şükela:  tümü | bugün
112 entry daha
 • kamuya açık alanda alkol almak yasaktır, yasalarda son derece sarih belirtilmiştir.
 • ülkenin sikilecek yeri kalmamış, siz daha hak hukuk diyorsunuz. güzel kalplisiniz. anlayın artık oğlum anlayın. bu ülke bitik. bittik lan bittik. tamamdır mevzu. şimdi yeni türkiye'yi izliyoruz. ensar vakfı olaylarında da işleseydi ya o amk kabahatler midir ne sikse işte. yolunuzu yordamınızı öppeyim sizin. bu millet uyandığında çook geç olacak.
 • nereden tutarsan tut, elinde patlayacak rezalet. şu tutanağı tutan adamlar emniyet mensubu, yani kanundan, uygulamadan az da olsa haberi olmalı. ama yok.

  şu, tuttukları tutanak:
  kabahat fiili: çevreye rahatsızlık vermek.
  ihlal edilen kanun maddesi: kabahatler kanunu 37. madde.

  peki ne diyor 37. madde.
  madde 37- mal veya hizmet satmak için başkalarını rahatsız eden kişi, elli türk lirası idari para cezası ile cezalandırılır. bu kabahat dolayısıyla idari para cezası vermeye, kolluk veya belediye zabıta görevlileri yetkilidir.

  haahha, şahıslar bira içmiş, sen onlar hakkında kabahatler kanunu 35. maddeden (sarhoşluk) ve 36. maddeden (gürültü) işlem yapacağına, tutup 37. maddeden işlem yapıyorsun.

  madde 35- sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde davranışlarda bulunan kişiye, kolluk görevlileri tarafından, elli türk lirası idari para cezası verilir. kişi, ayrıca sarhoşluğun etkisi geçinceye kadar kontrol altında tutulur.

  madde 36- başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan kişiye, elli türk lirası idari para cezası verilir.

  bir de birileri çıkıp, ''yasaya uygun davranmamışlar ve yasanın gereği yapılmış.'' demiyor mu, bitiyorum bunlara. bari yasadan haberi olsaydı o emniyet mensuplarının, ve yasanın doğru maddesini uygulasalardı.

  yasa masa hikaye, zaten yasadan sadece haberleri olduğu, o yasayı bir kere bile açıp okumadıkları gün gibi ortada. keşke mevzu sadece yasa ve ona riayeti sağlamak olsaydı. ama bu, apaçık başkasının yaşam tarzına müdahaledir. çünkü sarhoş olmamışlar ve kimseyi de rahatsız edecek şekilde davranmamışlar, gürültü yapmamışlar. kendi hazırladıkları tutanakta da böyle bir şey yok.

  "biramı açtım ve bir yudum aldım görevli geldi. bize içki içmenin yasak olduğunu söyledi. biz de halk plajında bu yasağın olamayacağını söyledik. bize 'erkek olsanız sizi yaka paça dışarı atardım' dedi.''

  mesele budur işte. ''içki içmeyeceksin, benim çizdiğim ahlak sınırlarının dışına çıkmayacaksın.''

  bu kadar basit.
 • durun ben zonguldaklıyım. aşağıdaki habere konu olan kapuz plajı bence türkiye'nin en güzel plajlarında biridir. mavi bayraklıdır, ayrıca belediyenin astığı kocaman atatürk portresi yüzen insanlara "oh be laiklik" dedirtir.

  zonguldak'ta bu plajın müdavimi çoktur, her kesimden insan kapuz'a gider. şehir de küçük olduğundan herkes birbirini tanır, tanımasa bile illa akraba dost tanıdık çıkar.

  sanmıyorum ki orada bira içen kişilere plaja giden insanlar laf söylesin, gayet normal karşılanır orada ancak eminim son zamanlarda ülkenin her yerinde türeyen amip yobaz yavşağın teki polisi aramıştır ve ihbarda bulunmuştur. ve yine eminim aynı yobaz yavşak, karısına şiddet uygulayan komşusunu tenezzül edip kılını kıpırdatmaz.

  he ayrıca plajın içerisinde bulunan restoranda bira içmek de serbesttir.
 • kesilen ceza parkta sevişen çiftlere, cinsel organını ortayerde gösteren adamlara keslen cezayla aynı.
 • sokakta her türlü taşkınlığı yapan, kadınlara sarkıntılık eden , kamu malına zarar veren , vandallıkla etrafı yıkan döken, her yere çöp atıp çevre namına bir şey bırakmayan, bulduğu iki metrekarelik boş alanda bile mangal yapıp her yeri dumana boğan , özellikle ses çıkarsın gürültü yapıp dikkat çeksin diye egzozu patlak motorsikletlerle ve modifiye arabalarla huzur diye bişey bırakmayan,saatlerce görgüsüz ve saygısız şekilde sokaklarda düğün yaparak tüm huzurumuzu kaçıran ,günde beş vakit gereğinden yüksek volümlü ezanla beynimizi patlatan yaratıklara ceza yokkkk ! ama plajda kendi halinde kitabını okuyup güneşlenirken iki şişe bira içen zararsız eğitimli ve modern iki doktor kadının tepesine dört polisin dikildiği bir faşizm burası !!! bu ülkeden asla ama asla bir cacık olmaz . olmayacak . nokta.
 • yurt dışından örnek veren, olayı normalleştiren,. vb kim varsa onunda, zihniyetininde ve ayrıca tüm sülalesininde amk.
  yaşasın özgürlük
 • iyi aile cocukuluğu nedir nasıl yapılır ın açıklamasıdır bu olay.. yapın beyler yapın meral başkan sizi seve seve indirecek oradan. kılıçdaroğlu ananızı sevecek. siz devam edin.
 • bira içen kadının tepesine 4 (yazıyla dört) tane polis memuru üşüşmüş, ne yapıyor kadın oturduğu yerde içeceğini yudumlayıp güneşleniyor. o plajda olup da bu tabloyu polise şikayet edenin de ta...
  bu ülkeyi suudi arabistan yapamayacaksınız!
47 entry daha