şükela:  tümü | bugün
  • hep görmezden gelinen gariban insanlar. masumdular. öldürüldüler ve öldürüldükleri ile kaldılar. ama onlar için üzülen olmadı. vuranlar ise baştacı ediliyor.. kutlamalar yapılıyor, alkış tufanı ve zılgıtlar eşliğinde.
  • eli keleş tutan sevgi pıtıcıkları tarafından katledilmiş masum insanlardır. baba evlerine başçavuş veya askerlik şubesi başkanı gitmişmidir bilemiyoruz.
  • unutturulmak istenen şehit öğretmenlerimiz. hesabını sormayı bırakın unutturulmaya çalışılıyorlar. böyle aşağılık bir şey olamaz.

belki buradan silersiniz isimlerini. tarihlerden silersiniz. bu milletin vicdanından silemezsiniz. silemeyeceksiniz.
  • herhalde şehit edilirken ideolojileri sorulmuş merhumların.(!) köhne-ulusalcı devlet ideolojisinde oldukları için hayatlarına son verilmiş(!) bak sen(!)

lafını siktiğimin itleri.. işe gelince en ala solcu sizsiniz amk. o sikik ideolojinize göre sivil insanların yaşam hakkı yok ama.

sizin gibi solcular hümanistleri sikeyim, aşağılıklar....
  • leyla zana, altan tan, sırrı süreyya önder, gerilla olmakla övünen sabahat tuncel bir yana acaba elinde sazı, kucağında kızıyla poz veren selahattin demirtaş bu konuda ne düşünüyor, bilmek ister miydiniz?

ben istemiyorum...

bu öğretmenlerin kanları da veballeri de bu insanların elindedir.
  • tanıdığım devrimci bir öğretmen batman'da şehit edilmiştir. ve tayin isteyip memleketine dönme şansı varken okulunu, öğrencilerini bırakmamak için batman'da kalmışken lojmanının önünde vurulmuştur. köhne ulusalcı devlet ideolojisinin başrol oynadığı öğretmen dediğiniz adamı o devlet yıllarca öğretmen olarak bile görevlendirmemiştir devrimci geçmişi yüzünden.
    siz mi devrimcisiniz adanan öğretmen mi? faşistlik türklere özgü bir özellik değildir. faşist görmek için aynaya bakın.
  • o da birşey mi. ben devletin doğumhanedeki bebeklere rambo kanı enjekte ettiğine, sonra onları alıp bir dönem ninja eğitimine tabi tuttuğuna, sonra karanlık bir odada kanlı etlerle besleyip kürt çocuklarının üzerlerine saldığına, o lanetli dönemde sürekli siirt fıstığı yiyen bir yiğidin dayısının oğlu olarak şahidim. hafazanallah ne de kötü zamanlardı. neyse ki açılım süreci başladı da bunların hepsi sonlandı.

orospunun evlatları hacet gidermek için sözlüğü kullanabilirler, buna bir sözüm yok ama böylesi bir başlık altına sıçmalarına rıza göstermemi beklemesin hiç kimse.

yazılan zırvalar, yüzlerce şehit öğretmenin hatırasına saygısızlıktan başka bir şey değil.

devlet şehrin elektriğini kesmiş de öğretmenlere silah vermiş de o öğretmenleri çatışmalara çekmiş de, at yalanı, seveyim inananı...

edit: bu entryi, bugün, bu başlık altına yazılmış olan bir entrye cevap mahiyetinde karalanmıştır ve bahsi geçen entry sahibi tarafından silinmiştir. yazdığım garip ifadeler ironi içermektedirler.
  • şehit midir, değil midir bilmiyorum ama kendileri hakkında derin üzüntü duyduğum öğretmenlerdir. hani tipik ulusalcı ya da ülkücü tayfası gibi haklı olduğunu kendilerine öğretilen bebek katili sıfatıyla gösteren veya kürt çocukları öldü, kürtler zulüm gördü dediğimizde ama serap eseri katlettiniz diyen tomruk kafalardan da olmadığımı da belirtmek isterim. kontrgerillanın öldürdüğü sivillerin pkk yapmış gibi gösterildiği dönemleri de iyi tanırım. ancak kürt hareketinin neresinden baksan eline masum kanı bulaşmış, büyük bir vebalin boynuna olduğu eylemlerinden en acısı bu öğretmen katliamlarıdır. kürt hareketi ve destekleyicileri binlerce masumun öldürülmesini katliam olarak nitelendirir ki haklıdır, ancak malesef bu konuda sözde özgürlükçülerimiz sus pus kalırlar. bu konu hakkında özeleştiri vermek bile trajikomiktir. silahsız insanların sistematik bir biçimde öldürülmesi katliamdır. bunu tanımlamanın da başka hiçbir alternatifi yoktur. asimilasyona karşı eylemlerini silahsız ve mesleğinin doğasında şiddet olmayan, ekmek parası uğruna çalışan insanları öldürerek sürdürmek ve hatta buna sesini çıkarmamak kocaman bir ayıptır, en çok da bunu eleştirmeyen kürtlerin ayıbıdır. oraya giden öğretmenleri öldüreceğine gidip onlara inatla doğrusunu anlatsaydın ki kısmen anlattığını da biliyorum, bu kadar kan dökülmemiş olacaktı ve batıdakiler kürtleri daha iyi tanıyacaktı.

not: yarı kürdüm ve aslen diyarbakır'lıyım. bana sakın ilkokulda türkçe soruyu cevaplayamadığı için öğretmeninden dayak yiyen öğrencilerden bahsetmeyin.