onu evinde bekleyenlere.

izledim ve izledikten sonra kendimden insanlığımdan tiksindim. nasıl bu hale gelebilir bir insan. hiç tanımadığı birisinin yoluna pusu kurup da onu mermiye boğabilir.

biz yolda yürürken arkamızdan gelen takılmasın ya da ayağı kaymasın diye yerdeki taşı kenara iten insanlarız.

yazık insana; yazık insanlığa.

sabır ! elini kulağına götürüp de kendini korumaya çalışan çocuğun ardında kalan ailesine, sevdiklerine.
  • ekşici piçlerin akıllarını başlarına getirir belki
  • pkk'yla rejim pazarlığı yapanların, ellerinde bu ülkenin vatandaşlarının kanı olan teröristleri çadır mahkemelerinde aklayanların, kendi hasta siyasi mastürbasyonları için "reis bizi afrin'e götür" gibi resmen orada can veren askerlerimizle dalga geçen sloganlar atanların izlemeleri gereken videodur.

ne güzel şehitlik edebiyatı yapıyorsunuz bütün gün. sizin isimlerini iki saat hatırladığınız, ölümleri üzerinden siyaset yaptığınız askerler, alçak teröristler tarafından böyle vahşice katlediliyorlar işte.

edit: şerefsizin birinin de ırkçılıktan dökülen, bir o kadar da karaktersiz bir yığın salağın favoriledikleri bir entry girdiği başlıktır.
  • yıkın o kandili! yakın o kandili! sokun bu amına koduğumun piçlerini analarının amına geriye, yok edin kancık, kahpe tohumlarını. sallandırın vinçlerde! sallandırın ki ibret olsun aynı şeye kalkışma niyeti olan diğer şerefsizlere. sizin ben ecdadınızı sikeyim kahpe dölleri.

edit: şehitlerimize rahmet, başta ailesi ve yüce türk milletine baş sağlığı diliyorum.
  • uzman çavuşlar yata yata para kazanıyor diye başlık açanları, bir ay kesintisiz şu videoyu izlettikten sonra 4bin lira verip timin önünde kato ' ya göndermek lazım. böyle pantolonun üstünden konuşmak çok kolay çünkü , alın size 18 bini olmayanın ödediği bedel.
  • 90 sonu 2000 başlarında içgüvenlik harekat eğitimi alan asteğmenlere ilk anlatılan intikal halinde gözün göreceği kadar uzak olmak koşulu ile intikal grubunda kişiler arasına boşluk bırakılmasıydı. 15-20 kişilik timin belki 1 km’lik yürüyüş kolu oluşturduğunu bilirim.

burda ki arkadaşlar kır gezisine çıkmış gibi dipdibe yürüyorlar ve hepsi öldü. eğer yukarıda söylediğim duruma uyulsaydı bu kadar yaklaşacak cesareti bulamazlardı.

ne yazık ki tsk’ da bazı temel askeri ve taktik kurallar bile ihmal edilecek kadar laçkalaşmış, ruhları şaad olsun fakat tamamen acemilikten dolayı yok yere canlar verilmiş.

derler ya içim acıdı yahu..
  • iktidarı millet ittifağı devraldığında, değil böyle saldırılar; kanunsuz yürüyüş yapılmayacak bu ülkede. ve milli hassasiyetleri olan ak partili arkadaşlar bundan tereddütsüz emin olabilirler.

buna inanmayanlar, 2002'ye dek terörün nasıl bitme noktasına geldiğini ve 2002'den* sonra yavaş yavaş tekrar tırmanarak 2007 itibariyle devleti pazarlık etmeye zorladığı gerçeğini hatırlayarak inanma yoluna doğru yönelebilir.

ciddi olarak soru şu:
    millet ittifakı gelirse kim pazarlık yapar? kim ciddiye alır bu terörist kansız köpekleri? kim bunların inlerine girmeden bunları rahat bırakır? millet ittifakı liderlerinden bir tanesi bile habur rezilliğine, çadır mahkemelerine, çözüm süreci kepazeliğine destek verdi mi? hangisi pkk ile temas etti?
    yılların milli görüşçüsü saadet mi?
    asena meral akşener'li, ali türkşen'li iyi parti mi?
    yıllardır üniter devlet vurgusu ve atatürk milliyetçiliğiyle batı bölgelerinin bir numarası chp mi?
    (sakın chp'de sezgin tanrıkulu var falan demeyin, akp'nin aday gösterdiği ve hatta kuruculuk payesi verdiği pkk yandaşı aşiret liderlerini, dengir mir mehmet fırat'ları falan buraya dizdirirsiniz, utanmadan da iftiraya devam edersiniz, uğraştırmayın.)

hdp nezdinde masum kürt seçmeni kazanmaya çalışmak ayrı bir politikadır ve muharrem ince olsun, meral akşener olsun bu politikayı tüm manipülasyonlara rağmen gayet güzel sürdürmektedir.

sonraki adım barışmak, sonraki adım büyümek, en son adımı da ürettiğimizi bölüşmek olacaktır.

güzel günler gelecek, eğer bu şerefsizliğe sebep olanları başımızdan defedebilirsek.