şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyayı hastalıkla yok etmeye dayalı meşhur mobil platform oyunu plague inc.'in pc uyarlaması. an itibariyle steam'den 15 dolara beta versiyonu temin edilebiliyormuş. grafikler falan 3d olmuş ama oynanış aynı olsa gerek:

http://store.steampowered.com/app/246620/
  • pc de crackli halini bitirip, update olmuş evolved versiyonu hala çıkmadı, ne zaman update edecekler yeaaa diye mızmızlanırken, crack olduğu için update edemediğimi ( ya da ben beceremedim oluyorsa da) aslında gayet çıkmış olduğunu öğrenince kısa süreli bir hüzün hissettim..

sonra tozlu raflarda duran steam hesabını gün yüzüne çıkarmaya çabalayıp, sen yeter ki oyun oyna diye anında hediye edilen oyunumu büyük bir hevesle açtım kiii, crack dosyasındaki save'lerin "yemedik güzelim" uyarısıyla heba olduğunu görünce bu sefer uzun süreli bir hüzün hissettim..

sonuç: kolları sıvayıp en bakterisinden girişmece
    sonuç 2: oyun güzel oyun cici oyun tatlı
  • 100'den fazla orjinal oyun aldığım steam'de 15 dolara satılmasından dolayı "o paraya şeker fabrikası kurarım pezevenk" diyip cracklisini oynadığım oyun. evet güzel oyun ama 15 dolar kesinlikle etmez.
  • steam store'da 15$'a satılan (bkz: early access) oyun.
  • steam'de early access olarak 24 liraya alınabilen oyun. early access sonrası multiplayer ve co-op da gelecekmiş.

psikopat gibi oynuyorum oyunu, amına koydum dünyanın. şu an normal zorlukta çok basit bir taktikle kazanabiliyorsunuz ama cheesy oyun bir yere kadar. şartları kendiniz zorlaştırınca daha zevkli oluyor.
  • çok kolay bir kazanma metodu olan oyun. ilk başta dna puanlarınızı sadece infectivity ve soğuk ve ilaç toleranslarına harcayın. tüm dünyayı* enfekte ettikten sonra hastalık semptomlarına yüklenin. lethality'si yüksek hastalıkları seçerseniz bir tedavi bulunmadan herkesi öldürebilirsiniz.

(bkz: denedim %100 çalışıyor)
  • bu versiyonun bir de özelleştirilmiş senaryoları vardır ki insanı bilgisayar başından kaldırmaz. hele simian flu senaryosu, planet of the apes hayranlarını mal bulmuş mağribi gibi sevindirir. kendi türünüze ihanet etmekten inanılmaz bir haz duyup "rise you monkeys!"diye bağırarak kendi kendinizi gaza getirebilirsiniz, yapın.

(bkz: now i am become death the destroyer of worlds).
    denenmesi gereken diğer senaryolar:
    (bkz: ice age)
    (bkz: mirror earth)
    (bkz: teleportation)
    (bkz: golden age)
    (bkz: who cares)

tabii bir zombifil'in gönlü her zaman necroa virus'dan yana olacaktır. sci-fi geek'leri için de neurax worm keza..
  • oyun başlangıç intro'sunu izledikten sonra gidip çay koydum ulan.

steam'e sokturdun kardeş.
  • çok kolay oyundur... en azından benim için*.

bildiğin epidemiyoloji işte...
  • birkaç tüyo ile kolaylaşabilen oyun.

semptom evolve'ları için başlangıçta dna puanlarını çok fazla harcamak gerekmiyor. zaten semptomlar tıngır mıngır kendi kendine evolve oluyor. bulaşma-yayılma yolları ve etkilere abandıktan sonra dna puanlarınız kalırsa semptomlara harcayabilirsiniz.

oyunu birkaç kez oynadıktan sonra gördüğüm kadarıyla kuzey kutbu'na yakın kısımlara patojen yaymak kolay değil. grönland, izlanda, rusya'nın kuzey ve doğu kısımları, alaska ve kanada'nın kuzeyi yani. dünyanın geri kalanını bu hastalıkla yok etseniz bile buralarda sağ salim insanlar hala olduğu için defeat olabiliyorsunuz. patojenin çıkışını grönland ya da izlanda'dan yapmanız oyunu biraz daha kolaylaştırabilir.