şükela:  tümü | bugün
  • türkiye gibi kuralsizligin kural haline getirilip her türlü sevginin bokunun çıkarılıp çoğu zaman samimiyetsiz icra edildiği bir ülkede yaşıyor ve kuralların gerekliliğine inanıp her şeyin, sevginin bile fazlasının zararlı olduğunu biliyorsanız, kesinlikle rahatsız olmanıza neden olacak durumdur.

delik çoraplar fırlamış ayak serçe parmağı gibi başlığa üşüşecek sözde sevicileri şimdiden uyarıyorum, burada vicdan kasmayin. çünkü reklam kokacak bir hareket olacaktır bu.

türk insanı hiçbir şeyin yerini ve zamanını bilmiyor. nerede ne yapilmayacagindan habersiz. uyarildiginda ise hemen demagoji yapıyor. böylece kendini haklı çıkarmaya çalışıyor.

çok konuşuldu tartışıldı ama görünen o ki hep kulak ardı yapılmış. köpek sahibi insanlar nedense umursamaz bir bencillik içine girdi. bu her seferinde böyle oluyor. bazı şeylerin sadece kendilerine hak olduğunu düşünüyorlar. misal köpekleri gittikleri her yere götürmeyi. buna karşı çıkanları hemen hayvan düşmanlığı ile suclayip susturmaya çalışıyorlar. ama bu sefer susmak yok.

bugün bir saat önce başlığa konu olan hadiseyi yaşadım. bir kadın beraberinde ki köpekle plajda az sayıdaki insanın sorgulayan bakışlarina aldırmadan dolanip durdu. plajda insan az ve yazın son demlerini huzur içinde yaşamak istiyorlar. bunun için de olmaması gereken şeylerden birisi de, sorumsuz bir insanın varlığı. plajdaki köpekte o sorumsuz insanın sorumsuzlugu.

ne denirse densin ama plajda köpeğin olması hiçbir şekilde savunulacak normallikte bir durum değildir. normalmis gibi göstermeye çalışanların sergileyecekleri duygusal şovlara da açık söylüyorum karnımiz tok. yani boşuna timsah gözyaşı döküp de köpek sevicisiymis gibi lanse etmesin birileri kendisini.