şükela:  tümü | bugün
  • insan hanzo olduktan sonra plajda zemzem içse bile aynı kapıya çıkacak olay. çoluk çocuk yaşlı olması fark etmez. adabınla , kimseyi rahatsız etmeden içebilmek önemli. burada mevzu biradan bağımsız insanları rahatsız etmekse haklı bir serzeniş. ama sorun sadece bira şişesiyse o şişe afedersin de....
  • benim lan bu, bira bitince de denize girerim çıkınca birtane daha içerim. bira içmiycez de o sıcakta rakı mı içicez anlamadım ki, yanlış mı yapıyoruz.

edit: bu kadar favlanınca anladım ki herkes yazı özlemiş, yoksa öyle beğenilecek bir entry değil, sadece olanı yazdım.
  • çok da iyi yapıyordur dediğim insan. hatta midyeci geçiyorsa şöyle 20-30 liralık midye de yanına aldı mı var ya... üfffff! deniz keyfi böyle çıkarılır. akşama doğru da güzel bir dondurmacıdan birkaç top dondurma alacaktır ve sahili boydan boya yürüyerecektir.
    akşam eve döndüğünde güzel bir duş alacaktır ve elmacık kemiklerinin üstünün hafif kızarmış olduğunu fark edip güneş kremini sürmeyi ihmal ettiğini anlayacaktır. ama olsundur, en güzel günlerden birini geçirmiştir.
    bu arada kalkarken tüm çöplerini toplamış ve usulünce oturduğu mekanı temiz bırakmıştır.
    aferindir ona.
  • ya niye bu "kimseyi rahatsiz etmiyorsa" seyine taktiniz? neden bunu soyleyip "icmeye bir kosul getirerek durumu normallestirme" cabasina giriyorsunuz?

kimseyi rahatsiz etmemek genel bir kosul degil midir? her seyin basi degil midir bu?

insan cay icerken de bagira bagira konusup ortamdakilerin beynini sikebilir.

hicbir sey icmeden de karisini cocugunu dovebilir.

plajda oyle bos bos yatiyorken de kadinlara okuz gibi bakabilecegi gibi etrafa laf da atabilir.

ne demek ya "rihitsiz itmiyirsa." edecek miydi?

rahatsiz etmemek alkol almanin degil, bir arada yasamanin onsartidir. kimseyi kendimize ikna etmek zorunda degiliz, herkes ne hali varsa gormekte serbest. okey? aaaa deli mi ne.
  • bu anamıza bacımıza baküürler yazanları direk engelliyorum. tiksinti verdiniz artık be. ananızı bacınızı sizin ben iyi mi? oldu mu? ne ana bacı varmış ulan sizde. her konuya anamız bacımız, çoluğumuz çocuğumuz, karımız kızımız. beehh!
  • 2 ay öncesine kadar oturduğum ev 2. kattaydı ve yan tarafında 3-5 ağaç vardı. ağaçların altında gece gündüz hanzolar bira içer, bazen esrar çeker hatta bazen tinerle kafayı bulurlardı.
    ama bununla kalmazdı. bazı hanzolar bira, tiner gibi şeylere ihtiyaç duymaksızın daima ayyaş kafa gezer ve mahalleye huzur vermezlerdi. şöyle ki, yaklaşık 8-10 kişiden oluşan bu gurup her gece ama yaz kış sektirmeden her gece saat 22 ile 1 arasında 2 adet 2 litrelik kola ve 1 kilo çekirdek tüketir, bu sırada anırarak şarkı , marş söyler, kolanın etkisiyle gittikçe kafayı bulur ve sağa sola işemeye başlarlardı. genelde polis gelir, ekip arabasını gören bu göt laleleri sağa sola kaçışırak evlerinin yolunu bulurlardı.

geçen hafta plajda ikisi haşemalı 5 tip hemen yanımızda top oynamaya başladılar. şut çekiyor hayvan insanların içinde, küfrediyor, bağırıyor. top geldi bizim ufaklığa çarptı, bebek ağlamaya başladı, dayanamadım, dayak yeme pahasına ya bu kalabalıkta oynamasan olmaz mı dedim. adam hiç bir şey demedi, topu aldı, özür bile dilemedi. oynamaya devam etti, eh havluyu filan toplayıp biz 200 metre uzağa gittik.

demem o ki bira bahane, hayvan bira içse de hayvan içmese de hayvan. sorun bira değil yani, insan potansiyeli bu ülkenin ve o potansiyel her geçen gün dibe doğru gidiyor.
  • eğer diğer insanlara bir zararı dokunmuyorsa isterse birayı içip boş şişesinin üstüne oturur sana ne?
  • birasını içtikten sonra boş şişelerini toplayıp çöpe veya geri dönüşüme atan insandır.
  • kimseyi rahatsız etmeden içiyorsa kimsenin karışmaması gereken insan. zaten milleti rahatsız eden hareketleri varsa ayran içse de saygısız insandır.

bu arada ben bu kadar 9-5 çalışan bir troll de görmedim. gerçekten çalışkan. eğer ki bir gün yazarlara maaş verilecekse bu arkadaşımız bunu hak ediyor.
  • benim.

denize girerken de, akşam güneş battıktan sonra da yapıyorum bunu. dünyanın en rahatlatıcı eylemlerinden biridir. gökyüzüne bakıp tüm dertleri kısa bir süre unutmaktır amaç. içtiğim boş kutu/şişe de kumsalda kalmaz, çöpe atarım. kimseye ne zararım var ne yararım plajda içerken. ha sırf ben içiyorum diye rahatsız oluyorsa, siktirsin gitsin başka yere baksın bana değil.