şükela:  tümü | bugün
 • sade, gösterişsiz, pek de güzel olmayan jane anlamına gelir ingilizce'de. böyle hatunlar için kullanılan bir ifadedir yani. derler ki yazın üstadı charlotte bronte ünlü roman kahramanına jane eyre adını verirken kafasında bu ifade varmış. charlotte kızımız da aynen böyle bir hatunmuş zaten (ama zekasına ve yaratıcılığına hem bu kulunuz, hem de dünya kurban tabii ki). bizim akıllı, zeki, duyarlı ama güzel olmayan kahramanımız jane eyre de romanın bir yerinde kendini "plain" yani gösterişsiz, sade olarak tanımlar zaten.

  imza: ingiliz edebiyatı'ndan sorumlu ekşi sözlük yazarı kirmizinintekrari
 • mtv de yayınlanan bir program. kadınları güzelleştirip,özgüvenlerini geliştirip (örnegin bir bölümünde kadının markette biriyle konusmasını saglamaya calısmak için kadına elektrik gibi bir sey veriyorlardı ,kadın konusmak zorunda kaldıgı adamla daha sonradan sevgili bile olmustu ) aşık oldukları erkekleri (kendilerinden habersiz veya az tanışıyorlar) çağırtıp romantik bir akşam yemeği yedikleri bir program.
 • asap ferg'ün ateş eden yeni banger'ı, döngülük.

  https://www.youtube.com/watch?v=bwmuvqfzfli
 • bu aralar çılgınlar gibi dinlediğim a$ap ferg şarkısı. elemanın stüdyo albümüne de bayılmıştım, seviyeyi düşürmeden gümbür gümbür geliyor. rocky'den daha iyi bence.

  https://www.youtube.com/watch?v=bwmuvqfzfli

  şarkının altında türklerin birbirlerini bulmasına ve dönen muhabbete kahkaha attım asjdhhsjkjdhsjkjd.
 • genius acımayıp çekmiş a$ap ferg'i kenara, bir röportaj videosu da buna hazırlamış. baştaki diamonds-watch-picasso muhabbetine aşırı güldüm, utanmasa istiare yapacak köfte. zaten plain jane olayının konusu bu, "saatime neden bir şeyler ekleyip orijinalliğini bozayım?" kafasında üstadım. bir de müslüman olmamasına rağmen "ride with the mob, alhamdulillah" dizelerini neye dayanarak yazdığına da açıklık getirmiş. bundan sonra da "i think i need a foursome, bella, kendall, gigi; it'd be easy if reneezy hook it all up on the leezy" diyor gerçi, oranın açıklaması yok haliyle asdsadffgh

  https://www.youtube.com/watch?v=eissaqngnau

  ayrıca juicy j'e olan saygısını da çokça dile getirmiş kendisi. zaten parça da slob on my knob'ın freestyle şeklinde bir remake'i diyebiliriz. üstelik "suck a nigga dick or somethin" kısmını değiştirmemiş bile.
 • sonunda klibi de çekilmiş olan mükemmel a$ap ferg işi. juicy j'e saygı babında başa ufak bir juicy j sample'ı bile koymuş kendisi, müthiş olmuş o da. ayrıca klipte rihanna ve dram gibi isimlerin ufak görüntüleri de mevcut.

  klibi

  edit murphy: klibi çekerken kimseden izin falan almayıp tüm hood direkt sokaklara çıkmışlar a$ap ferg üstadın dediğine göre, ki iyi bilgi.
 • dinlerken zikre gireceğiniz bir a$ap ferg parçası.

  "gece uzun yolda arabada dinlenecekler listesi"ne girmeyi başardı.

  dj horsehead keyifli dakikalar diler.
 • "please believe me, i see riri, i'ma eat it like panini"

  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…ferg/status/928282603068841986

  --- spoiler ---
 • nicki minaj remixinin ateş ettiği şarkı. bu senenin en underrated şarkısı olabilirdi, 2018'de listeleri dağıtır umarım daha fazlasını hakediyor bu parça.
 • sonunda nicki minaj'ın yanladığı müthiş a$ap ferg parçası. young money çıkışlı hanımefendimiz yine risk almayarak böyle bir parçaya atmış kendini. şu beat'e dej loaf bile girse öttürür zaten, o yüzden çok bir numarası yok. onun dışında "ride with the mob, alhamdulillah" dizesine karşılık "ride with minaj, mmh mashallah" demiş kendisi; bunlar kafiye uyduracağım diye topluca müslüman olacaklar bu gidişle.

  https://www.youtube.com/watch?v=xdmgmtpvbjs