şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de literatüre girdi mi bilmiyorum, merak eden varsa net tanım şarj bağımlılığı.

anladığım kadarıyla, onları doğal yaşam alanlarında tanımak istiyorsanız kamusal alandaki priz kutularına bakmanız yeterli, herkes sıraya girmiş durumda.

sitesini de açmışlar, plagomani.com
  • trend olmaya başlayan ve anlamı şarj bağımlılığı olarak adlandırılan rahatsızlık. insanların gittiği her yerde gözlerinin aradığı ilk nesne olmaya başlayan prizler adeta bir yaşam kaynağı muamelesi görmektedir. powerbank leri taşıyan insanların taşımayan insanlara göre daha huzurlu ve güvenli hissetmeleri güler misin ağlar mısın muhabbetlerini bir kez daha dile getiriyor.
  • biraz atmasyon bir terim anladığım kadarıyla.
    ancak bahsettiği konular oldukça geçerli.
    geçenlerde internette dolanan vapurda tavana şarjını ve telefonunu bantlamış andavallı da bu hastalığın* pençesinde debelenen insanlardan biridir.

ha şimdi cep telefonlarında ciddi bir şarja yönelik iletişim çalışmaları başladı. ancak bunun için önce ar-ge lazım. o da yapılıyor.

huawei bu konuya gerektiği kadar önem verip reklam çalışması yapmış ilk marka olmuş gördüğüm kadarıyla. bunun devamı gelir beyler.
  • powerbank'lar bir nebze azaltsa da çağın hastalığıdır.
  • bende var lan bu. sanirim bununla mucadele icin hem eve hem de is yerine re-charger alet aldim. mesela kulakligim pilinin sarjinin yarisindan fazlasinin dolu oldugunu bilmeme ragmen, onu cikarip, recharger'da full $arj pili takiyorum. vay emenike.
  • şarj bağımlılığı. yatağınızı prize göre ayarlıyorsanız, kafe veya restoranda prize en yakın yere oturuyorsanız, şarjınız %%'in altına inince panik atak başlıyorsa dikkat edin, siz de bağımlığısınız.
  • kullandığınız telefon, bluetooth kulaklığınız, bileğinizdeki akıllı saat, fotoğraf makinesi, laptop, batı ülkeleri için kullanılan araba ve diğer taşıtlar derken, herşeyin şarj edilmesi gerekmesinden dolayı günümüzde yaşanan sıkıntı bu şarj bağımlılığı. otel odasına gidildiğinde ilk iş eldeki aletleri şarja takmak için priz bulmaca, priz kapmaca oynamak oluyor mesela. işin kötüsü bu elimizdeki aletlerin şarjı çok hızlı bittiğinden, allah korusun deprem falan olup da elektrik şebekesi bir kaç gün süreliğine göçse, halimiz perişan olacak.