• bence aranızda plaj uyarı timleri kurun neyi beğenmiyorsanız uyarın bu iş çözülsün. ayrıca deniz de senin yaşam alanın değil neden girip deniz canlılarını rahatsız ediyorsun o zaman.

tanım: sürekli uyarma ihtiyacı hisseden birey önerisi.
  • bir hayvanseverin hayvanina bunu yapmayacagini dusunuyorum. o tuylu yavrulari 40 derece sicakta put gibi saatlerce plajda tutuyorsunuz ya, ne haliniz varsa gorun.

temmuz sicaginda turkbukun'de bir beache alman kurduyla gelen asortik cift gunun sonunda kopeklerini yattigi yerden kaldiramadi. hayvan sicakta bayildi. kucaklayip oyle goturduler kocaman hayvani. simdi bunlar hayvan mi bakiyor? simdi bunlar hayvansever mi? simdi bunlar insan mi? simdi bunlar ne ya?! yaziklar olsun.
  • köpek çok agresif ise gerekebilir... o da, plajı terk etmeleri için değil, tüylü dostlarını sakinleştirmeleri açısından.

genellikle, köpekler plajları çok severler. gönüllerince oynarlar. patara'da iki tane köpek var. plaj boyu dolaşıyorlar. benim kızla gittiğimizde, yanımıza geldiler ve teklifsizce şezlongumuzun altına kuruldular. "la noliy? burada durmak 10 tele", dediysem de takmadılar. benim kız su verdi, ben de kalan sandviçleri paylaştırdım.

kimseye zararları dokunmaz genellikle. ama, bazıları var ki agresif olabiliyor... o da sahiplerinden ötürü bea! köpek girsin, sahibi gelmesin.
  • denize girip balıklara terör saçan insanların sahipli köpekten rahatsız olabilmesi durumu. her canlının bir yaşam alanı vardır yazar arkadaşın da dediği gibi. deniz senin yaşam alanın değil ki? ne işin var plajda? bak sorun çözüldü işte, hem plajdaki köpeği hem de denizdeki balığı rahatsız etmeden de yaşamınıza devam edebilirsiniz. kimse zorla götürmüyor ya?

sorun değil çözüm üretin.*
  • bir turkun yetistirdigi her turlu kopege karsiyim. ( istisnalar haric.)
    yurtdisinda herhangi bir yere git. herkesin kopegi var ama bir tane hav sesi duymazsin. burada milletin köpeği 7/24 bagirma halinde. sahibinin de umurunda degil. kopek yetistirme ozurlu bir milletiz.

edit: hayvan sever ozellikle kopege bayilan yazarspor.
  • daha önce başıma geldi. köpeğimle plaj plaj dolaştık ama bizi alamayacaklarını söylediler. çözümü halk plajına gitmekte bulduk. oda ne bir belediye görevlisi gelip köpekle plaja giremeyeceğimizi söyledi. nasıl olur böyle birşey. nihayetinde sınırları yok, herhangi bir duvar,tel çekili değil. sokak hayvanları girmiyor mu peki bu denize diye sordum. aldığım cevap beni oldukça düşündürdü. ilçemizde sokak hayvanı yok dedi. ilçeniz adına mutlu oldum o halde diyip oradan uzaklaştım.biraz ileride tenha bir yerden köpeğimle denize girdim. aslında deniz aynı deniz. 50 metre ilerde sokak köpekleri yüzüp serinliyor. işin enteresan tarafı insanlar denize çiş yapmakta bir mahsur görmezken, köpekler denize işemiyor. tuhaf değil mi?

hazır uyarmaya başlamışken plaja karpuzuyla, mangalıyla geleni de uyar bir zahmet.
  • bunun sonu özel plajları desteklemek olur. türkiye gibi entelin de eğitimsizine herkesin çomar olduğu bir ülkede tabi kimsenin kimseye saygısı yok. olay çok basit aslında cidden.

sahiller halkın mı?
    köpeği olan biri halktan mı ve girebilir mi özgürce?

köpek korkusu olan biri özgürce plajı kullanmak isteyebilir mi?

tüm bu soruların cevabı evetse ve çözüm yoksa. olay basit.

özel plajlar olacak kimisi özel şirketler tarafından kimisi de devlet tarafından yönetilelecek. hayvan alınmayanlar belirlenecek ve korkanlar, rahatsız olanlar oraya gidecek. neden en doğal hakları. herkes istedeği şeyi seçme şansına sahip olacak.

ama bizim ülkemizde gerizekalı olduğu için hayvan severler. ''yeaaaaaa o hayvan senden temiz, insanlaaaaaaaaaaaa daha vahşi falan diyolar.

olm ee mal mısınız lan kjhds köpek fobisi olan var deli gibi.
  • "her canlı için belirlenmiş yaşam alanları vardır" dan sonrasını okuyamadığım olay. şaka gibi.

edit: şöyle bir entryleri okudum. sırtlandan mı bahsediliyor köpekten mi hala emin değilim.

tüyleri ağzınıza girsin kis çıksın demiş biri. kis ne ola ki?

(bkz: kist)

4 yıldır evimi bir kedi canlısıyla paylaşıyorum mesela. hiçbir yerimden bir şey çıkmadı.
  • bulaşabilecek hastalık var. üstelik saldırabilirler.

bu mantıkla düşünürsek bu ülkenin yarısını plajlara almamak lazımdır.

tanım: her halükarda kafasızca bir harekettir. çişi gelince denize girip işeyen var.
  • hahah beyinsizler türbana bağlamışlar, müslümanlığa falan gönderme yapıyorlar. bir arkadaşım var. kız ateist daha net anlatayım. kedilerden korkuyor. bak fobi diyorum. öyle böyle bir korku değil. markette mama reyonunun önünden geçemiyor. hayatı duruyor. şimdi bunu köpeğe uyarla. yani bu kızın plajda gezme hakkı yok. ekstrem bir örnek tabi ama yahu ben plajdayken başkasının iti yanıma gelsin isteyebilirim.

kendimden örnek verim. bahçede mangal yapıyorum. bahçe bana ait. yan komşunun köpeği var. geçebiliyor bizim bahçeye. ben mangal yaparken geliyor. sahibi hiç siklemiyor. normalde yemeğinizi yiyin diyip alması gerek hayvanı. ben hayvan sever olduğum için mıncırıyorum, mangalın yarısını ona yediriyorum. ama tutum önemli. bak düşün kendi bahçemde bile saygı yok.

abicim iki tane kedim var. ama bu hayvan sahipleri ve vejetaryenlar kadar sikko grup görmedim. herkese nefret kusuyorlar. yok göt istermiş uyarmak, yok kendisine baksınmış. sanırım bu ülkede tüm dertlerin çözümü şiddet. ben rahatsız olduğum bir konuda uyaracağaım ve bana gider yapacak. abi böyle çomarlıklarla uğraşmaya gerek yok. tekme tokat dövmek lazım sonra al köpeğini de siktir demek.

hayır sorun zaten bunların entel geçinip, kendilerini farklı falan görmesi. bu benim köpeğim herkes saygı göstermek zorunda diyenler ile sahilleri pisleten çomarlar arasında zerre fark yok. iki grup da beyinsiz. bunu anlasınlar gerisi mühim değil. yüzlerine vurun bu salakların.
hesabın var mı? giriş yap