şükela:  tümü | bugün
 • köpekleri sevip insanları düşman belleyen kimseler kabul etmeyecek olsa da, dışkısıdır salyasidir tüyüdür yırtıcıligidir vb. sebeplerden ötürü insan sağlığına olumsuz etki yapması kaçınılmaz olan köpeği plajda görme anında ve sonrasında yapılacaklardir.

  öncelikle soğukkanlı olunmalı. saldırgan olduğu için bu canlılar, korktuğunuzu anladiklari an size saldiracaklardir. buna mahal vermemek için sakin olun.

  önce belediyeyi aramaya ve durumu ihbar etmeye çalışın. baktınız köpek ısrarlı bir şekilde üzerinize geliyor sakin kaçmayın. kacani kovalar köpek. bir taş ile ya da sopa ile korkutun ama kesinlikle vurmayin. sonuçta onlarınki de can.

  köpek bir şekilde insanların bulunduğu yere değil, plajin insansız olan bölümüne gitmesi gerektiğini öğrenmeli. aksi taktirde düzen bozulur ve deniz keyfi kabusa döner.
 • kumlara bata cika birlikte kosturup, yerlerde yuvarlanmak suretiyle kendisiyle oynamak. sahilde kolayca bulabileceginiz dal parcalarindan, yosunlardan yardim alabilirsiniz; kuyruklarini o kadar hizli sallarlar ki redbullsuz ucabileceklerine inanirsiniz.
  arada su icirmeyi unutmayin.
  bir de denize girdiyse eger vucuduna da su dokun ki deniz tuzu kurutmasin cildini, hadi bakalim yeni dostunuz hayirli olsun.
 • hayatında nasıl hayvanlara denk gelindiyse, esas hayvanları saldırgan zannedenler tarafından linç edilecek köpek korunulmalıdır öncelikle.
  bununla birlikte, yazın o sıcak zamanlarda ona bir kap su vermeniz sizin vicdanınız ve sevap pointleriniz açısından yararlı olacaktır.
  aynı şekilde çok mıncırmamak kaydıyla, onun özel alanına müdahele etmeden önce tatlı bir dille sevmek, daha sonra da fiziksel temas ile onu mutlu etmek gerekmektedir.
  bir şekilde oradaki köpeğin onca insan arasında orada dolaşmasında bir sebep olacağından (etraftaki dükkanlar ve oradaki müşteriler tarafından besleniyor oluşu gibi) korkmamak gerekmektedir.
  korkmayın lan korkmayın. siz hayatında hep bok gibi insanlardan tabiri caizse hayvanlık gördünüz diye hayvanlardan korkmayın.
 • 1 - kuzey'i bul
  2 - 1. maddeye göre güneş'in yönünü
  3 - 1. maddeye göre denizim yönünü bul
  4 - güneş ile denizin kesiştiği noktayı bul
  5 - 4. maddeye göre kesişen yöne rüzgarı sırtına alacak şekilde siktir git.
 • sevin ve oynayın onlarla, sokak köpekleri en oyuncu, en sevecen ve en sevgiye muhtaç hayvanlardır.
 • su verin mutlaka, sonra bol bol sevin, beraber yüzün falan.

  şayet korkuyorsanız plajdan siktir olup gidebilirsiniz de tabi, o da bir seçenek çünkü.
 • plajda yaktığın mangalda pişirdiğin köftelerden birini ver. ne kaybedersin.
 • "saldırgan olduğu için bu canlılar"dan sonrasını okumadığım sıçmık.