şükela:  tümü | bugün
  • afrin harekatıyla gazı alınmakta olan halkımın farkında olmadığı realite.

amerika 1991 den sonra 36. paralelin kuzeyini kendi koruma kalkanı içine aldı. sonuç pkk nın 20 yıldır bitirilemeyen saldırıları. adamlar göz göre göre pkk yı kuzey ırak'a yerleştirdiler ve müdahale etmemize izin vermeden sınırımızda terör bölgesi yarattılar.

bunun aynısı şu an suriyede yaşanıyor. fırat nehrinin doğusu amerikan hava şemsiyesi altında devletleşiyor. devasa bir alan pkk devleti yapılmış durumda. afrin de menbiç te amerikanın umurunda bile değil. açın bakın bop haritalarına. şu an türkiyenin müdahalelerine dümenden itiraz etmelerinin sebebi ölümü gösterip hastalığa razı etmek mantığından başka birşey değil.

incirlikte çalışan arkadaşımın söylediğine göre incirlikteki yabancı personelin çok büyük kısmı ürdün'e transfer edildi. yani adamlar işlerini bitirdiler ve çekip gidiyorlar. bop un eşbaşkanı erdoğan ülkemizin içine düştüğü bu durumun baş sorumlusudur. felaket tellallığı yapmak istemem ama benim yalnız ve güzel ülkemin geleceğini fetöyle birlikte bok edip bıraktı bu adamlar.
  • batının ve abd nin sayesindedir. teröristlere para, silah, eğitim ve meşruluk sağlayan sözde demokratik/müttefik ülkelerin ayıbıdır. hesap etmedikleri nokta ise ülkemizin buna müsade etmeyeceği, fare kılıklı teröristleri toprağa gömeceğidir. şuan afrinde olduğu gibi yarın fıratın doğusunda da bu dağ maymunları temizlenecektir. denize açılamayan bir kürt devleti kurulsa bile ermenistan gibi kuşatılmış bir devlet olacak. tasması batının elinde bir kukla devletten öteye geçemeyecektir.
  • maalesef doğru bir tespit. ''müttefikimiz'' amerika sağolsun uçak,tank,gemi hariç ne kadar ağır silah varsa ışid ile savaşma bahanesiyle ypg/pkk ya verdi.
    şanlı ordumuz hendek operasyonlarıyla pkk yı yurt içinde neredeyse bitirme noktasına getirdi fakat tehdit artık sınırlarımız dışarısında daha fazla.
    eğer hendek operasyonları olmasaydı bugün ne al bab'a nede afrin'e girebilirdik. afrin operasyonu ile saat başı bomba patlardı.
  • topukları göte vura vura kaçmada çok güçlüler bu vakitler.
  • 2000 li yıllarda (veya 80 li 90 lı ) pkklı terörist sayısı kaçtı şimdi kaç ?
    doğru bulduğum önerme
  • amerikan planında olan kürdistan kurulmaya yaklaştıkça, pkk'nın ordu haline dönüştürülmesi gayet normaldir. önemli olan bu durum karşısındaki türk planının ne olduğudur. şu ana kadar atılan fırat kalkanı ve zeytin dalı adımları doğru adımlardı. son dönemde zikredilmeye başlanılan sincar ve münbiç harekatları da yapılırsa olumlu olur.
  • cephede topuklarına baka baka kaçıyorlar yani yanlış bir önerme diyenlerin yanıldığı durum.

abd eski dışişleri bakanı henry kissinger ın ünlü bir sözü var. '' gerilla kaybetmiyorsa kazanıyordur'' . amerikan hava kuvvetleri kalkanı altında fıratın doğusunda devletleşen pkk ya müdahale edemediğin her gün, düşük yoğunluklu terör belasının ve uzun vadede güneydoğuda çıkacak iç karışıklıkların olasılığını arttırıyorsun demektir.

pkk nın tsk yı birebirde alt edebilme gibi bir ihtimali zaten yok ama önümüzdeki 50 seneyi güneydoğuda iran a kadarki 1000 km lik sınır hattında pkk ile komşu olarak geçirmekten bahsediyorum. olağanüstü hal durumu ve korkunç askeri harcamaların ileride ülkemin ekonomisinde yaratacağı tahribattan bahsediyorum. geleceğimizden bahsediyorum. sanayiye, eğitime veya altyapıya harcanabilecek yüz milyarca dolarımızı göz göre göre sınırımıza kurdurttuğumuz terör devletiyle mücadeleye harcayacak olmamızdan bahsediyorum.
  • klavye gerillesini pek sevindirmiş iddia.

ne denli doğru bir iddia tartışılır ama gün gibi gerçek olan bir şey var o da onbinlerce kürdistan işçi partisi militanının bugüne değin akıttığı oluk oluk
    kandır.
    ortalık ceset tarlasına döndü, erkek dişi binlerle ifade edilen sayıda militan leşi toprak altında kurtçuklara solucanlara yem oldu.
    afrin operasyonunda militan ölülerini vinç kepçesi ile tutup çukurlara gömdüler, ağır yaralanan yüzü gözü yanan parçalanan uzuvlarını kaybedenler bir şekilde canını kurtaranları saymıyorum farkındaysan.

ki bunlar geride sağ kalanların iyi günleri; o pkk milislerince övgüler düzülen abd malum topraklarda yaşayan kitleye herşey yolunda gider uydu bir devlet kurulursa tarihte eşi benzeri görülmemiş acılar yaşatacak, hem ucuz iş gücü gibi kullanıp karın tokluğuna çalıştıracak hem de yeri zamanı geldiğinde cepheye sürüp rahatça ölüme yollayacak, aynen en son afrin operasyonunda ve öncesinde de yolladığı gibi.

kimse senin millet olma ülke kurma hayalinle başkent diyerbekir düşlerinle o çok yücelttiğin dilini konuşmanla ilgilenmiyor, sen abd dış siyasetindeki hesaplarda kullanışlı bir maşa rakamlardaki bir istatiksin ha on eksik ha bir fazla.